Seria Musza Góra, Bohdan Głębocki | Media Rodzina

Musza Góra

Seria „Musza Góra” to utrzymana w klimacie dieselpunk sensacyjna historia, która łączy elementy kryminału, fantastyki i powieści historycznej.

„Musza Góra” to także tytuł pierwszej części serii, której akcja toczy się w Poznaniu w latach trzydziestych XX wieku. Inspektor policji Andrzej Szubert poszukuje grasującego w mieście seryjnego zabójcy zwanego wilkołakiem. Z kolei prywatny detektyw Antoni Kaczmarek, przyjmując zlecenie odszukania zaginionego Szwajcara, narazi się niebezpiecznym ludziom. W tym samym czasie oficer Wojska Polskiego Mieczysław Apfelbaum przyjeżdża do Poznania z zadaniem odszukania na starym żydowskim cmentarzu na Muszej Górze… tajemnic żydowskiej magii.

„Ślepe ryby” to doskonała kontynuacja „Muszej Góry”, która rozpoczyna się w miejscu i czasie, w którym kończy się część pierwsza. Z kolei tom trzeci, „Morowe Chłopy”, przynosi nie tylko nowe tajemnice, ale również odpowiedzi na pytania z poprzednich tomów.

 

O AUTORZE SERII „MUSZA GÓRA”

 

Bohdan Głębocki z wykształcenia jest informatykiem oraz historykiem. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a aktualnie jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym UAM. Jego zainteresowania naukowe obejmują między innymi wykorzystanie nowych technologii w kulturze, a także relacje polsko-żydowskie w dwudziestoleciu międzywojennym.

Prywatnie Głębocki jest nałogowym czytelnikiem – szczególną sympatią darzy literaturę popularną. Pasje czytelnicze dzieli między fantastykę, kryminał i sensację. Seria „Musza Góra” doskonale łączy te gatunki, udowadniając, jak Głębocki dobrze czuje się w ich nurtach.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?