Seria Ulica Strachu, R.L. Stine | Media Rodzina
Ulica Strachu - miniatura

Ulica Strachu

 

Ulica Strachu to seria horrorów dla młodzieży. Jej autor, R.L. Stine, z początku pisał humorystyczne książki dla dzieci. W 1986 roku wydał swój pierwszy horror dla nastolatków, który szybko stał się bestsellerem. Uznał wtedy, że dzieciaki lubią się bać, więc nadszedł czas, by porzucić zabawne historie.

Seria Fear Street powstała w roku 1989. W ciągu dziesięciu lat R.L. Stine napisał ponad pięćdziesiąt części. Książki autora zostały przetłumaczone na 35 języków i sprzedały się w ponad 400 milionach egzemplarzy. Czyni ją to jedną z najlepiej sprzedających się serii YA w historii.

W 2014 roku ukazało się sześć nowych tytułów, które – podobnie jak pozostałe – szybko podbiły serca młodych czytelników.

Ulica Strachu

 

ULICA STRACHU – O CZYM SĄ KSIĄŻKI Z TEJ SERII?

 

Tego lata nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukażą się trzy z nich: „Ulica Strachu. Zabójcze gry”„Ulica Strachu. Dziewczyna znikąd”, a także „Ulica Strachu. Kill znaczy zabić”.

„Zabójcze gry” to historia siedemnastoletniej Rachel, którą Brendan Fear nieoczekiwanie zaprasza na swoją osiemnastkę. Przyjaciółka usiłuje odwieść ją od uczestnictwa w niej, mówi się bowiem, że nad rodziną Fearów ciąży klątwa… Mimo wszystko Rachel bierze udział w przyjęciu. Nie wie jednak, że gości uwikłano w misterny, morderczy plan. Zaczyna się gra o przeżycie…

„Dziewczyna znikąd” opowiada o Lizzy Palmer, nowej uczennicy Shadyside High. Dziewczyna szybko nawiązuje znajomość z Michaelem i jego dziewczyną Pepper. Cała trójka postanawia wziąć udział w wyścigach na skuterach śnieżnych, jednak zabawa kończy się tragedią. W dodatku gdy w podejrzanych okolicznościach zaczynają umierać ich znajomi, Pepper nabiera podejrzeń, że za wszystkim stoi właśnie Lizzy. Tymczasem oboje z Michaelem zostają wciągnięci w sprawę morderstwa sprzed ponad sześćdziesięciu lat.

W „Kill znaczy zabić” nastoletnia Gretchen przeniosła się do nowej szkoły i marzy o dołączeniu do drużyny chearleaderek z Shadyside. O wolne miejsce w zespole walczy również bogata i rozpuszczona Devra Dalby. Konkurencja jest mordercza i nie toczy się fair… Czy Gretchen uda się dołączyć do zespołu i… czy w ogóle ujdzie z tego cało?

 

OBEJRZYJ FILMY Z CYKLU ULICA STRACHU!

 

Od lipca tego roku na platformie Netflix można oglądać trzy filmy inspirowane książkami z serii „Ulica Strachu”. Jeśli podobało Ci się w Shadyside, wróć na Ulicę Strachu i sięgnij po książki z cyklu!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?