książki romans

6 października 2023

Top 5 romansów na jesień: książki idealne na długie wieczory

23 września rozpoczęła się astronomiczna jesień, czyli idealna pora roku dla wszystkich czytelników! Mroźne wieczory nie zachęcają do wyjścia z domu, dlatego dobrze jest znaleźć alternatywę. Dobrym rozwiązaniem na nudę jest relaks pod grubym kocem, z herbatą w ręku i interesującą książką na jesienne wieczory. A jak wiadomo, literatura romantyczna w takim towarzystwie sprawdzi się wyśmienicie.

Jesienna aura sprzyja nostalgicznym powrotom do czytania, kiedy na dworze pogoda szaleje. Powieści romantyczne na przestrzeni października i listopada cieszą się dużą popularnością. Jakie książki romanse na jesień warto przeczytać? Zapoznajcie się z listą poniżej.

 

NIEBANALNE KSIĄŻKI ROMANTYCZNE – POWAŻNY I NIEROMANTYCZNA

Ashley PostonPoważny i nieromantyczna, autorka „Geekerelli”, powraca z powieścią, pełną uniesień i niezapomnianych wrażeń. „Poważny i nieromantyczna” to zachwycający romans o pisarce i atrakcyjnym… duchu. Florence Day jest ghostwriterką – całkiem niezłą. Pisze pełne pasji powieści dla znanej autorki romansów. Niestety, po burzliwym rozstaniu sama przestaje wierzyć w miłość i tu pojawia się problem – nie jest w stanie skończyć książki. A kiedy jej surowy (niezaprzeczalnie seksowny) nowy redaktor, nie wyraża zgody na przedłużenie terminu oddania tekstu, Florence czuje, że być może będzie musiała pożegnać się z karierą w branży literackiej. Tragiczna wiadomość sprawia, że Florence udaje się w rodzinne strony, nie spodziewając się, że co ją czeka. Ni z tego, ni z owego na progu domu staje duch! I to bardzo przystojny. Wkrótce zaczyna między nimi iskrzyć, a Florence próbuje przekonać samą siebie, że nie wolno jej przecież się w nim zakochać. Czy to spotkanie zdoła przekonać Florence, że miłość jednak nie umarła?

 

TO, CO SKRYWAMY PRZED ŚWIATEM

To, co skrywamy przed światemDrugi tom bestsellerowej powieści „To, co zostaje w nas na zawsze”. „To, co skrywamy przed światem” Lucy Scoore to dopełnienie pierwszego tomu. Nash Morgan, komendant lokalnej policji w Knockemout, zawsze był uważany za lepszego z braci Morganów. Wraca do zdrowia po śmiertelnie niebezpiecznym postrzale, ale ten wypadek odcisnął na nim piętno. Czuje się cieniem człowieka, którym był przedtem. Nie chce, aby ludzie dowiedzieli się, jak trudno jest mu się pozbierać. Nie udaje mu się tego ukryć przed nową sąsiadką Liną. Szalenie bystrą i seksowną. Lina kieruje się w życiu żelazną zasadą – nie przepada na za dotykiem drugiego człowieka. Wbrew wszystkiemu dotyk Nasha działa na nią inaczej. I on też to czuje. Każde zbliżenie rozpala płomień, który jemu daje poczucie spokoju i stabilności, a ją intryguje na tyle, by zaryzykować. Niestety, Lina ma własne tajemnice i jeśli Nash odkryje prawdziwy cel jej pobytu w miasteczku, może jej tego nigdy nie wybaczyć.

 

Zobacz również: https://www.mediarodzina.pl/blog/idealne-ksiazki-na-wakacje-zanurz-sie-w-fascynujacym-swiecie-literatury/

 

NUVOLE BIANCHE. BIAŁE CHMURY – KSIĄŻKI ROMANSE HISTORYCZNE

„Nuvole Bianche. Białe chmury”Nuvole Bianche. Białe chmury Adrianny Ratajczak to doskonały romans historyczny, dla fanek powieści Bidgerthonów i Jane Austen! Aimil zdecydowaniem krokiem przemierzała życie, dokładnie wiedząc, czego oczekuje: posiadłość na własność, możliwość kształcenia się oraz wykonywanie zawodu zastrzeżonego dla mężczyzn. Ambitne plany krzyżuje jej ojciec, nieoczekiwanie wysyłając do krewnych w Londynie, gdzie Ciotka Aimil zdeterminowana jest, by znaleźć dla niej odpowiedniego męża. Dziewczyna zrobi wszystko, by tylko udowodnić, że Anglia nie jest miejscem dla niej. Swoją bezpośredniością i szczerością nadszarpuje reputacje zarówno jej samej, jak i kuzynki. Nie spodziewa się jednak, że zniechęcając do siebie socjetę, wzbudzi zainteresowanie Alistaira. Flegmatycznego i tajemniczego diuka, który dotychczas nie zwracał szczególnej uwagi na panny na wydaniu. Jednak widoczna odmienność Aimil od innych znanych mu kobiet, zaczyna go fascynować i pociągać. Czy wbrew przeciwnościom losu tych dwoje odnajdzie wspólny język? Debiutancka książka romantyczna autorki oczaruje doskonałym humorem i błyskotliwymi dialogami!

 

Przeczytaj także: https://www.mediarodzina.pl/blog/ksiazki-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-propozycje-od-media-rodzina-i-must-read-na-jesien/

 

 

DELILAH GREEN MA TO GDZIEŚ

Delilah Green ma to gdzieśPorywająca queerowa komedia romantyczna z nutką pikanterii – tak właśnie można określić najnowszą powieść Ashley Herring Blake „Delilah Green ma to gdzieś”. Delilah Green jest zadowolona ze swojego życia w Nowym Jorku, gdzie jej kariera fotograficzna nabiera tempa, a na brak towarzystwa nie może narzekać. Lata temu przysięgła, że nigdy nie wróci do rodzinnego miasteczka. Kiedy przyrodnia siostra przypomina jej o swoim ślubie, na który została zatrudniona jako fotografka, Delilah przyjeżdża niechętnie do Bright Falls z postanowieniem, że długo tu nie zabawi. Jednak właśnie wtedy na jej drodze staje Claire Sutherland ceniąca sobie spokój i życie bez niespodzianek. Wszystko się zmienia, a nieplanowany pobyt w rodzinnym miasteczku znacznie się wydłuży. Ta książka ma w sobie wszystko, czego można oczekiwać od dobrego romansu: porywającą historię, świetnych bohaterów, a między nimi chemię i dużą dawkę humoru!

 

JEMIOŁA, KLĄTWA I CHOLERA. SAGA RODU TYSZKOWSKICH

Jemioła, klątwa i choleraWyczekiwana kontynuacja „Aptekarki” i „Czarciego ogrodu”! Trzeci tom „Jemioła, klątwa i cholera” – znakomitej Sagi rodu Tyszkowskich. Magda Skubisz po raz kolejny przedstawia życie kobiet w XIX-wiecznej Galicji i trudne realia, w których nie mają prawa do własnego zdania, a zajmowanie się zielarstwem i unikanie socjety, przysparza tylko kłopotów. Trzeci tom serii to nie jest typowy książkowy romans. Antoni Tyszkowski upada na dno. Katja nie chce go znać, pies go opuścił, a własna matka snuje smętną refleksję nad sensem macierzyństwa. Nic nie poprawia mu nastroju. Życie na jego oczach obraca się w gruzy. Nadchodzi zaraza. Katja dzielnie walczy ze śmiercią. Za sojuszników ma zioła i Batkę, którego duch nie opuszcza jej w potrzebie. Katja chce pomóc, niemniej lud obrzuca ją wyzwiskami i czosnkiem, ostrzy widły i kołki, a wszystko po to, by uchronić się przed szalejącą epidemią… A włości Tyszkowskich kryją w sobie jeszcze wiele tajemnic i mrocznych przypowieści.

 

KSIĄŻKI ROMANSE NA JESIEŃ– PODSUMOWANIE

Książki romanse to idealne remedium na jesień. Po intensywnym dniu w pracy czy na uczelni każdemu należy się chwila odpoczynku. A nie ma na to lepszego sposobu niż zatracenie się w świetnej lekturze. Dlatego właśnie mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie na przygotowanym przez nas spisie jesiennych lektur!

Zaloguj się

Nie masz konta?