Marcin Minor

Marcin Minor

Marcin Minor to wybitny ilustrator, którego prace zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zinna, Franciszka Starowieyskiego. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą (Instytut Ericksonowski) i przede wszystkim ojcem.

Inspiruje go przyroda, architektura, wielopłaszczyznowe kontrasty. Z dużą przyjemnością bawi się około magicznym realizmem okraszonym żartem o różnym stopniu intensywności w wyrazie. W swych pracach stosuje akryl na płótnie i papierze, akwarelę, tusz, suche pastele oraz digital art. W pracach tego artysty przewija się poetyckość i baśniowość.

Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do tej pory wydanych zostało kilkadziesiąt pozycji literackich i gier planszowych zilustrowanych przez artystę.

 

MARCIN MINOR DLA WYDAWNICTWA MEDIA RODZINA 

 

Minor jest autorem okładki książki „Życiodajna śmierć” Elisabeth Kübler-Ross. Uczy ona czytelników, jak rozmawiać z osobami zbliżającymi się do śmierci, a także z ich bliskimi.

Zaprojektował także okładkę książki „Baśnie wybrane braci Grimm na podstawie II wydania z 1819 roku”. Dodatkowo stworzył piękne ilustracje, które zdobią wnętrze książki i znakomicie podkreślają wymowę baśni. Są barwne, mroczne, a jednocześnie pełne humoru. Podobnie prezentują się ilustracje Minora w książce „Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich” – są magiczne, nieco mroczne, ale niewątpliwie przepiękne.

Zaloguj się

Nie masz konta?