Seria Hermann Hesse | Media Rodzina

Hermann Hesse

Seria, której autorem jest noblista Hermann Hesse. Klasyki literatury dwudziestego wieku w nowych, pięknych szatach graficznych.

Książki tego twórcy od wielu lat należą do literackiego kanonu, bez lektury których trudno zaliczyć się do grona współczesnych intelektualistów. Twórczość noblisty inspirowana jest filozofią buddyjską, psychoanalizą oraz egzystencjalizmem. Według Komitetu Noblowskiego „reprezentuje zarówno klasyczne ideały humanisty, jak i wysokie wartości stylu”.

Powieści Hermanna Hessego w znakomitych przekładach cieszą się nieustanną popularnością i uznaniem czytelników w Polsce (i na całym świecie), współcześnie przywołując wartości, które zdają się umykać w codziennej pogoni.

 

HERMAN HESSE W NOWEJ ODSŁONIE

 

Kolekcja utworów Hermana Hessego, ukazujących się nakładem wydawnictwa Media Rodzina, została wydana w nowych okładkach projektu Andrzeja Komendzińskiego. Zachwycają one subtelnością, metaforą oraz spójnością graficzną (a także kolorystyczną) całej serii. Dotychczas w niniejszej kolekcji ukazały się największe i najbardziej znane dzieła pisarza. Są to następujące tytuły:

 

O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HERMANNA HESSEGO

 

Gorąco zachęcamy do wysłuchania wywiadu z Bronisławem Kledzikiem, współzałożycielem wydawnictwa Media Rodzina. Pan Bronisław był gościem Jerzego Chodorka na antenie Radia dla Ciebie. W wywiadzie mówił między innymi o życiu i twórczości Hermanna Hessego.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?