Książki podobne do Harry'ego Pottera

25 lutego 2022

Książki podobne do Harry’ego Pottera. Propozycje dla fanów twórczości J.K. Rowling!

Od ponad dwudziestu lat magiczny świat Harry’ego Pottera zachwyca czytelników na całym świecie. Czytelnicy w każdym wieku zachwycają się przygodami tego młodego czarodzieja, a niektórzy potrafią czytać książki J.K. Rowling po kilka (a nawet kilkanaście) razy! W końcu jednak każdy zaczyna zastanawiać się, co czytać po Harrym. Jakie są książki podobne do Harry’ego Pottera? Podpowiadamy!

 

KSIĄŻKI PODOBNE DO HARRY’EGO POTTERA

 

Myśląc o świecie wykreowanym przez J.K. Rowling mamy w głowie pewne wątki i motywy, które urzekły nas podczas czytania – przez nie chętnie sięgamy po inne książki fantasy podobne do Harry’ego Pottera. Szkoła magii, piękna przyjaźń pomiędzy bohaterami, magiczne stworzenia i przedmioty. Chociaż Harry’ego Pottera nie da się podrobić, a każda z opisywanych przez nas powieści jest na swój sposób wyjątkowa i oryginalna, postaraliśmy się znaleźć tytuły, które klimatem czy tematyką zbliżone są do książek J.K. Rowling.

 

 

SZKOŁA MAGII – NIE TYLKO W HOGWARCIE!

 

Magiczny Ekspres, Anca SturmFani Szkoły Magii i Czarodziejstwa znają pewien pociąg, który Harry’ego i jego przyjaciół zawiózł do Hogwartu. A co byście powiedzieli, gdyby to sam POCIĄG był szkołą? Może nie szkołą magii, ale szkołą magiczną? Szkołą z internatem, która z założenia nie ma adresu, bo porusza się po całym świecie?

Powieść „Magiczny ekspres” Anki Sturm to doskonała propozycja dla fanów serii Harry Potter. Wpisuje się ona w popularny nurt książek o niezwykłych dzieciach, które los niespodziewanie rzuca w zupełnie nową rzeczywistość. Nowe otoczenie, przyjaciele i szkoła inna niż wszystkie. Szczypta magii, którą okraszone są te opowieści, buduje niezapomnianą, wciągającą atmosferę, tak lubianą przez młodych czytelników. „Magiczny ekspres 2. Między światłem a cieniem” to doskonała kontynuacja – pełna magii i przygód historia dla wszystkich miłośników Harry’ego.

 

 

NIE TYLKO HARRY, RON I HERMIONA. PRAWDZIWA PRZYJAŹŃ W KSIĄŻKACH DLA MŁODZIEŻY

 

Osobliwy Dom Pani PeregrineKażdy chciałby mieć w swoim życiu takich przyjaciół, jakimi dla Harry’ego byli Ron i Hermiona. Nic więc dziwnego, że gdy zastanawiamy się, jakie książki fantasy podobne do Harry’ego Pottera przeczytać, od razu przychodzą nam do głowy takie, w których przyjaźń odgrywa ważną rolę.

„Osobliwy dom pani Peregrine” autorstwa Ransoma Riggsa to właśnie jedna z takich książek. Główny bohater, Jacob Portman, odkrywa świat Osobliwców. W tytułowym domu pani Peregrine bohater poznaje osoby podobne do siebie, spotyka też swoją pierwszą miłość oraz – no właśnie – prawdziwych przyjaciół. Koniecznie poznaj ich przygody i sięgnij po serię o osobliwych dzieciach z domu sierot. Jeśli uwielbiasz przygody trójki przyjaciół z Hogwartu, losy Jacoba również Cię zainteresują!

 

 

FANTASTYCZNE STWORZENIA. OCZYWISTY WYBÓR PO HARRYM POTTERZE

 

Dla miłośników magicznych stworzeń, poza serią o Harrym Potterze oraz oczywistym wyborem jakim są Fantastyczne Zwierzęta, polecamy bestsellerową serię „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa. Zdumiewający świat Narnii już od ponad siedemdziesięciu lat zachwyca czytelników między innymi charyzmatycznymi i niesamowitymi magicznymi stworzeniami. Mówiące zwierzęta, satyry, centaury, smoki, syreny… to tylko część niezwykłych istot, jakie można spotkać w książkach Lewisa.

„Opowieści z Narnii” to idealna pozycja dla fanów rozbudowanych światów, mitologii i średniowiecznych klimatów. W takich właśnie tonach utrzymana jest cała seria. Książki podobne do Harry’ego Pottera nie muszą przecież opierać się wyłącznie na magicznych zaklęciach!

Jesteśmy pewni, że miłośnicy książek J.K. Rowling pokochają także przygody Łucji, Zuzanny, Edwarda, Piotra i wielu innych bohaterów!

 

 

NIE TYLKO HARRY JEST WYBRAŃCEM!

 

Wybrańcy - Veronica RothCzy istnieją jeszcze jakieś inne, ciekawe książki podobne do Harry’ego Pottera? Oczywiście! Jeśli lubicie motyw wybrańca – wyjątkowej osoby, która ma specjalne zdolności (niekoniecznie związane z magicznymi mocami) – koniecznie sięgnijcie po książkę Veroniki Roth. „Wybrańcy” zaczynają się tym, czym inne powieści się kończą – zwycięstwem bohaterów nad potężnym przeciwnikiem. Piętnaście lat wcześniej piątka zwykłych nastolatków została wskazana proroctwem do walki z Mrocznym, czyli potężnym bytem niosącym zniszczenie Ameryce. Ale co można zrobić, jeśli jest się celebrytą z magicznym wykształceniem, kiedy nie ma już na nie zapotrzebowania? Tego dowiecie się, sięgając po tę świetną i pełną akcji książkę!

 

 

DZIEŃ JEDENASTYCH URODZIN

 

Nevermoor Przypadki Morrigan CrowDla fanów Harry’ego Pottera oczywistym jest, że to właśnie w jedenaste urodziny młodzi czarodzieje i czarownice otrzymują list, który zaprasza ich do podjęcia nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa. W świecie Morrigan Crow dzień jedenastych urodzin również jest wyjątkowy – to właśnie wtedy umierają wszystkie przeklęte dzieci, które rodzą się pod pechową gwiazdą.

Bohaterka serii „Nevermoor”, czyli właśnie Morrigan, nie do końca wierzy w te wszystkie brednie, a jednak z niepokojem odlicza dni do swoich urodzin. W ich dzień rzeczywiście wszystko się zmienia, a to za sprawą pewnego rudowłosego dżentelmena, który nazywa się Jupiter North. Ma on dla Morrigan propozycję nie do odrzucenia. Od razu nasuwa się skojarzenie z Hagridem, który z impetem wpadł do chatki na wyspie, prawda?

 

 

ŚWIAT PEŁEN MAGII

 

Hazel WoodCzytając książki o przygodach Pottera aż chce się wierzyć w to, że gdzieś tam kryje się magiczny i pełen sekretów świat. Właśnie taki wątek można znaleźć w „Hazel Wood” Melissy Albert. Co zrobi Alice gdy okaże się, że fantastyczna kraina (ta sama, o której przed śmiercią pisała jej babka) istnieje naprawdę?

Na domiar złego, mroczne istoty porwały matkę Alice. Jedyną wskazówką dla dziewczyny jest pozostawiona przez mamę notka: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”. Jak można się spodziewać, Alice wraz z przyjacielem wyruszają do Hazel Wood, a następnie trafiają do świata opisanego przez babkę Altheę. Tam Alice być może uda się poznać prawdę na swój własny temat.

„Hazel Wood” i „Kraina nocy” to ciekawe książki podobne do Harry’ego Pottera, które z pewnością spodobają się miłośnikom serii o przygodach młodego czarodzieja.

 

 

 

KSIĄŻKI PODOBNE DO HARRY’EGO POTTERA

 

Bądźmy szczerzy – każdy miłośnik książek o Harrym Potterze czeka na swój list z Hogwartu. Co jednak, jeśli sowa zgubiła drogę? Na pocieszenie można sięgnąć po inne niesamowite historie fantasy (i nie tylko). Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przekonał Was, że nie tak trudno znaleźć fajne książki podobne do Harry’ego Pottera.

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?