Książki kryminalne, które warto przeczytać

16 grudnia 2021

Książki kryminalne, które warto przeczytać! Nasze propozycje

Zbrodnia ma w sobie coś z kobiety. Wielu fascynuje, przyciąga, czasami ciężko oderwać od niej wzrok. Jest niczym zakazany owoc: nietykalna, nielegalna, lecz pociągająca. Ludzki umysł jest fascynujący, gdyż mimo groteskowych obrazów (czy to w książce, czy na ekranie) nadal pragnie większej ilości wrażeń. Dlatego też tak wielkim zainteresowaniem cieszą się historie kryminalne.

Czytając tego typu książki odbiorcy pragną podążać śladami zbrodni. Uwielbiają poszukiwać wskazówek, by dojść do rozwiązania zagadki i móc odpowiedzieć sobie na nurtujące pytanie: „kto zabił i dlaczego?”. Jeśli czujecie w sobie żyłkę Sherlocka Holmesa, to ten wpis Was zainteresuje. Polecamy w nim książki kryminalne, które warto przeczytać. Poznaj top kryminały, książki wydawnictwa Media Rodzina trzymające w napięciu od pierwszej, aż do ostatniej strony.

 

 

JESIEŃ I ZIMA – IDEALNA PORA NA KRYMINAŁ!

 

Nadszedł czas na grube koce oraz parasole. Wiatr hula za oknem, a deszcz głośno puka w szyby. Gdy pogoda nie dopisuje, rozpal klimatyczne świece, włóż ciepłe skarpety, owiń się miękkim kocykiem, ogrzej dłonie ulubionym napojem i sięgnij po książki kryminalne, które warto przeczytać tej jesieni i zimy. Te mrożące krew w żyłach historie uprzyjemnią deszczowe, szarobure i samotne wieczory. Rusz z nami na poszukiwania prawdy i sprawiedliwości dla zmarłych. Dziś prezentujemy wam najlepsze kryminały, książki o których długo nie zapomnicie!

 

 

NA POCZĄTEK KRYMINAŁ DLA MŁODZIEŻY

 

Podniebny - Kerstin GierMłodzież też uwielbia czytać kryminały, dlatego nasze zestawienie rozpoczynamy książką, która będzie idealna dla nastolatków. Kerstin Gier to autorka, która zasłynęła w literackim świecie swoja Trylogią czasu oraz nieco mroczniejszą Trylogią Silver. Po dość długim romansie z fantastyką, Gier dała sobie szansę i popełniła jednotomową historię kryminalną –„Podniebny”. Każdemu chociaż raz marzyła się zima w alpejskim kurorcie, w dodatku z przepięknym widokiem na góry, prawda? Jeśli tak, dobrze trafiliście. „Podniebny” to niestandardowy thriller młodzieżowy z elementami romansu. Nieprzerwana akcja, niebanalni bohaterowie i świąteczny klimat to coś, czego potrzebujesz – nawet jeśli jeszcze o tym nie wiesz!

 

 

HISTORIE Z DRESZCZYKIEM DLA MŁODZIEŻY

 

STAGS, M.A. BennettSkoro już jesteśmy w temacie młodzieżowych historii z dreszczykiem, nie mogliśmy zapomnieć o „STAGS” i „DOGS” M.A. Bennett. Saint Aidan the Great School to elitarna szkoła dla młodzieży z całego kraju. Ludzie Średniowiecza, czyli tamtejsza śmietanka towarzyska, co roku zaprasza kilkoro uczniów na weekend do stojącej na odludziu rezydencji. Bez dostępu do nowoczesnych technologii, młodzi ludzie uczestniczą w trzech krwawych sportach. Zapewniamy, że oba tomy wciągną Was bezpowrotnie, dostarczą mnóstwo wrażeń i emocji oraz sprawią, że Wasza ochota na kryminały tylko wzrośnie!

 

 

 

KRYMINAŁY POLSKICH AUTORÓW? TAK!

 

Pokój bez widokuObecnie coraz częściej i coraz chętniej sięgamy po polskie kryminały. Książki rodzimych autorów pozwalają nam poczuć nutkę grozy, jednocześnie wzmagając wrażenie, że dzieją się tuż obok nas. Może nawet w naszym mieście lub dzielnicy?

Tak też jest w przypadku książki „Pokój bez widoku” Grzegorza Gortata. Wystarczyło jedno kłamstwo, by stać się kimś, wystarczy jeden dzień, by stracić wszystko. Książka pokazuje, że przeszłość zawsze dogania nas w najbardziej nieoczekiwanym momencie, wyciągając stare trupy z szafy i powodując szybsze bicie serca. Bo co jak co, ale lektura „Pokoju bez widoku” z pewnością spowoduje, że puls Wam przyspieszy!

 

 

 

OBYCZAJÓWKA Z KRYMINALNYM TWISTEM!

 

Zanim się obudzęPozostając przy polskich autorach, warto zwrócić uwagę na Agnieszkę Bednarską i jej obyczajówkę z kryminalnym twistem. „Zanim się obudzę” to nietypowy thriller medyczny. Dochodzenie w sprawie znalezionej w rzece kobiety miesza się w nim z wątkami obyczajowymi, a autorka dużo czasu poświęca pacjentom i pracownikom szpitala, w którym toczy się akcja.

„Zanim się obudzę” nie jest kryminałem, w którym tempo akcji jest zawrotne, ale z pewnością jest jednym z tych, który dostarczy czytelnikowi mnóstwa wrażeń i zmusi go do myślenia.

 

 

 

AMERYKAŃSKA MISTRZYNI SUSPENSU

 

Córka Króla Moczarów, Karen DionneCzas, by ofiara stała się łowcą. Na podmokłym terenie łatwo wpaść w pułapkę. Gorzej, gdy całe twoje życie to jedna wielka pułapka. Po wielu latach przetrzymywania na bagnach powrót do społeczeństwa jest trudny, lecz jeszcze trudniej jest wyzbyć się tego, kim się jest.

Brzmi intrygująco? „Córka króla moczarów” Karen Dionne to tytuł idealny dla osób kochających kryminały psychologiczne. Jest to studium syndromu sztokholmskiego, w wyniku którego główna bohaterka jest wewnętrznie rozdarta między miłością i przywiązaniem do ojca oprawcy, a nienawiścią do niego, z powodu wszystkich złych rzeczy, które wydarzyły się w przeszłości.

Polecamy także najnowszą książkę autorki. „Okrutna siostra” to powieść która łączy dwa pokolenia sióstr, niewybaczalną zbrodnię oraz pewien sekret, który może zniszczyć rodzinę.

 

 

KSIĄŻKI KRYMINALNE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

 

NielubianaDużym zainteresowaniem cieszą się obecnie książki kryminalne na faktach, lecz nasza autorka tak perfekcyjnie operuje fikcją literacką, iż można łatwo się pomylić i uznać, że niektóre wydarzenia naprawdę miały miejsce.

Nele Neuhaus, bo to o niej mowa, to niemiecka autorka licznych kryminałów. Zyskała światową sławę dzięki serii z komisarzami Oliverem von Bodensteinem i Pią Kirchhoff. Ich akcja rozgrywa się w dobrze jej znanych górach Taunus. Do tej pory powstało już dziewięć tomów z serii, a autorka wciąż pracuje nad kolejnymi.

 

 

 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje pozwolą Wam sięgnąć po idealną powieść kryminalną, która rozgrzeje Was w zimne wieczory! Jesteśmy pewni, że wśród nich każdy znajdzie tytuł dla siebie.

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?