Seria Fantastyczne zwierzęta, J.K. Rowling | Media Rodzina

Fantastyczne zwierzęta

Fantastyczne zwierzęta to czarodziejski cykl książek dla młodzieży autorstwa J.K. Rowling, którego akcja rozgrywa się w magicznym uniwersum Wizarding World. Z pewnością znają go wszyscy wielbiciele Harry’ego Pottera.

 

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA… I JAK JE ZNALEŹĆ?

 

Akcja Fantastycznych zwierząt toczy się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi czytelnikowi z serii Harry Potter. Bohaterami serii – oprócz magicznych stworzeń – są czarodzieje i mugole, których łączą niezwykłe przygody. Pojawiają się w niej także postacie znane już czytelnikowi. Są to chociażby nauczyciele: Albus Dumbledore czy Minerwa McGonagall.

Książki z serii Fantastyczne zwierzęta wydane zostały w postaci scenariuszy. Są one ściśle związane są z filmami wytwórni Warner Bros. Do tej pory ukazały się trzy filmy z serii Fantastyczne zwierzęta. Ile części ma liczyć seria? J.K. Rowling w 2016 roku ogłosiła, że finalnie będzie ich pięć.

 

ORYGINALNY SCENARIUSZ

 

Newt Skamander, Tina, Queenie oraz Jacob to bohaterowie dwóch pierwszych scenariuszy, którzy próbują udaremnić nikczemne plany złego czarnoksiężnika, Gellerta Grindelwalda:

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz,
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Scenariusz oryginalny,
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Scenariusz oryginalny.

Postawą serii jest jeden z kultowych podręczników z Hogwartu: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (dostępny także w wydaniu ilustrowanym). Miłośnikom filmów polecamy za to książkę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci, a także Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie.

 

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ. ORYGINALNY SCENARIUSZ

 

Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty!

Scenariusz filmowy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Nieważne, czy jesteś fanem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów, ta pozycja jest bowiem obowiązkowa dla każdego kinomana i czytelnika.

 

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: ZBRODNIE GRINDELWALDA. SCENARIUSZ ORYGINALNY

 

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to drugi z serii pięciu scenariuszy autorstwa J.K. Rowling. Okładkę i wnętrze scenariusza ponownie zaprojektował niezrównany duet artystów, MinaLima, którzy pracują przy wszystkich produkcjach z serii o Harrym Potterze i fantastycznych zwierzętach.

Po tym jak został zdemaskowany i schwytany w Nowym Jorku, Gellert Grindelwald, potężny czarnoksiężnik, spełnia swą groźbę i ucieka w dramatycznych okolicznościach. Jego celem jest zgromadzenie jak największej liczby nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą, która ma szanse go powstrzymać, jest Albus Dumbledore, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy byłego ucznia – Newta Skamandera, który już raz pokrzyżował plany Grindelwalda. Przygoda ponownie splecie losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Ich nowa misja, tym razem w Paryżu, okaże się sprawdzianem miłości i lojalności, kiedy będą stawiali czoło kolejnym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

 

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: TAJEMNICE DUMBLEDORE’A. SCENARIUSZ ORYGINALNY

 

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a. Scenariusz oryginalnyFantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a to trzecia część czarodziejskiego cyklu autorstwa J.K. Rowling i Steve’a Klovesa. Scenariusz oryginalny zawiera dodatkowe treści z planu, ilustracje i grafiki. Komentarzem opatrzyli: David Yates, David Heyman, Jude Law, Eddie Redmayne, Colleen Atwood i inni.

Profesor Albus Dumbledore wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi. Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

 

SERIA HARRY POTTER

 

Seria Harry Potter to opowieść o sierocie i podrzutku. Chłopiec od niemowlęcia wychowywany był bowiem przez ciotkę i wuja, gdzie traktowano go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, natomiast jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia, a także nosić pelerynę – niewidkę. Nigdy by też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldemortem.

Seria o Harrym Potterze to pełna magii i przygód opowieść o przyjaźni, a także miłości i odwadze.

AUTORKA – J.K. ROWLING

 

Autorką książki i całej najbardziej poczytnej serii wszech czasów o młodym adepcie magii, jest  J.K. Rowling. Siedem tomów serii, która ukazywała się tom po tomie w latach 1997-2007, sprzedało na całym świecie w nakładzie ponad 500 milionów egzemplarzy. Książki dostępne są w ponad 200 krajach i zostały przetłumaczone na 80 języków. Druga seria J.K. Rowling, Fantastyczne Zwierzęta, odnosi podobny sukces.

Rowling słynie ze swojej działalności charytatywnej, często pochylając się nad losem skrzywdzonych, biednych i cierpiących – najczęściej dzieci.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?