Seria książek To nie jest, do diabła, love story!

To nie jest, do diabła, love story

To nie jest, do diabła, love story to uwielbiana przez nastolatki seria książek autorstwa Julii Biel. Bohaterowie cyklu – Ella i Jonasz – to młodzi ludzie z Poznania, których drogi krzyżują się, by skutecznie pokomplikować im życie.

Błyskotliwe dialogi, pełni temperamentu bohaterowie, cięty humor oraz poznańskie klimaty – to tylko kilka z wielu mocnych stron tych bestsellerowych powieści!

 

TO NIE JEST, DO DIABŁA, LOVE STORY. TOM 1

 

Okładka do książki "To nie jest, do diabła, love story" nominowanej w Plebiscycie Książka Roku 2020Ella – rozważna, odpowiedzialna i ostra jak brzytwa.
Jonasz – arogancki, zawadiacki i szalenie pociągający.
Życie, które nie owija… w folię bąbelkową.

Niespełna siedemnastoletnia Ella, sama i samotna, idzie przez życie jak lodołamacz, mając przed oczami swój wielki plan. Nie myśli o nawiązywaniu przyjaźni, nie ma czasu na miłość. Jednak wszystko bierze w łeb, kiedy przez zawirowania rodzinne trafia do liceum w Poznaniu. Splot zabawnych okoliczności stawia na jej drodze przystojnego Jonasza, który jest jej całkowitym przeciwieństwem. Ich plan przerośnie wszystkich…

Ella i Jonasz to wybuchowa para, której historia zachwyca, rozśmiesza, wzrusza. To antidotum na prozę życia, która czasem nas przygniata, i lekarstwo na wszystkie fakapy, jakie przydarzają nam się po drodze. To książka, której nie sposób odłożyć. Powiew świeżości w literaturze młodzieżowej.

 

TO NIE JEST, DO DIABŁA, LOVE STORY. TOM 2

 

To nie jest, do diabła, love story. Tom 2Ella jest niczym crème brûlée – w środku rozpływająca się słodycz zamknięta pancerzykiem z cukru.
Jonasz natomiast – jak każdy pewny siebie facet – ma nieodparty urok, zwierzęcy magnetyzm i… zawyżone mniemanie o sobie.

Coś, co Ella i Jonasz zmyślili na poczekaniu w pierwszej części historii, urosło do rozmiarów piramidalnego kłamstwa i teraz żyje własnym życiem.

Trudno stawiać wygórowane żądania, kiedy najlepsza przyjaciółka chce cię pogrzebać żywcem w twoim własnym szczęściu, a wszechświat odmawia współpracy. Zwłaszcza gdy się okazuje, że zakochanie to najkrótsza droga człowieka do autodestrukcji. Natomiast przełączenie się w tryb stand-by i wylot na amerykańskie wesele może ludzi albo do siebie zbliżyć, albo… pchnąć do zbrodni!

 

TO NIE JEST, DO DIABŁA, LOVE STORY. SKIN DEEP

 

To nie jest do diabła love story Skin DeepKolejny tom cyklu, który można czytać niezależnie od poprzednich – o innej, bardzo wybuchowej parze!

Wera – ma żal do losu, że wiele lat temu wydrapał jej głębokie rany – dosłownie i w przenośni.
Aleks – który pisze o sobie Palant Ikoniec – uważa, że okrutny los pozbawił go wszystkiego.

Weronika Meller jest mistrzynią w stosowaniu uników. Ludzie, rzeczy, emocje – omijanie wszelkich komplikacji to jej specjalność. Pewnego dnia jednak z opresji ratuje ją rycerz w lśniącej zbroi. No dobra, nie jest rycerzem i nie ma zbroi, i w zasadzie jest całkowitym przeciwieństwem rycerza. Ma za to w sobie ogromne pokłady złości.

Kiedy wątki Wery i Aleksa się splotą w dwudzieste pierwsze urodziny chłopaka, ten wpadnie na pomysł, jak pomóc Werze zatuszować pech, i spróbuje ją przekonać, że czasem warto zabrudzić krew tuszem, żeby oczyścić serce i głowę.

A Ella i Jonasz? Powrócą.

Książka dostępna jest także w edycji limitowanej, z barwionymi na czarno brzegami stron!

 

Zaloguj się

Nie masz konta?