Agnieszka Żelewska | Książki ilustrowane | Media Rodzina
Agnieszka Żelewska

Agnieszka Żelewska

Agnieszka Żelewska zajmuje się grafiką książkową oraz ilustracją, a także szyciem unikatowych zabawek dla najmłodszych. To właśnie dla najmłodszych najbardziej lubi rysować. Zilustrowała między innymi książki Wojciecha Widłaka z serii „Wesoły Ryjek”. Ukończyła PWSSP w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki.

Za swoją twórczość Żelewska otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym dwukrotnie prestiżową i najważniejszą w naszym kraju nagrodę Polskiej Sekcji IBBY: Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marceli Szpak dziwi się światu” oraz Książka Roku 2002 za ilustracje do „Bajek o rzeczach i nierzeczach”. Uwielbia białe koty, podróże po Polsce oraz chleb z twarogiem.

 

AGNIESZKA ŻELEWSKA O SOBIE

 

„Jestem ilustratorką książek dla dzieci. Ilustruję beletrystykę dla dzieci, tworzę książki autorskie, a także ilustracje do podręczników (Nowa Era) i czasopism („Świerszczyk”, „Dziecko”). Najbardziej lubię pracować nad książkami dla maluchów. W wolnych chwilach szyję zabawki (Żelkoty). Mieszkam w Sopocie, mam dwoje dzieci i białego kota. Lubię ludzi, muzykę Mozarta, piosenki Amy Winehouse, książki Makuszyńskiego, Masłowskiej i Cendrarsa, Sopot jesienią i filmy hollywoodzkie”.

Zaloguj się

Nie masz konta?