Faridah Àbíké-Íyímídé | Książki | Wydawnictwo Media Rodzina
Faridah Àbíké-Íyímídé
Photo © Joy Olugboyega

Faridah Àbíké-Íyímídé

Faridah Àbíké-Íyímídé to autorka książki „As pik”. Powieść błyskawicznie stała się bestsellerem The New York Times, a autorka zyskała dzięki niej międzynarodowy rozgłos.

Urodzona i wychowana w Croydon w południowym Londynie, Faridah przeprowadziła się do szkockich Highlands na studia, gdzie zdobyła licencjat z literatury angielskiej.

Àbíké-Íyímídé założyła i prowadzi program mentorski dla kolorowych pisarzy, pomagając im w ich drodze do publikacji.

Kiedy nie snuje mrocznych opowieści, Faridah można przyłapać na badaniu głębszych znaczeń oryginalnych filmów Disney Channel. Namiętnie pije herbatę i zbiera dziwne kubki.

 

As pik, Faridah Àbíké-Íyímídé

FARIDAH ÀBÍKÉ-ÍYÍMÍDÉ – CIEKAWOSTKI

 

Czy wiesz, że… Faridah pije około dziesięciu filiżanek herbaty dziennie?

Czy wiesz, że… ulubionymi pisarzami autorki są James Baldwin oraz Oscar Wilde? Z kolei jej ukochane zespoły to EXO, Fall Out Boy oraz Paramore. Jest także ogromną fanką High School Musical.

Czy wiesz, że… Faridah pochodzi z Nigerii i kocha swoją kulturę – zwłaszcza jedzenie i muzykę.

 

AS PIK

 

As pik to głośny debiut Faridah Àbíké-Íyímídé, w którym dwoje bohaterów, Devon i Chiamaka, walczy z anonimowym hejterem. Ekscytująca rozgrywka, zaskakujące zwroty akcji i społecznie ważkie tematy tworzą w tej książce wybuchową mieszankę. Mówi się, że As pik to połączenie Uciekaj! i serialu Plotkara.

Gorąco zachęcamy do lektury fragmentu książki!

Kiedy dwoje uczniów Prywatnej Akademii Niveus, Devon Richards i Chiamaka Adebayo, zostaje wybranych do elitarnego grona prefektów, wydaje się, że to wspaniały początek jeszcze lepszego roku. Taka funkcja nie tylko świetnie wygląda w podaniu o przyjęcie na studia, ale też daje szansę na wystąpienie przed rekruterami i zapewnia wysoką pozycję w szkolnej hierarchii.

Krótko po nominacji ktoś zaczyna rozsyłać anonimowe wiadomości i ujawnia sekrety głównych bohaterów, podpisując się „As”. Życie Devona i Chiamaki wywraca się do góry nogami, a sytuacja w szkole staje się groźna dla nich samych i dla ich starannie zaplanowanej przyszłości.

To, co z początku wydawało się chorym dowcipem, szybko zmienia się w niebezpieczną grę, w której Devon i Chiamaka nie mają dobrych kart. Czy uda im się powstrzymać hejtera, zanim stawką stanie się ich życie? 

Zaloguj się

Nie masz konta?