7 lutego 2024

Serie książek dla dzieci idealne na ferie i nie tylko

Co najchętniej czyta Twoje dziecko? Czy wciągają je całe serie czy pojedyncze historie? W dzisiejszym wpisie opowiemy, jakie serie książek dla dzieci sprawdzą się zarówno podczas feryjnych wyjazdów, jak i w ramach wieczornej lektury przed snem. Zapraszamy!

Ferie zimowe to doskonały czas na odpoczynek i zabawę, ale również na poszerzanie horyzontów poprzez czytanie. Dla czytelników w wieku od 5 do 9 lat przygotowaliśmy nowe zestawienie. Serie książek dla dzieci, które nie tylko wciągną je w świat fascynujących przygód, ale także rozwiną umiejętności czytelnicze i poznawcze.

 

DETEKTYWISTYCZNA „OPERACJA…” – SERIE KSIĄŻEK DLA DZIECI

Jørn Lier HorstOperacja Kociołek czarownicy, autor serii „Operacja…”, przenosi czytelników do tajemniczego nadmorskiego miasteczka w Norwegii. Główni bohaterowie, dwójka młodych detektywów prowadzących Biuro Detektywistyczne numer 2, rozwiązuje różnorodne zagadki i tajemnice. Bohaterowie cyklu mają bez wątpienia nosa do wyjaśniania łamigłówek! W Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Na szczęście Tiril i Oliver zawsze są na posterunku, żeby rozwiązywać zagadki, z którymi nie radzą sobie dorośli policjanci. Każda z książek to ekscytująca przygoda, która trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Serię polecamy dzieciom zaczynającym samodzielną przygodę z czytaniem (od 6 roku życia).

 

SERIA „SHERLOCK JUNIOR” – ZABAWA I NAUKA Z MŁODYM DETEKTYWEM

sherlock juniorDla małych detektywów, którym niestraszne są tajemnice i zagadki, świetnym wyborem będzie seria „Sherlock Junior”. Zabawne ilustracje i dowcipne opowieści sprawiają, że rozwiązywanie kryminalnych zagadek staje się przyjemnością. Co więcej, książki tej serii wplatają naukę języka angielskiego w narrację, ucząc słownictwa i zwrotów w sposób naturalny i angażujący. Każdy tom serii zawiera mapkę Londynu, słowniczek wszystkich słówek oraz link do ich odsłuchania. Seria zapoczątkowana przez „Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu”, wpisuje się w serie książek dla dzieci czytających samodzielnie. Tom drugi, „Sherlock Junior i bezgłowy goniec” oraz trzeci „Sherlock Junior i grób w Westminster Abbey” to jeszcze więcej zagadek, przygód i… angielskich słówek!

 

SERIA NICKA CRUMPTONA – CIEKAWOSTKI O FUTRZANYCH PRZYJACIOŁACH

Dlaczego konie nie bekają?Dla miłośników zwierząt proponujemy serię autorstwa Nicka Crumptona, która odpowiada na pytania, które dzieci zawsze chciały zadać o swoich futrzanych towarzyszach. „Dlaczego konie nie bekają”, „Dlaczego koty miauczą” i „Dlaczego psy się obwąchują” to nie tylko zabawne opowieści, ale także edukacyjne podróże po świecie zwierząt, które poszerzają wiedzę czytelnika. W tych książkach zawarte są wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje na temat zachwycających zwierząt, jakimi są konie, psy i koty. Nick Crumpton – doktor zoologii Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie – zaspokoi ciekawość dziecka i dostarczy przydatnych i zaskakujących ciekawostek dotyczących zwierzęcej natury.

 

SERIE KSIĄŻEK DLA DZIECI IDEALNE NA FERIE  – PODSUMOWANIE

Zachęcamy wszystkich młodych czytelników, nie tylko podczas ferii, do odkrywania fascynującego świata przygód i nauki poprzez serie książek dla dzieci. Niech te wspaniałe historie wzbudzą w nich pasję do czytania i poszerzą ich horyzonty, zarówno podczas ferii, jak i wieczornych czytań przed snem. Czytanie to nie tylko rozrywka, ale także doskonały sposób na rozwijanie umiejętności i ciekawości świata!

 

Sprawdź także:

Zaloguj się

Nie masz konta?