Neil Packer | Książki ilustrowane | Wydawnictwo Media Rodzina

Neil Packer

Neil Packer jest znakomitym ilustratorem, który pracował z Jimem Kayem nad ilustrowaną edycją piątej książki o Harrym Potterze.

 

NEIL PACKER – BIOGRAFIA

 

Packer urodził się w 1961 roku. Dzieciństwo spędził w Trynidadzie, Libii, Szkocji, Walii i Anglii. Obecnie mieszka w Londynie wraz z synem.

Studiował w Colchester School of Art na przełomie lat 70. i 80. Uczył się grafiki (także grafiki analogowej) oraz ilustracji.

Pracował jako grafik w Londynie, a w 1984 roku został pełnoetatowym ilustratorem. Obecnie Neil Packer ma 30 lat doświadczenia w pracy w branży wydawniczej i reklamowej dla klientów w Europie, obu Amerykach i Azji. Jego najnowszy projekt, One of a Kind, zdobył prestiżową BolognaRagazzi Award w 2021 roku.

 

HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA

 

Piąta część przygód Harry’ego Pottera w wersji ilustrowanej łączy niezwykłe talenty J.K. Rowling i Jima Kaya, a także właśnie Neila Packera.

Zilustrowanie Zakonu Feniksa – najdłuższej książki z serii – okazało się dla Jima Kaya ogromnym wyzwaniem. W miarę rozwoju projektu ilustrator zadecydował, że nadszedł czas, aby zaprosić do projektu gościnnego współpracownika – i jedocześnie drogiego przyjaciela.

Jim Kay o współpracy z Neilem powiedział: „Ilustrowanie Harry’ego Pottera i Zakonu Feniksa zawsze było wyzwaniem. To wielki przywilej pracować z Neilem Packerem, który pomaga mi w tym trudnym zadaniu. Jako fan jego prac cieszę się, widząc jego ilustracje pojawiające się w książce. Miło pracować z nim w zespole. Jest idealny dla Pottera.” źródło.

Zaloguj się

Nie masz konta?