Brené Brown

Brené Brown

Profesor Brené Brown jest badaczką i wykładowczynią na Uniwersytecie w Houston oraz Uniwersytecie Teksańskim w Austin McCombs School of Business. Mieszka w Houston w Teksasie ze swoim mężem Steve’em. Mają dwoje dzieci, Ellen i Charliego, a także psiaka o imieniu Lucy.

Po zdobyciu wykształcenia Brené Brown zaczęła wykładać na Uniwersytecie w Houston. Doszła do wniosku, że uwielbia pracę z ludźmi. W końcu jednak stwierdziła, że nie chce spędzić życia na pisaniu wyłącznie prac naukowych. Postanowiła przekonać kolegów, że podanie naukowych treści w przystępny i łatwy sposób jest cenną umiejętnością. Odtąd zaczęła docierać do większej liczby ludzi, którzy ze środowiskiem naukowym nie mieli nic wspólnego.

Brené Brown spędziła ostatnie dwie dekady na badaniu odwagi, wrażliwości, wstydu oraz empatii. Jest autorką sześciu bestsellerów New York Timesa – jej książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków.

Jej wykład TED – Potęga wrażliwości (The Power of Vulnerability) – jest jednym z pięciu najczęściej oglądanych wykładów TED na świecie. Ma ponad 50 milionów wyświetleń! Brené Brown wyraziła w nim swoje podejście do niedoskonałości i wrażliwości.

Z kolei w 2019 roku na Netfliksa trafił film z jej godzinnego wystąpienia, zatytułowany Brené Brown: Odwagi! Autorka z właściwą sobie empatią i humorem opowiada, jak znaleźć w sobie odwagę, gdy świat wokół zdominowany jest przez strach i niepewność.

Brené Brown prowadzi również cotygodniowe podcasty w serwisie Spotify. Unlocking Us to rozmowy, które otwierają, a wręcz odblokowują pewne cząstki nas samych. Jeśli uwolnimy głęboko ludzkie cechy, które w nas tkwią, będziemy w stanie żyć i kochać z większą odwagą i sercem. W Dare to Lead Brown rozmawia z ludźmi, którzy inicjują zmiany, tworzą innowacje i mają odwagę by przewodzić innym.

 

BRENÉ BROWN – DARY NIEDOSKONAŁOŚCI

 

Nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazała się książka Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy. Jest to świetny poradnik dla wszystkich, którzy mają problemy z perfekcjonizmem, a wskutek tego z zaniżoną samooceną. Brené Brown przekonuje, że aby stać się bardziej śmiałą i pewną siebie osobą, trzeba zaakceptować swoje słabości. Jeżeli tkwimy głęboko w przeświadczeniu, że musimy być idealni, nigdy nie docenimy obecnej wersji siebie. Nigdy nie będziemy też żyć autentycznie. Jeżeli jednak zaakceptujemy swoją niedoskonałość, obdarzy nas ona wyjątkowymi darami: odwagą, współczuciem i zdolnością tworzenia silnych więzi z innymi – dzięki zrozumieniu, że każdy popełnia błędy.

Bestsellerową książkę Dary niedoskonałości od niedawna możecie kupić w nowej szacie graficznej.

Zaloguj się

Nie masz konta?