Kai Meyer - Media-Rodzina

Kai Meyer

Niemiecki pisarz, dziennikarz i scenarzysta, przedstawiciel niemieckiej fantastyki.

Urodził się w 1969 roku w Lubece, ale dorastał w Nadrenii. Po ukończeniu szkoły średniej w 1988 roku we Frankonii Zülpich, rozpoczął studia z zakresu filmu, teatru i filozofii, a następnie zgłosił się do gazety codziennej. Po kilku latach jako dziennikarz – w tym na Kolonii brukowca „Express” i jako krytyk filmowy dla magazynu „Howl” – Meyer pracował jako niezależny autor od 1995 roku.

Swoją pierwszą książkę opublikował w wieku 24 lat. Od tego czasu napisał ponad 50 powieści dla dorosłych i młodzieży, wraz z komiksami, scenariuszami i słuchowiskami radiowymi. Pięć z jego powieści były pierwotnie opublikowane pod pseudonimem „Aleksander Nix”, ale w tej chwili są już wydawane pod jego prawdziwym nazwiskiem. Dzieła Meyera przetłumaczono już na ponad 27 języków. Do najbardziej udanych dzieł Meyera należy trylogia: Merle i Królowa LagunyMerle i Kamienne światło oraz Merle i Szklane słowo za co został nominowany w 2003 roku do Niemieckiej Nagrody Książki. Dostał się również do Frostfire CORINE 2005 w kategorii „Najlepsza książka dla dzieci i młodzieży”.

W 2013 r. nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazała się pierwsza część trylogii arkadyjskiej autorstwa Meyera, Przebudzenie Arkadii. Kolejne części, Arkadia płonie iUpadek Arkadii, zostały wydane w 2014 r.

 

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kai_Meyer

Zaloguj się

Nie masz konta?