Jordan Ifueko | Książki | Wydawnictwo Media Rodzina
Jordan Ifueko credit David Suh Photography
Photo © David Suh Photography

Jordan Ifueko

Jordan Ifueko to nigeryjsko amerykańska pisarka książek fantasy oraz young adult. Dorastała w namiocie z koców, objadając się smażonymi plantanami i czytając komiksy, które z czasem zamieniła na poplamiony herbatą notatnik. Teraz mieszka w Los Angeles z mężem Davidem i kolekcją figurek Funko Pop! z „Czarnej Pantery”.

Urodziła się w południowej Kalifornii – jej matka pochodzi z plemienia Yoruba, a jej ojciec z plemienia Bini. Ifueko ​​dorastała słuchając zachodnioafrykańskich opowieści ludowych, które opowiadała jej matka.

Debiutancka powieść Jordan Ifueko – Raybearer. Władcy Promienia – inspirowana jest częściowo jej zachodnioafrykańskim dziedzictwem i innymi światowymi kulturami.

 

RAYBEARER. WŁADCY PROMIENIA – JORDAN IFUEKO

 

Raybearer. Władcy Promienia to pierwszy tom epickiej opowieści fantasy o lojalności, przeznaczeniu i poświęceniu. Zaskakująca, baśniowa historia osadzona w niezwykłym świecie inspirowanym wierzeniami zachodnioafrykańskimi. Bestseller „New York Timesa” nominowany do Andre Norton Award oraz Goodreads Choice Award for best Debut Novel and best Young Adult Fantasy & Science Fiction. Książka idealna dla fanów twórczości Tomi Adeyemi i Saby Tahir. Na jej podstawie powstaje serial Netflixa!

Zaloguj się

Nie masz konta?