Marah Woolf | Książki | Wydawnictwo Media Rodzina
Marah Woolf | Książki | Media Rodzina

Marah Woolf

Marah Woolf to autorka uwielbianej przez czytelniczki serii Iskra Bogów, która opowiada o starciu bogów i tytanów na Ziemi. To romantyczno-przygodowa seria książek dla młodzieży – zderzenie współczesności i mitologii, od którego nie sposób się oderwać.

Pisarka urodziła się w 1971 roku w Saksonii-Anhalt, gdzie mieszka do dziś. W roku 2011 spełniła swoje marzenie i opublikowała pierwszą powieść. Jednocześnie zaznacza, że nie jest pisarką, która tworzyła opowiadania już od najmłodszych lat. Pasja do pisania obudziła się w niej z wiekiem. Od tamtej pory wydała już ponad 20 książek, którymi zjednała sobie grono wiernych czytelników. Najbardziej lubi pisać rano, gdy dzieci są w szkole. Jak twierdzi, pisanie powieści jest dla niej dużo bardziej fascynującym, ale też dużo bardziej wycieńczającym zajęciem, niż kiedykolwiek sobie wyobrażała.

 

SERIA ISKRA BOGÓW MARAH WOOLF – ZDERZENIE WSPÓŁCZESNOŚCI I MITOLOGII

 

Jedną z najpopularniejszych serii autorki jest właśnie Iskra Bogów. Są to – dosłownie i w przenośni – „boskie” książki dla młodzieży. Historia Jess i Caydena porwała czytelniczki i czytelników w każdym wieku. Szczególnie tych, którzy uwielbiają serie takie jak Percy Jackson – pełne mitologicznych odniesień i greckich bóstw. Nastoletnia Jess na obozie wakacyjnym poznaje chłopaka, Caydena, który zaczyna się jej podobać. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Cayden to w istocie Prometeusz, któremu Zeus w każdym stuleciu pozwala stanąć do walki o śmiertelność. A Jess nie chce być jedną z wielu, z którymi flirtuje Cayden. Chciałaby również wieść normalne życie, zamiast tkwić w samym środku walki bogów…

Marah Woolf napisała także sporo krótkich powieści miłosnych, które mogą być dobrą alternatywą dla tych, którzy nie przepadają za fantastyką. Należy do nich cykl o mieszkańcach Crossville, gdzie wszyscy znają się nawzajem, a sekrety nie pozostają sekretami na długo. Każda część skupia się na historii innej pary, jednak w tle wciąż pojawiają się znajome twarze. To jedne z książek, które Marah Woolf publikuje pod pseudonimem, jako Emma C. Moore.

Zaloguj się

Nie masz konta?