Anca Sturm | Książki dla młodzieży | Media Rodzina
Anca Sturm
Photo © Max Niemann

Anca Sturm

Anca Sturm, urodzona w 1991 roku w Lutherstadt Eisleben, pisze od jedenastego roku życia. Po ukończeniu szkoły średniej i szkolenia na księgarza, Anca postanowiła poświęcić swoje życie pisaniu.

Dziś mieszka pod Berlinem i uwielbia podróżować pociągiem. Magiczny ekspres to jej debiutancka powieść. Za tom pierwszy otrzymała nagrodę Der goldene Bücherpirat 2019 dla najlepszego młodego autora oraz Nagrodę Książki Dziecięcej i Młodzieżowej Saarland 2019.

 

MAGICZNY EKSPRES – ANCA STURM

 

Fani Szkoły Magii i Czarodziejstwa znają pewien pociąg, który Harry’ego i jego przyjaciół zawiózł do Hogwartu. A co byście powiedzieli, gdyby to sam POCIĄG był szkołą? Może nie szkołą magii, ale szkołą magiczną? Szkołą z internatem, która z założenia nie ma adresu, bo porusza się po całym świecie?

Powieść Magiczny ekspres to doskonała propozycja dla fanów serii o Harrym Potterze czy Nevermoor. Wpisuje się ona w popularny nurt książek o niezwykłych dzieciach, które los niespodziewanie rzuca w zupełnie nową rzeczywistość. Flinn znalazła się w tajemniczym pociągu pchana przez desperacką chęć odnalezienia brata. Dwa lata wcześniej zniknął on bez śladu z nieczynnego dworca. Kiedy więc pod ten dworzec podjeżdża pociąg wyglądający jak na pocztówce od Jontego, Flinn postanawia wsiąść do wagonu.

Magiczny ekspres to historia napędzana węglem, parą i… magią. Bo to właśnie szczypta magii, którą okraszone są te opowieści, buduje niezapomnianą, wciągającą atmosferę, tak lubianą przez młodych czytelników.

Serdecznie polecamy sięgnąć po pierwszą część, czyli Magiczny ekspres, oraz tom drugi: Magiczny ekspres. Między światłem a cieniem. W przygotowaniu jest tom trzeci, wieńczący historię Flinn oraz jej przyjaciół!

 

Gdy Media Rodzina wydaje kolejną książkę, w której magia odgrywa ważną rolę, jestem niemal pewna, że będę pozytywnie zaskoczona. Tak też było z „Magicznym ekspresem”. Jest to powieść pełna niezapomnianych przygód, w których czarne charaktery podgrzewają atmosferę, piętrzących się tajemnic i intrygujących bohaterów. To powieść o sile przyjaźni, wierze w siebie i wewnętrznej sile, która drzemie w każdym z nas, czasami jednak trzeba pomóc jej się wykrzesać!

@maobmaze

Zaloguj się

Nie masz konta?