Prezent na mikołajki dla chłopaka. Książkowe propozycje | Media Rodzina
Prezent na Mikołajki dla chłopaka

9 listopada 2021

Prezent na mikołajki dla chłopaka. Książkowe propozycje

Listopad na dobre rozgościł się za oknami naszych domów, przynosząc iście jesienną aurę. Tym samym zbliżamy się do jednego z najbardziej magicznych miesięcy w roku, jakim jest grudzień. Czas zatem pomyśleć o prezentach na mikołajki, które będą idealne dla chłopaka.

Prezent na mikołajki dla chłopaka to wbrew pozorom nie taki trudny temat. Zastanawiasz się, jakie prezenty na mikołajki będą idealne dla chłopaka? Chcesz sprawić radość swojemu dziecku, chłopakowi lub komuś z rodziny, ale zastanawiasz się, jaka książka będzie odpowiadać jego zainteresowaniom? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po książkowych propozycjach na mikołajki dla chłopaka.

 

 

PREZENT NA MIKOŁAJKI DLA CHŁOPAKA. ZAINSPIRUJ SIĘ!

 

Igrzyska Śmierci - Suzanne Collins - tom 1Pierwszą z naszych propozycji jest bestsellerowa już seria Igrzyska śmierci Suzanne Collins. To pasjonująca historia, która opowiada losy państwa Panem powstałego na zgliszczach dawnej Ameryki Północnej. Co roku w Panem odbywają się Głodowe Igrzyska, które upamiętniają krwawe wydarzenia sprzed lat, gdy to mieszkańcy zbuntowali się przeciwko władzy i wzniecili powstanie. Od tego czasu z każdego dystryktu wybierana są dwie osoby do 18 lat, które wezmą udział w Igrzyskach śmierci. Zwycięzca może być tylko jeden.

Igrzyska śmierci opowiadają historię Katniss Everdeen, która by ratować życie siostry zgłasza się na ochotnika i tym samym trafia na arenę Głodowych Igrzysk. Dziewczyna staje się jedną z najbarwniejszych postaci, której losy śledzą z zapartym tchem wszystkie dystrykty. Wydarzenia na arenie reżyseruje między innymi bezwzględny prezydent Snow. Dla jednych Głodowe Igrzyska to walka na śmierć i życie, a dla drugich, jak bogaci mieszkańcy Kapitolu, świetna rozrywka.

Podsumowując – Igrzyska śmierci to pasjonująca opowieść sięgająca do takich gatunków jak fantasy czy science-fiction. Niezwykła trylogia wzbogacona przed kilkoma laty o prequel „Ballada ptaków i węży” to doskonała propozycja dla chłopaków lubiących mocną literaturę.

 

Wybrańcy - Veronica Roth

Kolejną propozycją na prezent mikołajkowy dla chłopaka, utrzymaną w klimacie wcześniejszych Igrzysk śmierci są „Wybrańcy”. Jest to powieść Veronici Roth – autorki, która bez wątpienia podbiła serca czytelników bestsellerową serią Niezgodna. Tym razem autorka przenosi czytelnika w świat, który przed laty ocaliła z rąk Mrocznego piątka nastolatków. Nastolatkowie – zwani Wybrańcami – od czasu pokonania bytu niosącego spustoszenie i mordującego tysiące ludzi zmagają się z ciemnymi stronami popularności. Każdy z nich na nowo próbuje ułożyć sobie życie, którego piętnaście lat temu zostali pozbawieni, by ratować ludzkość.

Niestety przeszłość daje o sobie znać i ponownie Wybrańcy staną do walki z wymagającym przeciwnikiem. „Wybrańcy” to pierwsza część dylogii, która w intrygujący sposób przedstawia minusy bycia narodowym bohaterem, ale przede wszystkim zabiera czytelnika w stworzoną z rozmachem rzeczywistość zagrożoną przez siły zła.

 

 

POWIEŚCI FANTASY – SPRAWDŹ, CO PROPONUJEMY!

 

Jeśli na mikołajki potrzebujesz prezent dla chłopaka, który uwielbia fantasy, to przed tobą dwie propozycje będące strzałem w dziesiątkę.

Osobliwy Dom Pani PeregrinePierwsza z nich to seria Osobliwy dom pani Peregrine Ransoma Riggsa. Pierwsza część – nosząca taki sami tytuł jak seria, ukazała się na ekranach kin. Reżyserem filmu został Tim Burton. Seria Ransoma Riggsa z pewnością zachwyci miłośników niesztampowych historii i interesujących, niekiedy zaskakujących zdjęć.

Osobliwy dom pani Peregrine to historia szesnastoletniego Jacoba, który od najmłodszych lat słuchał niebywałych historii dziadka. Z biegiem lat chłopak zaczął jednak wątpić we wszystko, co opowiadał mu dziadek. Jego relacje wydawały mu się po prostu nieprawdopodobne. Jak wielkie było jego zdumienie, gdy okazało się, że dom osobliwych dzieci, o którym mówił dziadek, naprawdę istnieje!

Jacob wyrusza na tajemniczą wyspę, by dowiedzieć się, kim są osobliwe dzieci i jaka historia za tym wszystkim kryje.

 

Vortex. Dzień, w którym rozpadł się światNaszą kolejną propozycją jest książka „Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat” Anny Benning. Bezsprzecznie jest to powieść, która podbiła serca polskich czytelników.

Kilkadziesiąt lat temu tunele, tzw. vortexy prawie zniszczyły świat. Od tego czasu los ludzkości leżał w dużej mierze w rękach łowców, ponieważ to oni odpowiedzialni byli za łapanie zmutowanych istot. Elaine całe swoje życie podporządkowała nauce, która miała sprawić, że stanie się właśnie jedną z nich – łowczynią z krwi i kości. By tak się stało musi przede wszystkim wygrać wyścig vortexami, czyli tunelami przestrzennymi. Jednakże podczas jednego z przeskoków dzieje się coś dziwnego, tunel, którym podróżowała dziewczyna się zakrzywił. Elaine będzie musiała okiełznać wielką moc, która obudziła się w niej podczas wyścigu i która może całkowicie zmienić losy wszechświata.

Książki z serii Osobliwy dom pani Peregrine oraz „Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat” to doskonałe prezenty na Mikołaja dla chłopaka, który lubi nieszablonowe historie.

 

 

KSIĄŻKI DLA MIŁOŚNIKÓW GROZY

 

Ulica strachu. Zabójcze gry, R.L. StinePowieści R.L. Stine’a cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Co na to wskazuje? Po pierwsze niedawno zekranizowane przez Netflix książki z serii Ulica Strachu. A po drugie – najważniejsze – nowe wydania (z odświeżoną szatą graficzną) samych książek z kultowej serii „Ulica Strachu”.

W naszej ofercie znajdują się takie tytuły jak: „Dziewczyna znikąd”, „Zabójcze gry” i „Kill znaczy zabić”. Innymi słowy jest to kilkaset stron doskonałej rozrywki dla miłośników grozy, ale także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z horrorem. Seria Ulica Strachu to przede wszystkim historie nastolatków uczęszczających do miejscowej szkoły. Ich życiu od zawsze towarzyszyło przeświadczenie, że żyją w przeklętym miasteczku. Mimo wszystko robią co w ich mocy, by codzienne życie nie zostało zmącone wywołującymi dreszcz grozy historiami z przeszłości. Jednak prędzej czy później przyjdzie zmierzyć im się z koszmarem, który szykuje dla nich los. A klątwa miasteczka Shadyside nie będzie łaskawa także dla nich.

 

Ulica strachu. Kill znaczy zabić, R.L. StineUlica Strachu to świetna propozycja książkowa, która, jak wspominaliśmy, ma swoją kontynuację w postaci trzech filmów nakręconych przez Netflix. Co ważne, historie zawarte w powieściach R.L. Stine’a nie łączą się fabularnie z filmami, więc tym większą radość można czerpać, poznając zupełnie nowe opowieści.

 

 

Mamy nadzieję, że nasza bogata oferta pomoże Wam znaleźć idealny prezent na mikołajki dla chłopaka!

 

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?