Aleksandra Belta-Iwacz

Aleksandra Belta-Iwacz – psycholożka, terapeutka pedagogiczna, trenerka umiejętności społecznych, twórczyni platformy MAMOLOGIA, autorka kursów, ebooków, webinarów, instagramerka, żona i mama.

Mówi o sobie: Wspieram rodziców, którzy „szukają sposobów na to, żeby nie oszaleć”. Książki o Kaziku mogą być jednym z nich!

 

SERIA „KAZIK”

Książki o Kaziku mają właściwości terapeutyczne – chłopiec uczy się mierzyć z rzeczywistością, a razem z nim mali czytelnicy. Dodatkowo każda historyjka opatrzona jest komentarzem autorki, który tłumaczy, dlaczego dzieci reagują w określony sposób i jak my, dorośli, możemy pomóc im – i sobie – w kryzysowych sytuacjach.

Ilustracje do ksiażki stworzyłą niezwykle uzdolniona Ewa Michalska – wielka miłośniczk ilustracji, przygód i bujania w obłokach.  Z wielkiej pasji tworzenia i chęci dzielenia się nią, powstała jej pracownia ilustracji dziecięcej „Czary Malary”.

 

Kazik czuje smutek      Kazik czuje złość      

 

ALEKSANDRA BELTA-IWACZ

Na platformie MAMOLOGIA Aleksandra Belta-Iwacz pisze o sobie:

Psycholożka, terapeutka pedagogiczna, trenerka umiejętności społecznych, praktyk metody Kids Skills i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, ale przede wszystkim żona cudownego męża i mama jeszcze cudowniejszego Frania. Zafascynowana psychologią dziecka, rodziny i relacjami.

Wśród znajomych słynę z ciętego języka i uśmiechu od ucha do ucha. Mój mąż mówi, że jestem mistrzem rozkładania wszystkiego na czynniki pierwsze i zadawania pytania „dlaczego?” Dociekliwość nie przeszkadza mi jednak w życiowym optymizmie, którym staram się zarażać innych. Ciągle nie pozbyłam się dziecięcej naiwności i wierzę, że świat jest z natury dobry. Jeśli coś robię, to zawsze na 100%. Wydaje mi się, że ostatnio złapałam Pana Boga za nogi, bo o to mam to, o czym zawsze marzyłam, dom i kochającą się rodzinę. Wieczorami kładę się obok mądrego i czułego faceta i wspólnie wsłuchujemy się w oddech naszego małego syna. To właśnie ta dwójka nadaje rytm mojemu życiu i sprawia, że dni są pełne kolorów.

Okazało się jednak, ze codzienność nie jest idealna, a macierzyństwo nie jest tak proste, jak było opisane w mądrych książkach. Czasem gubimy więc rytm, dzień miesza nam się z nocą, a ja zmuszona jestem porzucić mój perfekcjonizm. Mamologia, to historia o tym jak w praktyce wcielić psychologiczne teorie w codzienne życie rodzica.

Od 5 lat wspieram rodziców, którzy szukają sposobów na to, żeby nie oszaleć, próbując być idealnymi dla swoich dzieci. Swoje wskazówki opieram nie tylko na wiedzy teoretycznej, wyniesionej ze studiów i kursów, ale też z bezpośrednich konsultacji z setkami rodzin. Dzięki nim wiem, że zawsze da się znaleźć rozwiązanie. Tylko trzeba wiedzieć, gdzie go szukać.

Zaloguj się

Nie masz konta?