Jakie są książki podobne do Igrzysk śmierci

17 sierpnia 2021

Książki podobne do Igrzysk Śmierci. Propozycje dla fanów twórczości Suzanne Collins!

Igrzyska Śmierci to seria książek dla młodzieży, która mimo upływu lat ciągle zyskuje nowych fanów. Ale co czytać, gdy przygody Katniss zna się już niemal na pamięć? Przedstawiamy propozycje książek, które na pewno spodobają się miłośnikom twórczości Suzanne Collins.

Wraz z postępem technologicznym narodził się strach wobec tego, co przyniesie przyszłość. Czy sztuczna inteligencja przejmie władzę na światem? Może wyruszymy na podbój galaktyki? Tego typu koncepty od lat inspirują znakomitych pisarzy – szczególnie tych, którzy specjalizują się w fantastyce czy science-fiction. Do tego wybornego grona literackich twórców na pewno zalicza się Suzanne Collins. Autorka za sprawą swojej – obecnie kultowej już – serii zmieniła diametralnie rynek wydawniczy. Mimo upływu lat, ciągle istnieje zapotrzebowanie na kolejne, podobne tytuły. Znacie książki podobne do Igrzysk Śmierci? Bo my tak! I z przyjemnością przedstawimy Wam kilka tytułów, które serdecznie polecamy!

 

 

COFNIJ SIĘ DO POCZĄTKÓW GŁODOWYCH IGRZYSK!

 

Okładka książki "Ballada ptaków i węży"

Co wyróżnia historię Katniss Everdeen na tle innych książek? Przede wszystkim kreacja świata, podziały społeczne, kwestie polityczne i militarne. Poza tym charakterystyczni bohaterowie, z którymi można się utożsamić oraz którym ma się ochotę kibicować aż do samego końca. Czytelnikom imponuje także zawziętość głównej bohaterki oraz jej walka o przetrwanie za wszelką cenę.

Miłośnicy serii na pewno mają już za sobą prequel znanych nam z trylogii wydarzeń, czyli „Balladę ptaków i węży”. Jest to nowa, czwarta powieść, w której cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Czy nowa powieść przyniesie odpowiedź na pytania, które zadawaliśmy sobie podczas lektury trylogii?

Dla fanów serii „Ballada ptaków i węży” to pozycja absolutnie obowiązkowa!

 

 

 

WYŚCIG NA ŚMIERĆ I ŻYCIE

 

Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat

Jakie są książki podobne do Igrzysk Śmierci, które oferuje nam obecnie rynek wydawniczy? Jednym z takich tytułów jest z pewnością „Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat” Anny Benning.

Dystopijna przyszłość, świat po mutacji, niespodziewane zwroty akcji, nieustające napięcie, romans, a także główna bohaterka, która ma coś z Katniss Everdeen. Chociaż Vortex ma z Igrzyskami Śmierci wiele wspólnych cech, gwarantujemy, że jest to zupełnie nowa i oryginalna historia, w której nie ma miejsca na utarte schematy. Mamy w niej do czynienia z motywem rebelii oraz współzawodnictwa pomiędzy grupą młodych ludzi – zmotywowanych, by odnieść sukces.

Książka cieszy się ogromną popularnością i zdobywa masę pozytywnych recenzji – zarówno od osób, które uwielbiają książki w stylu Igrzysk Śmierci, jak i od tych, którzy rzadko sięgają po fantastykę. Czy może być lepsza rekomendacja?

 

 

 

KSIĄŻKI PODOBNE DO IGRZYSK ŚMIERCI? WYBRAŃCY!

 

Wybrańcy - Veronica Roth

Szukając książek w stylu Igrzysk Śmierci, trudno nie pomyśleć o Veronice Roth. Autorka zasłynęła z trylogii Niezgodna, a kilka lat później wydała książkę „Wybrańcy”. Jest to urban fantasy na światowym poziomie, które zaczyna się tym, czym inne powieści się kończą – zwycięstwem bohaterów nad potężnym przeciwnikiem. W najnowszej książce Roth postawiła między innymi na silną kobiecą postać. Mowa oczywiście o Sloane, jednej z tytułowych Wybrańców. Książkę można przyrównać do twórczości Collins  – obie autorki poruszają bardzo ważne tematy, takie jak radzenie sobie z traumą czy oswajanie się z nową rzeczywistością.

Jeśli lubicie książki z wartką akcją, która wciąga czytelnika na długie godziny, a także cenicie indywidualne podejście autora do każdego z bohaterów – „Wybrańcy” to pozycja w sam raz dla Was!

 

 

 

COLLINS? A MOŻE M.A. BENNETT?

 

STAGS, M.A. Bennett

Świetnym przykładem książek podobnych do Igrzysk Śmierci są książki M. A. Bennett, która dzięki olbrzymiej wiedzy historycznej oraz fenomenalnemu przygotowaniu stworzyła „STAGS” i „DOGS”. Są to doskonałe powieści o uczniach prestiżowej szkoły Saint Aidan the Great School, pełne grozy i niebezpieczeństw. W wykreowanym przez autorkę świecie rządzą Ludzie Średniowiecza – młode, wyrachowane i należący do szkolnej elity dzieciaki, które żyją w zgodzie z dawnymi obyczajami i bez dostępu do nowoczesnych technologii. Mroczny klimat panujący w szkole idealnie pasuje do fabuły, która nie raz zaskoczy czytelnika intrygującym zwrotem akcji.

Podczas weekendu dziewięć osób udaje się do rezydencji jednego z uczniów. Będą tam uczestniczyć w trzech krwawych sportach. Skojarzenie z Głodowymi Igrzyskami nasuwa się samo, prawda? Szczególnie, że – podobnie jak na arenie – polowanie, strzelanie i wędkowanie to konkurencje, które mogą zakończyć się źle.

 

 

 

WYSPA PEŁNA NIEBEZPIECZEŃSTW

 

Bezludna wyspa, M.A. Bennett

Pozostając przy M. A. Bennett, nie można zapomnieć o „Bezludnej Wyspie”. Tytułowa wyspa inspirowana jest takimi klasykami jak chociażby „Władca much” Williama Goldinga. Widać to bardzo dobrze po mrocznym klimacie, zezwierzęceniu, barbarzyństwie w imię przetrwania i ukazaniu brzydoty ludzkiej natury, tej mrocznej części każdego z nas. W książce na wyspę trafia grupa rozbitków, która musi nauczyć się funkcjonować w nowej sytuacji i we własnym gronie. Jest to historia pełna przemian oraz niedopowiedzeń, które z czasem wychodzą na światło dzienne, całkowicie zmieniając nasze postrzeganie bohaterów – a także całej historii.

Autorka słynie z umiejętnego budowania napięcia i kreowania wyjątkowych zwrotów akcji. Dzięki temu czytelnik z zapartym tchem śledzi przebieg wydarzeń, zdając sobie sprawę, że w każdej chwili wszystko może się zmienić.

 

 

 

PRZERAŻAJĄCE I MROCZNE

 

Ulica strachu. Zabójcze gry, R.L. Stine

Jakie są książki podobne do Igrzysk Śmierci? Na pewno te, w których autorzy nie boją się rozlewu krwi! Dla fanów grozy i niepokoju idealne będą powieści R.L. Stine’a, które niedawno ukazały się na rynku. Książki z serii Ulica Strachu cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak filmy z tej samej serii, które od niedawna można obejrzeć na platformie Netflix.

Tego lata ukazały się trzy tytuły: „Ulica Strachu. Zabójcze gry”„Ulica Strachu. Dziewczyna znikąd”, a także „Ulica Strachu. Kill znaczy zabić”. W książkach można znaleźć połączenie szkolnych klimatów niczym ze „STAGS” oraz krwawej rywalizacji jakby wyjętej z Głodowych Igrzysk.

 

 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną do gustu wszystkim tym, którzy czują niedosyt po przeczytaniu fenomenalnej trylogii Suzanne Collins. Gwarantujemy, że każda ze wspomnianych przez nas książek dostarczy czytelnikowi mnóstwa wrażeń!

 

Zaloguj się

Nie masz konta?