Mądra Mysz, Liane Schneider | Media Rodzina

Mądra Mysz

„Mądra Mysz” to edukacyjna seria kwadratowych książek dla dzieci autorstwa Liane Schneider. W skład serii wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi czy o małym Maksie, a także przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…” oraz cykl pełen technicznych szczegółów „Maszyny i pojazdy” lub „Dawniej i dziś”.

 

KSIĄŻKI O ZUZI W SERII MĄDRA MYSZ

 

Zuzia to rezolutna dziewczynka, która towarzyszy rówieśnikom w ważnych w ich życiu momentach, takich jak pierwszy dzień w przedszkolu, narodziny rodzeństwa, czy pierwsza wizyta u lekarza. Dzięki Zuzi dzieci mają szansę wcześniej poznać i oswoić nieznane sytuacje.

Zuzia śpi w przedszkolu Zuzia idzie do stomatologa Zuzia i jej ulubiony kucyk

 

KSIĄŻKI O MAKSIE W SERII MĄDRA MYSZ

 

W serii znaleźć można także książeczki, których bohaterem jest mały Maks. Dzięki niemu dzieci oswoją się z przedszkolem czy pływalnią, a także dowiedzą się, co zrobić, gdy zaczepi ich nieznajomy. Najmłodsi, którzy uwielbiają Zuzię, z całą pewnością polubią też Maksa!

Maks zostaje mistrzem świata Maks nocuje u Pauliny Maks nie rozmawia z obcymi Maks jedzie do babci i dziadka

 

MĄDRA MYSZ. MAM PRZYJACIELA…

 

Cykl „Mam przyjaciela…” prezentuje fakty dotyczące poszczególnych profesji oraz związanej z nimi problematyki, np. technicznej. Zaprezentowane zostały one w sposób pouczający i wesoły, bo w postaci zabawnych historyjek. Książki z tej serii rzetelnie objaśniają nieznane obszary związane z poszczególnymi zawodami. Odpowiadają też na najczęstsze dziecięce – i nie tylko – pytania.

Mam przyjaciółkę dentystkę Mam przyjaciela pszczelarza Mam przyjaciela policjanta

 

CYKL „MASZYNY I POJAZDY”

 

„Maszyny i pojazdy” zaspokoją ciekawość każdego dziecka żądnego wiedzy o technicznych szczegółach najróżniejszych urządzeń. Cykl w pasjonujący sposób tłumaczy ich działanie, a wyposażone w fachowe szczegóły (a jednocześnie humorystyczne) ilustracje maszyn czy pojazdów przyciągną uwagę dziecka i utrzymają ją na długo.

W remizie strażackiej Plac budowy Wielkie ciężarówki W mieście

 

DAWNIEJ I DZIŚ

 

W książkach z cyklu Dawniej i dziś czytelnik cofa się w czasie, aby porównać okres bardzo odległy z tym współczesnym. Czym bawiły się kiedyś dzieci, jak kiedyś zajmowano się uprawą roślin i zbóż i jak kiedyś wyglądały pojazdy? Tego wszystkiego dowiedzą się dzieci, które sięgną po książki z cyklu Dawniej i dziś!

W gospodarstwie dawniej i dziś Jak żyły dzieci przed stu laty, a jak żyją dzisiaj Pojazdy dawniej i dziś. Na czterech kołach z epoki kamienia do dzisiaj

 

Kompletny spis tytułów w serii Mądra Mysz, z podziałem na poszczególne tematy – tutaj.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?