21 czerwca 2023

Idealne książki na wakacje. Zanurz się w fascynującym świecie literatury

Wakacje to doskonały czas, aby oderwać się od codziennych trosk, wypełnionych obowiązkami dni i pozwolić umysłowi odpocząć. Nic nie równa się z przyjemnością zanurzenia w dobrej książce podczas relaksu na plaży, w hamaku lub przy basenie. Dlatego też przygotowaliśmy listę idealnych książek na wakacje, które zapewnią niezapomnianą podróż do innych światów, pełnych przygód i niezwykłych bohaterów.

Lekkie i wciągające – takie powinny być książki na wakacje. To właśnie odpowiednio dobrana lektura  pozwoli na chwilę oderwania się od rzeczywistości i wycieszenia. Odpocznij w towarzystwie ulubionych bohaterów, zapomnij o zmartwieniach i pozwól wyobraźni wznieść się na skrzydłach literatury i odwiedzić miejsca, do których nie sposób dotrzeć w rzeczywistości. Na naszej liście znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego czy przygotowujesz się na lato na tarasie, zagraniczną podróż czy wyjazd do babci na wieś. Gdziekolwiek postanowisz spędzać nadchodzący czas, nasza lista najlepszych książek na wakacje na pewno Cię nie zawiedzie.

 

DLACZEGO WARTO ZABRAĆ KSIĄŻKI NA WAKACJE?

Czytanie książek na wakacjach ma wiele korzyści. Dlaczego warto sięgać po lektury podczas letniego odpoczynku? Przede wszystkim czytanie jest doskonałym sposobem na odprężenie się i odpoczynek. Książki oferują możliwość ucieczki od codziennych trosk i rutyny. Wprowadzają w inne miejsca, czasy i życia bohaterów, pozwalając na oderwanie się i przeniesienie się w świat wyobraźni. Ponadto, czytanie rozwija wyobraźnię, kreatywność i zdolności poznawcze. Książki mogą dostarczać inspiracji, pomagać w rozwijaniu empatii i poszerzaniu horyzontów, a także rozwijać wiedzę. Czytanie może być formą samopielęgnacji i relaksu, dając okazję do skupienia się na własnych potrzebach i przyjemnościach. Co więcej czytanie rozwija nie tylko naszą wiedzę, słownictwo i umiejętności komunikacyjne. Przeczytane książki mogą być świetnym tematem do rozmów z innymi ludźmi, dzielenia się refleksjami i rekomendacjami. Czytanie książek na wakacjach to nie tylko sposób na rozrywkę, ale także na rozwój osobisty i relaks. To doskonały sposób na spędzanie czasu, poznawanie nowych światów i inspirowanie się.

 

TO, CO ZOSTAJE W NAS NA ZAWSZE, LUCY SCORE

To, co zostaje w nas na zawszePierwszy tom serii Knockemout autorstwa Lucy Score, to gorący romans dla dorosłych, który zachwyca ciętym humorem oraz niepowtarzalnym klimatem. Opowiada historię Naomi, która uciekła ze ślubnego kobierca i znalazła się w prowincjonalnym miasteczku w Wirginii, w którym mieszka jej siostra bliźniaczka. Na nieszczęście dla głównej bohaterki jej nieprzystosowana społecznie siostra nie zmieniła się ani na jotę. Przywłaszczywszy sobie samochód bliźniaczki, Tina zostawia jej siostrzenicę, o której istnieniu Naomi nie miała bladego pojęcia. Utknęła zatem na dobre w nieznanym mieście bez samochodu, pracy, planu i domu, za to z jedenastolatką pod swoją opieką. I w tym momencie na jej drodze staje samotnik Knox. Knox nie toleruje dram i ma swoje powody, dla których unika komplikacji. Skoro jednak życie Naomi zawaliło się na jego oczach, decyduje się pomóc jej wyjść z opresji. Bestseller „New York Timesa”, viral TikToka, miejsce na topce Amazonu oraz nominacja w kategorii „romans” na Goodreads Choice Awards.

 

DELILAH GREEN MA TO GDZIEŚ, ASHLEY HERRING BLAKE

Delilah Green ma to gdzieśInteligentna i ekscytująca queerowa komedia romantyczna Ashley Herring Blake o podejmowaniu ryzyka i akceptowaniu miłości – ze wszystkimi jej komplikacjami. Nominacja Goodreads – najlepszy romans roku 2022. Delilah jest zadowolona ze swojego życia w Nowym Jorku, gdzie jej kariera fotograficzna nabiera tempa, a jej łóżko nigdy nie jest puste. Przysięgła, że nigdy nie wróci do rodzinnego miasteczka, które kojarzy jej się wyłącznie z samotnym dzieciństwem. A jednak z okazji ślubu przyrodniej siostry przyjeżdża do Bright Falls ze szczerym postanowieniem, że długo tu nie zabawi. Niespodziewanie, gdy na jej drodze staje Claire Sutherland, Delilah uznaje, że wizyta w rodzinnych stronach może przynieść jej trochę rozrywki, a przy okazji pozwoli wyrównać rachunki. Claire samodzielnie wychowuje jedenastoletnią córkę, użera się ze swoim nieodpowiedzialnym eks i prowadzi księgarnię, ceniąc życie bez niespodzianek – takich, jak na przykład Delilah. Ale to się może zmienić.

 

WSZYSTKO, CZYM NIGDY NIE BYLIŚMY, ALICE KELLEN

Wszystko, czym nigdy nie byliśmyAbsolutny fenomen hiszpańskiego TikToka. Powieść Alice Kellen, która poruszy nawet najtwardsze serca. Leah rozsypała się na kawałki. Leah już nie maluje. Od wypadku, w którym zginęli jej rodzice, Leah jest cieniem samej siebie. Axel jest najlepszym przyjacielem jej starszego brata. Kiedy przyjmuje ją pod swój dach na kilka miesięcy, chce pomóc jej się odnaleźć i złożyć w całość tę dziewczynę pełną kolorów, którą dawniej była. Ale nie wie, że choć są jak rodzina, ona od zawsze darzy go uczuciem i że jego życie diametralnie się zmieni. Bo, choć to zabronione, pociąga go coraz bardziej.  Jest morzem, rozgwieżdżonym niebem i winylami Beatlesów. A czasami wystarczy jedno Let It Be, żeby mieć wszystko…

 

MEMORY ALMOST FULL, JULIA BIEL

Memory Almost FullZupełnie nowa książka Julii Biel, autorki bestselleru To nie jest, do diabła, love story. Tym razem autorka zachwyca powieścią z wątkiem fantastycznym i mnóstwem zagadek – nie tylko dla fanów Trylogii Snów. Amelia od dzieciństwa kocha anagramy, przyjaciółkę Kiki i swoją rodzinę. Kiedy wraca ze szkolnej wymiany, okazuje się, że w domu czeka na nią zupełnie inne życie i rzeczywistość, z którą niełatwo się pogodzić. W dodatku w ręce dziewczyny trafia list, a z nim tajemnica, która solidnie zamiesza w jej życiu oraz w jej… snach. Już wkrótce Amelia nie będzie w stanie stwierdzić, gdzie przebiega granica między jawą a snem i do którego świata należy. Zwłaszcza że i w jednym, i w drugim wymiarze spotyka chłopaka o szmaragdowych oczach… Miłość, przygoda i tajemnica spiętrzone do granic przyzwoitości.

 

JAKIE KSIĄŻKI NA WAKACJE – PODSUMOWANIE

Intrygujące i niebanalne historie to doskonałe towarzystwo do każdego rodzaju odpoczynku. Jeśli zastanawiasz się, jakie książki na wakacje będą dobrym kompanem, zapoznaj się również z poniższymi zestawieniami i wybierz lekturę, która pozwoli się zrelaksować, oderwać na moment od rzeczywistości i w pełni zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Od romansów i thrillerów, po fantastykę i literaturę podróżniczą – każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczytanego początku wakacji!

 

Przeczytaj również:

Zaloguj się

Nie masz konta?