Anna Benning
Photo © Viktoria van Evert

Anna Benning

Anna Benning urodziła się 1 marca 1988 roku w Schweinfurcie. Już od najmłodszych lat pasjonowała się książkami. Po studiach literackich i pracy jako recenzentka, zatrudniła się w wydawnictwie. Pewnego dnia postanowiła spisać na papierze swoje historie. Trylogia Vortex to jej debiut literacki, który przed opublikowaniem długo przeleżał w szufladzie. Obecnie mieszka, pracuje i pisze w Würzburgu.

Nic dziwnego, że czytelnicy szybko pokochali Annę Benning. Jej trylogia o charyzmatycznej Elaine i energetycznych tunelach, vortexach, jest z całą pewnością warta uwagi. Dystopijna przyszłość, świat po mutacji, niespodziewane zwroty akcji, nieustające napięcie, romans, a także główna bohaterka, która ma coś z Katniss Everdeen. Słowem: Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat to nieodkładalny początek trylogii fantasy na światowym poziomie! Drugi tom tej elektryzującej trylogii to Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas.

 

ANNA BENNING – O CZYM SĄ JEJ KSIĄŻKI?

 

Moment, na który Elaine czekała całe życie, właśnie nadszedł. W Nowym Londynie ma miejsce spektakularny wyścig vortexami, a ona jest jedną z wybranych, która może spróbować swoich sił. Setki młodych ludzi ruszają po zwycięstwo za pomocą tuneli energii podobnych do tych, które kilkadziesiąt lat wcześniej niemal zniszczyły świat. Przeskok vortexem jest śmiertelnie niebezpieczny, ale dla łowców to codzienność. Niczym magiczny portal przenosi ich z miejsca na miejsce w ciągu zaledwie paru sekund. Elaine za wszelką cenę pragnie wygrać. Jednak podczas wyścigu budzi się w niej ukryta moc. Moc, która znów może zatrząść światem w posadach. A jedynym sprzymierzeńcem dziewczyny ma być chłopak, który nie chce mieć z nią nic wspólnego…

Trylogia Vortex Anny Benning to niesamowita podróż przez całkowicie nowe uniwersum, trzymająca w napięciu, zabawna, zaskakująca, a także zmuszająca do refleksji. To kalejdoskop wyjątkowych pomysłów i silna bohaterka, którą pokochacie. Te książki po prostu trzeba przeczytać!

 

Jeśli wydaje Wam się, że żadna książka dla młodzieży nie jest w stanie was zaskoczyć, to czas, byście pozwolili wciągnąć się w ten niezwykle oryginalny świat wykreowany przez Annę Benning. Dajcie porwać się przez energetyczne wiry i poznajcie historię niesamowitej Elaine odkrywając razem z nią tajemnice zmutowanego świata – pamiętajcie tylko aby stanąć po właściwej stronie.

@almost_artistic_books

Zaloguj się

Nie masz konta?