Anca Sturm
Photo © Max Niemann

Anca Sturm

Anca Sturm, urodzona w 1991 roku w Lutherstadt Eisleben, pisze od 11 roku życia. Po ukończeniu szkoły średniej i szkolenia na księgarza, Anca postanowiła poświęcić swoje życie pisaniu.

Dziś mieszka pod Berlinem i uwielbia podróżować pociągiem. Magiczny ekspres to jej debiutancka powieść. Za tom pierwszy otrzymała nagrodę „Der goldene Bücherpirat 2019” dla najlepszego młodego autora oraz Nagrodę Książki Dziecięcej i Młodzieżowej Saarland 2019.

 

MAGICZNY EKSPRES – ANCA STURM

 

Fani Szkoły Magii i Czarodziejstwa znają pewien pociąg, który Harry’ego i jego przyjaciół zawiózł do Hogwartu. A co byście powiedzieli, gdyby to sam POCIĄG był szkołą? Może nie szkołą magii, ale szkołą magiczną? Szkołą z internatem, która z założenia nie ma adresu, bo porusza się po całym świecie?

Powieść „Magiczny ekspres” to doskonała propozycja dla fanów serii o Harrym Potterze czy Nevermoor. Wpisuje się ona w popularny nurt książek o niezwykłych dzieciach, które los niespodziewanie rzuca w zupełnie nową rzeczywistość. Nowe otoczenie, przyjaciele i szkoła inna niż wszystkie. Szczypta magii, którą okraszone są te opowieści, buduje niezapomnianą, wciągającą atmosferę, tak lubianą przez młodych czytelników.

Serdecznie polecamy sięgnąć po pierwszą część, czyli „Magiczny ekspres”, oraz tom drugi: „Magiczny ekspres. Między światłem a cieniem”. W przygotowaniu jest tom trzeci, wieńczący historię Flinn oraz jej przyjaciół!

Zaloguj się

Nie masz konta?