Melissa Albert
Photo © Laura Etheredge

Melissa Albert

Melissa Albert pochodzi z Illinois, a obecnie mieszka na Brooklynie z mężem i synem. Uczęszczała na University od Iowa oraz Columbia College. Jest autorką beletrystyki dla młodych dorosłych.

Jest założycielką Barnes & Noble Teen Blog, a przez pewien czas pracowała jako księgarka. Współpracuje z McSweeney’s, Time Out Chicago czy MTV. Jej książki  przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków.

Melissa Albert uwielbia mieszać gatunki w swoich książkach. Jej debiut, Hazel Wood to fantastyczna baśń, ale mroczna i w klimacie noir. Powieść szturmem zdobyła serca czytelników i od momentu premiery nie opuszcza list bestsellerów. Na liście The New York Times, jednego z najważniejszych amerykańskich dzienników, znajdowała się przez trzydzieści sześć tygodni. Magazyn Kirkus Reviews nazwał ją najlepszą książką roku w kategorii young adults. Prawa do jej ekranizacji zapewniła sobie wytwórnia Columbia Pictures.

 

TRZYMAJ SIĘ Z DALA OD HAZEL WOOD

 

Alice od zawsze prześladował pech, ale teraz sprawy zaszły za daleko…  Kiedy jej żyjąca w odosobnieniu babcia Althea, autorka mrocznych baśni, umiera, nagle ktoś – albo coś – porywa matkę Alice. Okazuje się, że baśniowy, niebezpieczny świat Uroczyska opisany przez babcię, istnieje naprawdę. Wraz z Ellerym Finchem, fanem twórczości Althei, Alice wyrusza do posiadłości babci – Hazel Wood. Jednak aby uratować matkę dziewczyny, będą musieli przetrwać w niebezpiecznym świecie z kart twórczości babci. Czy w mrocznej, fascynującej krainie, Alice odkryje wreszcie prawdę na swój temat?

W roku 2020, nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazał się drugi tom tej wciągającej dylogii. Kraina nocy to bezpośrednia kontynuacja przygód Alice i Fincha – przygód, które są równie ekscytujące jak te z Hazel Wood. Za granicą ukazały się również baśnie ze świata Hazel Wood, w zbiorze zatytułowanym Tales From the Hinterland.

W czerwcu 2022 roku za granicą wydano najnowszą książkę Melissy Albert, która nosi tytuł Our Crooked Hearts. To mroczna i pełna tajemnic historia prowadzona z dwóch perspektyw. Dojdzie w niej do rozrachunku między matką, córką, a niebezpiecznymi siłami, z którymi nigdy nie powinny były zadzierać.

Zaloguj się

Nie masz konta?