Dzień mężczyzny 2021. Wartościowa książka dla mężczyzny na prezent.

16 lutego 2022

Dzień mężczyzny 2022. Wartościowa książka dla mężczyzny na prezent!

Zaledwie dwa dni po tegorocznym Dniu Kobiet, bo już 10 marca, będziemy obchodzić Dzień Mężczyzny. Bardzo dobrym pomysłem na upominek dla mężczyzny jest książka. Wydawnictwo Media Rodzina ma w swojej ofercie dużo wartościowych pozycji, które ucieszą każdego faceta. Skorzystaj z naszych podpowiedzi, jeśli szukasz inspiracji na prezent dla mężczyzny!

SPRAWDZONE KRYMINAŁY NA DZIEŃ MĘŻCZYZNY!

 

Jeśli chodzi o książkę dla faceta lubiącego mocne wrażenia i dobrą akcję, jako prezent na Dzień Mężczyzny polecamy Trzy koperty i Ostatnie instrukcje Nira Hezroniego. To mrożący krew w żyłach thriller – dyptyk szpiegowski o agencie 10483, osadzony w realiach izraelskiej agencji wywiadowczej. Książki trzymają w napięciu do samego końca, a rozwiązanie z pewnością zadowoli miłośników gatunku. Męska proza na najwyższym poziomie. Emocje podczas lektury gwarantowane!

Nir Hezroni to były agent izraelskiego wywiadu wojskowego. W swoich książkach odsłania kulisy działania służb specjalnych. Prezentuje tym samym  czytelnikowi mocny, bezkompromisowy thriller szpiegowski, o tajnych akcjach dziejących się tuż obok nas. Książki Hezroniego ukazały się w czarnej części serii Gorzka Czekolada. Teraz książki dostępne są w atrakcyjnym cenowo dwupaku!

 

Trzy koperty  Ostatnie instrukcje 

 

 

KSIĄŻKI DOMINIKA DANA IDEALNE NA PREZENT!

 

Dużą popularnością wśród tzw. męskich lektur cieszą się kryminały piszącego pod pseudonimem Dominika Dana. Pierwsza część serii o słowackich policjantach, czyli Czerwony kapitan, została zekranizowana, a w roli głównej wystąpił Maciej Stuhr. Wziął on także udział w produkcji audiobooka. Ten tom i kolejne – Grzech nasz codzienny, Zapisane na skórze, Cela numer 17, Noc ciemnych kłamstw – to idealne książki dla każdego mężczyzny!

Dominik Dán to pseudonim literacki czynnego policjanta. Od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuje się on wykrywaniem zbrodni. Sam twierdzi, że kontakty z mordercami czy złodziejami umożliwiły mu dogłębne zapoznanie się z niepisanym kodeksem półświatka. Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia, Dominik Dán pisze przerażająco autentyczne historie kryminalne.

 

Czerwony kapitan

 

 

COŚ NIETYPOWEGO – PREZENT DLA ROMANTYKÓW!

 

Na rozluźnienie, po emocjach zaserwowanych przez Hezroniego oraz Dana, polecamy świetne książki wydane w białej części Gorzkiej Czekolady – Projekt „Rosie”, Efekt Rosie i Finał Rosie. O czym są te książki? Don Tilman, główny bohater, to profesor genetyki, który postanawia znaleźć partnerkę. W związku z tym wdraża projekt „żona”. Oczywiście nie obejdzie się bez problemów. Tilman to literacki odpowiednik Sheldona Coopera z Teorii wielkiego podrywu. Trylogię autorstwa Graeme Simsiona polecał sam Bill Gates!

Wartka akcja, nieszablonowy humor i niesztampowy bohater z pewnością urzekną obdarowanego mężczyznę.

 

 

 

KLASYKA – IDEALNY PREZENT Z OKAZJI DNIA MĘŻCZYZNY

 

W naszej ofercie znajdzie się także coś dla fanów klasyki. W końcu nie od dziś wiadomo, że klasyka to niezmiennie dobry prezent dla mężczyzny w każdym wieku. Książki Hermanna Hessego od wielu lat należą do literackiego kanonu, bez lektury których trudno zaliczyć się do grona współczesnych intelektualistów. Twórczość noblisty inspirowana jest filozofią buddyjską, psychoanalizą oraz egzystencjalizmem.

Powieści Hermanna Hessego, ukazują się w naszym wydawnictwie w nowej, atrakcyjnej szacie graficznej. Kolekcja powieści noblisty to z pewnością świetny pomysł na wartościowy prezent dla każdego mężczyzny.

 

Hermann Hesse, Peter Camenzind

 

 

COŚ DLA FANÓW BIOGRAFII

 

Panom lubiącym biografie oraz historie pisane przez życie, polecamy Obiecaj mi, tato – jedyną w swoim stylu opowieść o ważnym roku z życia 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena. Podczas gdy był wiceprezydentem w rządzie Barracka Obamy, u jego syna zdiagnozowano nowotwór mózgu. Biden opowiada o skomplikowanym pod wieloma względami roku, gdzie dzielił swój czas między chorego syna a obowiązki wobec kraju. Będzie to z pewnością dobra książka dla mężczyzny zainteresowanego polityką!

 

A MOŻE PORADNIK?

 

Mamy także świetną propozycję dla każdego taty! Poradnik Stefana Maiwalda Jestem tatą! to kompendium wiedzy dla przyszłego rodzica małego dziecka. Autor przeprowadzi czytelnika m.in. przez zmienianie pieluch czy podpowie, jak przetrwać nieprzespane noce. Do dobry prezent dla skołowanego (przyszłego) taty.

 

 

LITERATURA POPULARNO-NAUKOWA

 

Na prezent poleca się również szeroki wybór literatury popularno-naukowej. Mężczyźni zainteresowani biologią zachowań ludzkich z pewnością ucieszą się z książki Zachowuj się Roberta M. Sapolsky’ego. Autor w fascynujący sposób tłumaczy zachowania ludzkie (te dobre i te mniej chlubne) z perspektywy naukowej. Zachęcamy także do zwrócenia uwagi na Pułapki myślenia autorstwa Daniela Kahnemana, zdobywcy nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii – to pozycja odkrywająca tajniki działania ludzkiego umysłu. Jak być świadomym swoich wyborów i osądów, aby nie wpaść w tytułowe pułapki? Tego można dowiedzieć się z tej właśnie książki!

Kolejnym świetnym pomysłem na prezent dla mężczyzny będzie bestsellerowe Factfulness Hansa Roslinga. Jest to książka pomagająca lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość i rozprawić się ze stereotypami – okazuje się, że mamy tendencję do patrzenia na świat w sposób, który ma niewiele wspólnego z twardymi danymi. Jeszcze jedną doskonałą pozycją jest książka Zachowania niepoprawne Richarda H. Thalera, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii za rok 2017.  Autor w błyskotliwej, przystępnej formie opisuje realizację wizji wzbogaconej teorii ekonomicznej i tworzenie podstaw ekonomii behawioralnej. W książce znajdziemy fascynujące przykłady „zachowań niepoprawnych” konsumentów z najróżniejszych dziedzin życia, od  funkcjonowania budżetów domowych, przez biznes, aż po tworzenie polityki państwowej.

 

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym, Daniel Kahneman Factfulness Zachowania niepoprawne, Richard H. Thaler

 

 

INSPIRUJĄCY PREZENT KSIĄŻKOWY NA DZIEŃ MĘŻCZYZNY

 

Na koniec proponujemy inspirującą przemowę J.K. Rowling do absolwentów Uniwerystetu Harvarda. Życie jest sztuką to drogowskaz dla osób znajdujących się w ważnych momentach swojego życia. To pouczająca lektura pomagająca znaleźć sens nawet w porażkach.

 

To już koniec naszego zestawienia na Dzień Mężczyzny 2022, zawierającego wartościowe książki dla mężczyzny na prezent. Mamy nadzieję, że powyższe propozycje sprawią, że nasze dobre książki dla mężczyzny trafią we właściwe miejsce i sprawią Twojemu facetowi dużo radości!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?