Maja Ostaszewska, lektor

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska jest znaną aktorką filmową, teatralną i telewizyjną. Pochodzi z artystycznej rodziny – jest córką Jacka Ostaszewskiego, założyciela zespołu Osjan. Jej babcia była aktorką, a dziadek rzeźbiarzem i scenografem. Maja Ostaszewska chciała zostać aktorką już w wieku sześciu lat. W 1996 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną.

Debiutowała drobną rolą wariatki w Liście Schindlera Stevena Spielberga. Pierwszą dużą rolę zagrała w filmie Przystań. Mimo że nie trafił on do normalnej dystrybucji, przyniósł aktorce nagrodę na festiwalu w Gdyni. Maja Ostaszewska grała także w Pianiście, Dzieciach Ireny Sendlerowej, Katyniu czy Ile waży koń trojański?. Jednocześnie występuje na deskach teatru. Stanowiła część zespołu Teatru Dramatycznego, Teatru Rozmaitości w Warszawie i Teatru Narodowego. Od 2008 roku wchodzi w skład zespołu Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego.

Od lat zdobywa coraz większą popularność i uznanie krytyków. Była wielokrotnie nagradzana, zarówno za role filmowe, jak i teatralne. Jest dwukrotną laureatką Orła za role pierwszoplanowe w filmach Jack Strong i Body/Ciało.

Jest buddystką i wegetarianką. Wraz z Małgorzatą Braunek i Ksawerym Jasieńskim nagrała w 2007 roku adaptację audio buddyjskich bajek zebranych przez Rafe Martina w zbiorze Głodna Tygrysica.

 

KRYMINAŁY NELE NEUHAUS W INTERPRETACJI MAI OSTASZEWSKIEJ!

 

Maja Ostaszewska jest również autorką interpretacji audio znakomitych kryminałów Nele Neuhaus, ukazujących się nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Kryminały te wchodzą w skład serii Gorzka Czekolada. Opisują śledztwa prowadzone przez parę komisarzy: Olivera von Bodensteina i Pię Sander (Kirchhoff). Od 2011 roku każda powieść kryminalna Nele Neuhaus debiutuje na 1. miejscu tygodnika Der Spiegel – co więcej, pozostaje na tej pozycji przez wiele tygodni.

W formie audiobooka, czytanego przez Maję Ostaszewską, dostępne są tomy Przyjaciele po grób, Głębokie rany, a także Śnieżka musi umrzeć. Ten ostatni tytuł trzy dni po ukazaniu się na rynku niemieckim (w lipcu 2010) znalazł się na liście bestsellerów TOP20 tygodnika Der Spiegel. Wciąż plasuje się wysoko na liście najlepiej sprzedających się książek Amazona.

Zaloguj się

Nie masz konta?