Seria Kastor, Lars Klinting | Media Rodzina

Kastor

Seria Kastor skandynawskiego autora Larsa Klintinga wprowadza dzieci w świat domowych prac, w którym nawet prozaiczne czynności mogą okazać się wielką przygodą.

 

KASTOR – SERIA KSIĄŻEK DLA DZIECI

Kastor to utalentowany i pomysłowy bóbr, który radzi sobie ze wszystkim doskonale. Z pewnością ten sympatyczny bohater do radzenia sobie w różnych sytuacjach zachęci też dzieci. Zachęcamy, by maluchy wraz z Kastorem naprawiły rower, pobawiły się w piekarzy czy małych majsterkowiczów, a może nawet spróbowały coś uszyć lub zasadzić fasolkę!

Minimalistyczna w swojej graficznej postaci seria o Kastorze prezentuje bohaterów na dużych ilustracjach, a warstwie obrazkowej towarzyszy tekst. Są to krótkie, ale trafne i szczegółowe opisy, nie pozostawiające wątpliwości co do istoty ilustrowanej czynności. Za to bardzo precyzyjnie nazywające przedmioty, narzędzie, poszczególne etapy prac.

Seria książek o bobrze Kastorze spodoba się nawet maluchom, bo nieskomplikowane przygody zabawnego zwierzaka zrozumieją nawet dwulatki. Ale serię Kastor pokochają także ich starsi koledzy, którzy z małą pomocą rodziców mogą spróbować samodzielnie wykonać przedstawione w książeczkach czynności.

 

KSIĄŻKI W SERII

Do tej pory w serii o Kastorze ukazały się następujące tytuły:

Kastor naprawia rower – Bóbr Kastor wraz z Maciusiem wybierają się na piknik. Jednak plany krzyżuje im niesprawny rower. Co mogło się wydarzyć w drodze na piknik i w jaki sposób bóbr Kastor poradził sobie tej sytuacji?

Kastor piecze – Kastor planuje upiec pyszne ciasto. W kuchni dzielnie asystuje mu przyjaciel Maciuś.

Kastor majsterkuje – Które dziecko nie lubi bawić się w majsterkowanie? Z tej książeczki każdy maluch dowie się, jak z małą pomocą rodziców zbudować prawdziwą skrzynkę!

Kastor uprawia fasolkę – Tym razem Kastor będzie pracował w ogrodzie. Wszystko, co robi, jest w książeczce wspaniale zilustrowane i szczegółowo opisane, co na pewno pomoże dziecku w samodzielnych próbach wyhodowania roślinki.

Kastor szyje – Przyszła pora na… szycie! Kastor najpierw więc pierze, prasuje, fastryguje, wycina, aż w końcu chwyta za igłę i nitkę. Po tych wszystkich czynnościach nie pozostaje mu już nic innego, jak tylko przymierzyć swój strój. Co takiego uszył?

 

Zaloguj się

Nie masz konta?