Aleksandra Kucharska-Cybuch - Media-Rodzina

Aleksandra Kucharska-Cybuch

Absolwentka Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, ilustracją, grafiką i scenografią. Wielokrotnie brała udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i za granicą. Prezentowała swoje prace na wystawach m.in. w Ambasadzie Polskiej w Hadze, w Amsterdamie, Maastricht, Polskim Instytucie w Bratysławie i Instytucie Goethego w Krakowie. Kilka razy brała udział w międzynarodowym Biennale Ilustracji w Bratysławie (BIB) i Japonii. Zilustrowała ok. 50 książek dla dzieci, 10-tomową serię książek księdza Jana Twardowskiego, liczne wydania H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Peraulta. Jest autorką wielu okładek, m in. do serii J.L. Borgesa, M. Bułhakowa i L.M. Montgomery Ani z Zielonego Wzgórza.

Dla agencji wydawniczej Ezop ilustruje serię książek dla dzieci o myszkach autorstwa Katarzyny Kozubskiej – Opowieści kredensowe, jest autorką ilustracji do Ciotki Sroki Liliany Bardijewskiej, Królowej Ptaków Zofii Beszczyńskiej, Baśni cygańskich. Gałązki z drzewa słońca Jerzego Ficowskiego, ilustrowała książki Agnieszki Tyszki m. in. Koronkowe historie, O czym pada śnieg, i Deszczową zagadkę inspektora Nielubca czy fantastyczną powieść dla dzieci – Co ma piernik do wiatraka? Idy Pierelotkin (Wydawnictwo Bajka).

Dla wydawnictwa Media Rodzina zilustrowała Opowieść wigilijną Ch. Dickensa, Calineczkę, Brzydkie kaczątko oraz wybór mniej znanych baśni H. CH. Andersena Córka króla Moczarów, Jasia i Małgosię braci Grimm, Morską wyprawę Ch. Paucka, Dziadka do orzechów i Króla Myszy i Tajemnicze dziecko E.T.A Hoffmanna.

Zaloguj się

Nie masz konta?