Laura Steven
Photo © Victoria Chandler

Laura Steven

Laura Steven jest autorką, dziennikarką i scenarzystką z najbardziej wysuniętego na północ miasta w Anglii. Ma tytuł magistra kreatywnego pisania, a w roku 2018 zdobyła nagrodę Northern Writers Award.

Swoją dziennikarską karierę Laura rozpoczęła od pracy w magazynie lifestylowym. W 2015 roku przeniosła się do Mslexia, organizacji charytatywnej wspierającej pisarki. Pojawiała się w The i Paper, Buzzfeed, The Guardian i Living North, a także przedstawiała autorów takich jak Brandon Sanderson dla Publishers Weekly.

 

ZAUROCZONA, ZWARIOWANA, ZAKOCHANA – LAURA STEVEN

 

Laura Steven w błyskotliwy  i prześmieszny sposób zgłębia świat kompleksów współczesnych nastolatek. To powoduje, że „Zauroczona, zwariowana, zakochana” zdobyła serca mnóstwa czytelniczek. Jest to zabawna, urocza i niebanalna powieść dla młodzieży o współczesnym dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie oraz – oczywiście – miłości!

Caro Kerber-Murphy myśli o sobie jak o introwertycznym nerdzie zakochanym w świecie fizyki. I tylko wtedy, gdy jej ojcowie smacznie śpią, włącza cichutko komedie romantyczne, marząc o idealnej miłości łączącej ją z Harukim – chłopakiem, w którym jest bez wzajemności od dawna zakochana. Jak jednak zwrócić uwagę chłopaka, gdy nikt, absolutnie nikt, z wyjątkiem dwóch oddanych przyjaciółek i ukochanych ojców, jej nie zauważa? Na szczęście Caro w porę dowiaduje się o przełomowym odkryciu naukowym, które może pomóc jej w rozwiązaniu problemu.

Jaki wpływ na jej przyjaźń będzie miało tajemnicze odkrycie? Czy Caro w końcu uda się odnaleźć pewność siebie i dostrzec swoje piękno?

 

NIC WAM NIE JESTEM WINNA – NAJNOWSZA KSIĄŻKA LAURY STEVEN

Nic wam nie jestem winna

Nic wam nie jestem winna to feministyczna, świeża, inspirująca i śmieszna do bólu opowieść Laury Steven o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę, ale to naprawdę postanawia być sobą. Takie książki zmieniają świat!

Izzy O’Neill  jest bohaterką, jakiej nie znacie. Odważna, szczera, o ciętym języku i humorze ostrym jak brzytwa, którym broni się przed fakapami, jakie zgotowało jej życie. A było ich niemało, choć największy ma dopiero nadejść. Jako aspirująca standuperka nie boi się obnażenia, ośmieszenia ani zawstydzenia. Tymczasem świat nie jest na nią gotowy. Rządzi się podwójnymi standardami, a obnażanie, ośmieszanie i zawstydzanie to jego codzienne narzędzia pracy. Prywatność Izzy kończy się w momencie, gdy w Internecie pojawiają się jej nieodpowiednie zdjęcia z udziałem syna wpływowego polityka, wywołujące ogólnokrajowy skandal. Oraz lawinę osądzania, zwłaszcza przez mężczyzn.

Wstrząsająca historia o slut-shamingu, feminizmie i prawdziwej przyjaźni. Nieprawdopodobnie aktualna krytyka podwójnych standardów obowiązujących w XXI wieku, odnoszących się do kobiet, ubogich i społeczeństwa LGBTQ+, zaprezentowana w łamiący serca sposób.

Zaloguj się

Nie masz konta?