Bohdan Głębocki

Bohdan Głębocki to autor serii Musza Góra – utrzymanej w klimacie dieselpunk sensacyjnej historii. Łączy ona elementy kryminału, fantastyki i powieści historycznej, gwarantując czytelnikowi niezapomniane wrażenia.

Głębocki z wykształcenia jest historykiem oraz informatykiem. Pracował w agencjach interaktywnych jako programista aplikacji multimedialnych. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a aktualnie jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym na tej samej uczelni. Jego zainteresowania naukowe obejmują między innymi wykorzystanie nowych technologii w kulturze, jak również relacje polsko-żydowskie w dwudziestoleciu międzywojennym.

Poza uczelnią Bohdan Głębocki zajmuje się pisarstwem, natomiast prywatnie jest nałogowym czytelnikiem – z rozpoznaniem uzależnienia od literatury popularnej. Pasje czytelnicze dzieli między fantastykę, kryminał i sensację. Seria Musza Góra doskonale łączy wszystkie te gatunki, udowadniając, jak dobrze autor czuje się w ich nurtach.

 

BOHDAN GŁĘBOCKI – O CZYM JEST SERIA MUSZA GÓRA

 

Akcja serii, której pierwszym tomem jest właśnie Musza Góra, rozgrywa się w Poznaniu w latach 30. XX wieku. Powieść Bohdana Głębockiego wciąga od pierwszych stron i sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Mamy w niej śledztwo dotyczące seryjnego zabójcy zwanego wilkołakiem oraz sprawę zaginięcia pewnego szwajcarskiego dziedzica. Poza elementami kryminalnymi, autor wykorzystuje również elementy historyczne i wątki fantastyczne. Ma to związek ze starym żydowskim cmentarzem na Muszej Górze i ukrytą tam żydowską magią. Czy odegra ona jakąś rolę w zbliżającej się wojnie?

Ta sensacyjna historia, będąca połączeniem zainteresowań Bohdana Głębockiego, jest kontynuowana w tomie drugim, Ślepe ryby oraz trzecim, zatytułowanym Morowe Chłopy. Przynoszą one odpowiedzi na część pytań postawionych w Muszej Górze, ale i nowe tajemnice. Przestępczy półświatek, wątki judaistyczne i pełnokrwiści bohaterowie, wariacje historyczne – to wszystko znajdziecie w serii Bohdana Głębockiego.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?