Jaki prezent dla dziewczyny na święta? 10 propozycji książkowych na prezent dla niej!

26 listopada 2021

Jaki prezent dla dziewczyny na święta? 10 propozycji książkowych na prezent dla niej!

Święta coraz bliżej! Zastanawiasz się co kupić na święta ukochanej, koleżance czy siostrze? Przychodzimy z pomocą, sprawdź nasze propozycje!

Jeśli dziewczyna lubi czytać książki, szukasz w dobrym miejscu. Mamy nadzieję, że wśród przygotowanych przez nas propozycji znajdziesz pomysł na prezent gwizdkowy dla dziewczyny. Znajdziesz tutaj książki zarówno dla zwariowanej romantyczki, jak i dla twardo stąpającej po ziemi realistki.

 

 

PREZENT NA ŚWIĘTA DLA ROMANTYCZKI

Niemożliwa para, Emma Mills

 

„Niemożliwa para” sprawdzi się idealnie jako prezent dla niepoprawnej romantyczki. To pełna humoru o przyjaźni i miłości. Wybierz tę książkę, jeśli za każdym razem, kiedy wybieracie film na wspólny seans, Twoja dziewczyna wybiera komedię romantyczną. Wzrusza się nawet w momentach, w których byś się tego nie spodziewał? Ta intensywna historia przepełni jej serce i skradnie bezpowrotnie! Trudno wyobrazić sobie lepszy prezent gwiazdkowy dla dziewczyny.

 

 

DWIE PASJE W JEDNEJ KSIĄŻCE

 

Nowa galeria kotów. Druga odsłona sztuki z pazuremPrezent na święta dla dziewczyny może być powiązany z jej największą pasją. W jaki sposób Twoja dziewczyna spędza wolny czas? Może ma duszę artystki i lubi tworzyć? A może jej największą miłością są kotki i inne zwierzaki? Bestsellerowa książka „Galeria kotów” oraz jej kontynuacja – „Nowa galeria kotów. Druga odsłona sztuki z pazurem” to połączenie sztuki i kotów. Susan Herbert rysuje najpopularniejsze dzieła światowej sztuki, które wszyscy znamy i podręczników i popkultury. Zamiast ludzkich twarzy, nadaje jednak wszystkim postaciom kocie mordki. Słodkie, prawda? To prawdziwa gratka dla każdego kochającego sztukę miłośnika kotów. Myślę, że album z zabawnymi portretami mruczusiów niejednokrotnie pomoże Ci poprawić jej humor.

 

 

PREZENT, KTÓRY WNIESIE DO ŻYCIA NADZIEJĘ

 

Penguin Bloom - książka - Media Rodzina

 

Mam jeszcze jeden pomysł na książkę, która podnosi na duchu. „Penquin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę” to wzruszająca historia, dzięki której możemy przekonać się, jak wiele siły może odnaleźć w sobie człowiek, którego życie, wydawałoby się, legło w gruzach. Podnosi na duchu i uczy, że warto podchodzić do życia z optymizmem. Szukasz pomysłu na prezent dla dziewczyny na święta, dzięki któremu odnajdzie nadzieję na lepsze jutro i siłę do stawiania czoła przeciwnościom, które stają na jej drodze? Wybierz książkę o przyjaźni i pomocy, które potrafią nadejść z najbardziej nieoczekiwanej strony.

 

 

 

INNE SPOJRZENIE NA ŚWIAT

 

FactfulnessNo dobrze, ale jaki wybrać prezent pod choinkę dla dziewczyny, która nie czyta beletrystyki? Sprawdź książkę „Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy niż myślimy…” autorstwa Hansa Roslinga. Autor opisuje w niej instynkty, które zakłócają nasz sposób widzenia świata i sprawiają, że widzimy go w czarnych barwach. Przytacza także szereg niepodważalnych danych, z których wynika, iż ze światem wcale nie jest tak źle jak myślimy. To książka, będąca prawdziwą kopalnią niezwykle ciekawych informacji i o świecie. Osoby, które już ją przeczytały, wskazują, że ma ogromny wpływ na postrzeganie przez nich świata. Twoja dziewczyna często zrzędzi i marudzi, ale sam nie potrafisz zasiać w niej trochę optymizmu? Może dzięki książce spojrzy na otaczający ją świat z nadzieją. Myślę, że ta książka zainteresowałaby również Ciebie. Co powiesz na taki układ – kupujesz prezent dla niej na święta i później sam też masz coś ciekawego do poczytania?

 

 

HISTORIA RODZINNEJ ZBRODNI

Okrutna siostra, Karen Dionne

 

Jaki prezent dla dziewczyny na Święta Bożego Narodzenia wybrać, jeśli w wolnym czasie czyta thrillery i słucha podcastów kryminalnych? W tym wypadku sprawdzi się „Okrutna siostra” – historia niewybaczalnej zbrodni z przeszłości. Młoda kobieta większość swojego życia spędziła w szpitalu psychiatrycznym. Wini siebie za zbrodnię rodziców. Gdy na światło dzienne wychodzą nowe szczegóły dotyczące zabójstwa, decyduje się wrócić do domu i tam znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Co tak naprawdę wydarzyło się tego feralnego dnia? Jakie tajemnice kryje dom na moczarach? To książka dobra dla tych, którzy lubią fascynujące, szokujące historie, prześladujące jeszcze długo po przewróceniu ostatniej strony.

 

 

ŻYCIE PO KATASTROFIE

 

Piętno Katriny

 

Książka „Piętno Katriny” autorstwa Angieszki Bednarskiej dotyka mrocznych tajemnic ludzkiej duszy, niezbadanych spraw, a nawet… wątków paranormalnych. Wybierz ją, jeśli Twoja dziewczyna lubi czytać powieści z pogranicza jawy i snu. Huragan Katrina spustoszył stany Luizjana i Missisipi. Pozostawił tym samym po sobie nie tylko straty materialne. Zostawił także traumę w psychice ludzi, którzy go przeżyli. Co czeka rodzinę, która osiedliła się w tajemniczym domostwie? Książka sprawdzi się idealnie dla fanki polskich autorów, podróży po Stanach Zjednoczonych czy historii, które dzieją się w tle katastrof naturalnych.

 

 

 

JAKI PREZENT DLA DZIEWCZYNY
NA ŚWIĘTA? TO PROSTE!

To nie jest do diabła love story Skin Deep

 

Może antidotum na prozę życia, zamknięte w serii książek „To nie jest, do diabła, love story”? Ella i Jonasz to wybuchowa para, której historia zachwyca, rozśmiesza i wzrusza. Dołóż tę książkę do prezentowego koszyka, jeśli Twoja dziewczyna sięga po literaturę młodzieżową. W tej serii z pewnością odkryje coś nowego. Polecamy też „To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep” – jest to książka z tej samej serii, ale opowiadająca o innych bohaterach. To historia, która zrelaksuje, rozluźni i wprawi każdą dziewczynę w dobry nastrój.

 

 

 

PREZENT NA ŚWIĘTA DLA DZIEWCZYNY, KTÓRA LUBI SIĘ BAĆ!

 

Krzycz!, Goldy Moldavsky

Na prezent dla miłośniczek strasznych opowieści polecam książkę „Krzycz!”. Goldy Moldavsky opowiada w niej o tajemniczym klubie, którego członkowie mają obsesję na punkcie horrorów. Wkrótce główna bohaterka zostaje do niego zwerbowana. Wraz z innymi członkami klubu organizuje testy strachu, bazując na miejskich legendach i filmach grozy. Początkowo daje się wciągnąć w tę straszną zabawę. Sama ogląda horrory po to, żeby się uspokoić. Co stanie się jednak, jeśli żarty zaczną zagrażać życiu i zdrowiu kolejnych osób? Straszycie się wzajemnie? Musicie uważać, komu zdradzacie swoje największe lęki, aby ktoś nie wykorzystał ich przeciwko Wam. Rachel nie wie komu może zaufać, kiedy jej przeszłość postanawia o sobie przypomnieć. Czy jest ktoś, komu może się zwierzyć?

 

 

 

CO KUPIĆ UKOCHANEJ NA ŚWIĘTA? KSIĄŻKI FANTASY!

 

Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat

 

„Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat” to pierwszy tom dystopijnej trylogii Anny Benning. Można znaleźć w niej obraz przyszłości, świat po mutacji, niespodziewane zwroty akcji, nieustające napięcie, romans i charyzmatyczną główną bohaterkę. Ta książka sprawdzi się idealnie jako prezent dla dziewczyny, która zna serię „Igrzyska śmierci”. Elaine jest jedną z wybranych do uczestnictwa w wyścigu vortexów. Czekała na ten moment całe życie. Jednak podczas wyścigu budzi się w niej ukryta moc; moc, która może zatrząść światem w posadach. A jedynym sprzymierzeńcem dziewczyny ma być chłopak, który nie chce mieć z nią nic wspólnego…

 

 

 

POWIEŚĆ OBYCZAJOWA NA PREZENT DLA DZIEWCZYNY NA ŚWIĘTA

 

Zanim się obudzę

 

W książce „Zanim się obudzę” podjęto temat orzekania o śmierci mózgowej. Gdzie leży granica między życiem a śmiercią? Co dzieje się ze świadomością człowieka, który jest w śpiączce? Człowieka, który jest zbyt słaby, aby wrócić, lecz wciąż niegotowy, by odejść? Autorka zmusza do rozmyślań nad trudnymi etycznymi wyborami. Jak my zachowalibyśmy się z sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie? Wybierz tę książkę, jeśli szukasz prezentu, który zapadnie w pamięć na długo!

 

 

 

 

Jeśli wśród wymienionych książek nie znalazłeś żadnej, która mogłaby spodobać się Twojej dziewczynie, sprawdź zakładkę Kategorie i wybierz odpowiednią zakładkę: psychologia, kryminał, powieści obyczajowe. Z pewnością znajdziesz coś dla niej! Jeśli szukasz także prezentów dla członków rodziny czy przyjaciół, sprawdź wpis: Jaki prezent na święta? 10 książek, które będą idealnym prezentem dla każdego!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?