Goldy Moldavsky
Photo © A. Melamud

Goldy Moldavsky

Goldy Moldavsky urodziła się w Limie – stolicy Peru. Dorastała na Brooklynie, gdzie obecnie mieszka wraz z rodziną.

Moldavsky jest autorką takich bestsellerów New York Timesa jak The Mary Shelley Club (polski tytuł Krzycz!), Kill the Boy Band czy No Good Deed. Już niebawem za granicą ukaże się jej kolejna książka, zatytułowana Lord of the Fly Fest.

Pasjonują ją filmy z lat osiemdziesiątych, a także boysbandy z dziewięćdziesiątych. Od najmłodszych lat jest ogromną fanką horrorów. Sama przyznaje, że filmy takie jak Egzorcysta czy Omen obejrzała dużo wcześniej, niż powinna. Goldy jest przekonana, że większość ludzi uwielbia się bać. Właśnie to niewytłumaczalne zamiłowanie do strachu próbowała uchwycić w swojej książce.

 

KRZYCZ!

 

Krzycz! to wspaniały i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller dla młodzieży, w którym Krzyk łączy się z pisarstwem Karen McManus. Książka opowiada o tajemniczym klubie, którego członkowie mają obsesję na punkcie horrorów. Główna bohaterkę, Rachel, nudzą rozmowy bogatych rówieśników ze szkoły, ma wrażenie, że dzieli ją od nich przepaść. Sama woli historie o seryjnych mordercach, dlatego tak chętnie ogląda horrory – co więcej, to pomaga jej się uspokoić. Gdy zostaje zwerbowana przez Klub Mary Shelley, początkowo daje się wciągnąć w jego działalność, organizując testy strachu oparte na legendach i kinie grozy. Jednak gdy w grę zaczyna wchodzić zdrowie i życie kolejnych osób, sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli…

Jak sama autorka mówi, do napisania książki Krzycz! (angielski tytuł to The Mary Shelley Club) zainspirowała ją Mary Shelley, autorka Frankensteina. Oprócz tego pisarka przyznaje się do czerpania inspiracji z dzieł takich jak Buffy: Postrach wampirów, powieści Johna Irvinga i meksykańskie telenowele, które w dzieciństwie oglądała wraz z matką.

 

GOLDY MOLDAVSKY W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

 

Autorka jest aktywna w mediach społecznościowych. Można znaleźć ją między innymi na Instagramie, na którym dzieli się z obserwatorami swoją codziennością. Pisarka udziela się także na Twitterze oraz Goodreads.

Oficjalna strona Goldy Moldavsky: https://goldymoldavsky.com/

Zaloguj się

Nie masz konta?