Emma Mills, photo: Jing Nie
Photo © Jing Nie

Emma Mills

Emma Mills urodziła się 20 marca 1989 roku, mieszka w St. Louis w stanie Missouri. Jest amerykańską autorką powieści romantycznych dla młodych dorosłych (young adult). Studiowała na Indiana University – posiada doktorat z dziedziny anatomii i biologii komórkowej. Jest szczęśliwą mężatką, a także mamą dwójki dzieci. Pisać i czytać uwielbia od zawsze – jest ogromną fanką powieści młodzieżowych z wątkami paranormalnymi. Nie ukrywa swojej miłości do Zmierzchu Stephenie Meyer.

Mills zaczęła pisać swoją debiutancką powieść, First & Then, będąc jeszcze w liceum. Książkę ukończyła na studiach, a od tamtej pory opublikowała już sześć powieści. Jej historie cenione są między innymi za realistycznych, nieidealnych i wyrazistych bohaterów, którzy rozdzierają serca czytelników. W książkach Emmy można znaleźć także dowcipne dialogi i dopracowaną fabułę, które składają się na uroczą, słodko-gorzką komedię błędów.

Emma Mills wraz z innym autorem – T. Michaelem Martinem – prowadziła na YouTube kanał pod nazwą How To Adult. W 2017 roku sprzedali kanał internetowej firmie Complexly. Jednak pisarkę wciąż możecie zobaczyć na jej własnym kanale, Elmify.

 

Niemożliwa para       Na drugim końcu lata       Szczęśliwe połączenie       

 

EMMA MILLS O PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI

 

Niemożliwa Para to rozbrajająca historia o przyjaźni i miłości, która z pewnością spodoba się miłośnikom książek Julii Biel. Pokazuje, że ludzie mogą z pozoru nie mieć ze sobą nic wspólnego, a jednak zawiązać trwałe relacje. Przekonuje się o tym Claudia, która nieoczekiwanie zbliża się do charyzmatycznego Gideona, najpopularniejszego chłopaka w szkole. A w dodatku szczerze zaprzyjaźnia się z bogatą, nieznośną i złośliwą Iris. Ta historia przepełnia serca i kradnie je bezpowrotnie!

Z kolei Na drugim końcu lata to optymistyczna i poruszająca opowieść w sam raz na wakacje. Jej główną bohaterką jest nastoletnia Sloane, która przeprowadza się z rodziną na Florydę i poznaje tam nowych znajomych, rodzeństwo: Verę i Gabe’a. Kiedy Sloane dowiaduje się, że ich zmarła matka była malarką, a jej ostatni obraz został sprzedany i nie wiadomo, do kogo trafił, postanawia pomóc im w poszukiwaniach.

Szczęśliwe połączenie jest uroczą i pełna dźwięków lat dziewięćdziesiątych historią Niny. Dziewczyna wybiera się na kurs radiowy i trafia do grupy złożonej z przypadkowych osób. Jedną z nich jest Jamie, przyjaciel z dzieciństwa, którego z pewnych względów Nina planowała do końca życia unikać. Ich audycja radiowa okazuje się katastrofą, plotki w Internecie ściągają na całą grupę złość dwóch potężnych fandomów, a jakby tego było mało, jej rodzina przechodzi bardzo burzliwy okres.

Coś jakby magia to coś zupełnie innego – tym razem Emma Mills postanowiła dodać do swojej powieści… szczyptę magii. Rozkoszna jak chrupiąca skórka świeżutkiego chleba, romantyczna jak zapach puszystych bułeczek, ciepła, optymistyczna historia o podążaniu za marzeniami, prawdziwej przyjaźni i miłości.

Zaloguj się

Nie masz konta?