Emma Mills | Książki | Wydawnictwo Media Rodzina
Emma Mills, photo: Jing Nie
Photo © Jing Nie

Emma Mills

Emma Mills urodziła się 20 marca 1989 roku, mieszka w St. Louis w stanie Missouri. Jest amerykańską autorką powieści romantycznych dla młodych dorosłych (young adult). Studiowała na Indiana University – posiada doktorat z dziedziny anatomii i biologii komórkowej. Jest szczęśliwą mężatką, a także mamą dwójki dzieci. Pisać i czytać uwielbia od zawsze – jest ogromną fanką powieści młodzieżowych z wątkami paranormalnymi. Nie ukrywa swojej miłości do Zmierzchu Stephenie Meyer.

Mills zaczęła pisać swoją debiutancką powieść, First & Then, będąc jeszcze w liceum. Książkę ukończyła na studiach, a od tamtej pory opublikowała już sześć powieści. Jej historie cenione są między innymi za realistycznych, nieidealnych i wyrazistych bohaterów, którzy rozdzierają serca czytelników. W książkach Emmy można znaleźć także dowcipne dialogi i dopracowaną fabułę, które składają się na uroczą, słodko-gorzką komedię błędów.

Emma Mills wraz z innym autorem – T. Michaelem Martinem – prowadziła na YouTube kanał pod nazwą How To Adult. W 2017 roku sprzedali kanał internetowej firmie Complexly. Jednak pisarkę wciąż możecie zobaczyć na jej własnym kanale, Elmify.

 

EMMA MILLS O PRZYJAŹNI I MIŁOŚCI

 

W ofercie wydawnictwa Media Rodzina mamy jedną z najlepiej ocenianych książek Emmy Mills. Niemożliwa Para to rozbrajająca historia o przyjaźni i miłości, która z pewnością spodoba się miłośnikom książek Julii Biel. Pokazuje, że ludzie mogą z pozoru nie mieć ze sobą nic wspólnego, a jednak zawiązać trwałe relacje. Przekonuje się o tym Claudia, która nieoczekiwanie zbliża się do charyzmatycznego Gideona, najpopularniejszego chłopaka w szkole. A w dodatku szczerze zaprzyjaźnia się z bogatą, nieznośną i złośliwą Iris. Ta historia przepełnia serca i kradnie je bezpowrotnie!

Niedawno wydaliśmy również drugą książkę Emmy Mills – Na drugim końcu lata. To optymistyczna i poruszająca opowieść w sam raz na wakacje. Jej główną bohaterką jest nastoletnia Sloane, która przeprowadza się z rodziną na Florydę i poznaje tam nowych znajomych, rodzeństwo: Verę i Gabe’a. Kiedy Sloane dowiaduje się, że ich zmarła matka była malarką, a jej ostatni obraz został sprzedany i nie wiadomo, do kogo trafił, postanawia pomóc im w poszukiwaniach.

Najnowsza wydana przez nas książka autorki to Szczęśliwe połączenie – urocza i pełna dźwięków lat dziewięćdziesiątych historia Niny. Dziewczyna wybiera się na kurs radiowy i trafia do grupy złożonej z przypadkowych osób. Jedną z nich jest Jamie, przyjaciel z dzieciństwa, którego z pewnych względów Nina planowała do końca życia unikać. Ich audycja radiowa okazuje się katastrofą, plotki w Internecie ściągają na całą grupę złość dwóch potężnych fandomów, a jakby tego było mało, jej rodzina przechodzi bardzo burzliwy okres.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?