Lars Klinting | Książki | Wydawnictwo Media Rodzina

Lars Klinting

Lars Klinting od zawsze interesował się rysunkiem, ale nie był profesjonalnie wyszkolonym ilustratorem. Zamiast tego był stolarzem, ale planował kontynuować naukę i zostać nauczycielem rzemiosła. Nie zdał jednak egzaminu wstępnego, więc podjął pracę jako ilustrator obiektów technicznych. Lars szybko zmęczył się tą pracą iw latach siedemdziesiątych został nauczycielem w szkole.

Po czterech latach zdecydował, że nadszedł czas na coś nowego. Postanowił więc napisać (i zilustrować!) książkę „Regal the Golden Eagle” (po szwedzku: „Örjan den höjdrädda örnen”). Była to opowieść o orle, który bał się latać, i o bardzo małym ptaszku, który pomógł mu przezwyciężyć strach. Książka została opublikowana w 1982 roku i stała się klasykiem.

Lars Klinting od zawsze czuł, że jeśli pokaże innym, jak niesamowita jest przyroda, zainspiruje ich do dbania o nią. Wizję tę przemycał w książkach dla dzieci, między innymi w tych o Kastorze, sympatycznym i zaradnym bobrze. W 1995 roku ukazała się pierwsza książka z tej serii, która została nominowana do jednej z najbardziej prestiżowych nagród książkowych w Szwecji. Seria Kastor odniosła największy sukces spośród wszystkich książek Larsa i została opublikowana w ponad 25 różnych językach na całym świecie.

Zaloguj się

Nie masz konta?