Goldy Moldavsky | Książki | Media Rodzina
Goldy Moldavsky
Photo © A. Melamud

Goldy Moldavsky

Goldy Moldavsky urodziła się w Limie – stolicy Peru. Dorastała na Brooklynie, gdzie obecnie mieszka wraz z rodziną.

Moldavsky jest autorką takich bestsellerów „New York Timesa” jak „The Mary Shelley Club”, „Kill the Boy Band” czy „No Good Deed”. Pasjonują ją filmy z lat osiemdziesiątych, a także boysbandy z dziewięćdziesiątych. Od najmłodszych lat jest ogromną fanką horrorów. Sama przyznaje, że filmy takie jak „Egzorcysta” czy „Omen” obejrzała dużo wcześniej niż powinna. Goldy jest przekonana, że większość ludzi uwielbia się bać. Właśnie to niewytłumaczalne zamiłowanie do strachu próbowała uchwycić w swojej książce.

 

KRZYCZ!

 

„Krzycz!” to wspaniały i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller dla młodzieży, w którym „Krzyk” łączy się z pisarstwem Karen McManus. Książka opowiada o tajemniczym klubie, którego członkowie mają obsesję na punkcie horrorów.

Jak sama mówi, do napisania książki „Krzycz!” (angielski tytuł to „The Mary Shelley Club”) zainspirowała ją sama Mary Shelley, autorka Frankensteina. Oprócz tego pisarka przyznaje się do czerpania inspiracji z dzieł takich jak „Buffy: Postrach wampirów”, powieści Johna Irvinga i meksykańskie telenowele, które w dzieciństwie oglądała wraz z matką.

 

GOLDY MOLDAVSKY W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

 

Autorka jest aktywna w mediach społecznościowych. Można znaleźć ją między innymi na Instagramie, na którym dzieli się z obserwatorami swoją codziennością. Pisarka udziela się także na Twitterze oraz Goodreads.

Oficjalna strona Goldy Moldavsky: https://goldymoldavsky.com/

Zaloguj się

Nie masz konta?