Przeczytaj przedpremierowy fragment książki "As pik"

13 maja 2022

Chory dowcip stał się zabójczą grą… Przeczytaj przedpremierowy fragment książki „As pik”!

As pik to głośny debiut Faridah Àbíké-Íyímídé, w którym dwoje bohaterów walczy z anonimowym hejterem. Ekscytująca rozgrywka, zaskakujące zwroty akcji i społecznie ważne tematy tworzą w tej książce wybuchową mieszankę. Przeczytaj przedpremierowy fragment nowej powieści wydawnictwa Must Read!

As pik - ikony

 

AS PIK – O CZYM JEST KSIĄŻKA?

As pik, Faridah Àbíké-Íyímídé

 

Kiedy dwoje uczniów Prywatnej Akademii Niveus, Devon Richards i Chiamaka Adebayo, zostaje wybranych do elitarnego grona prefektów, wydaje się, że to wspaniały początek jeszcze lepszego roku. Taka funkcja nie tylko świetnie wygląda w podaniu o przyjęcie na studia. Daje też szansę na wystąpienie przed rekruterami i zapewnia wysoką pozycję w szkolnej hierarchii.

Krótko po nominacji ktoś zaczyna rozsyłać anonimowe wiadomości i ujawnia sekrety głównych bohaterów, podpisując się „As”. Życie Devona i Chiamaki wywraca się do góry nogami. Sytuacja w szkole staje się groźna dla nich samych i dla ich starannie zaplanowanej przyszłości.

To, co z początku wydawało się chorym dowcipem, szybko zmienia się w niebezpieczną grę, w której Devon i Chiamaka nie mają dobrych kart. Czy uda im się powstrzymać hejtera, zanim stawką stanie się ich życie? 

 

 

AS PIK, FARIDAH ÀBÍKÉ-ÍYÍMÍDÉ – PRZECZYTAJ PRZEDPREMIEROWY FRAGMENT KSIĄŻKI

 

Wszyscy odwracamy się i jak zazwyczaj spoglądamy na ogromny ekran z przodu auli, gotowi oglądać przesuwające się wartości szkoły wyświetlane jak napisy na zakończenie filmu. Za każdym razem towarzyszy im płynący z głośników hymn narodowy. W czasie zwykłych apeli ślubujemy wierność fladze, jednak dzisiejsze zebranie jest pierwsze w całym roku szkolnym, więc Niveus robi to, w czym jest dobry: podkręca dramatyzm.

Potężny, czarny ekran zakrywa większość ogromnego, podwójnego okna za sceną. Niveus to szkoła zbudowana z ciemnego szlachetnego drewna i szkła, jakby została zaprojektowana po to, żeby kusić świat zewnętrzny do zaglądania do środka. Budynki są stare i wyglądają jak nawiedzone zamczysko, za to w środku panuje nowoczesność i unosi się smród przesadnego bogactwa.

Słyszę głośne trzaśnięcie i na ekranie pojawia się obraz. Prostokątna karta z literą A w każdym z narożników i symbolem pik pośrodku.

To coś nowego.

Odwracam się, żeby odszukać wzrokiem Jacka i przesłać mu spojrzenie „co to ma być, do cholery?”, ale on gapi się w ekran, jakby na nim nie zrobiło to najmniejszego wrażenia. Wszyscy pozostali też zachowują się całkowicie naturalnie, jak Jack. To bardzo dziwne.

 

Dłuższy fragment książki „As pik” dostępny jest tutaj – gorąco zachęcamy do lektury, a także do zakupu książki! Zapraszamy także na stronę autorki, gdzie znajdują się ciekawostki i informacje o Faridah Àbíké-Íyímídé!

 

Must Read

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?