Książki, które trzeba przeczytać

6 września 2023

Książki, które trzeba przeczytać. Najlepsze propozycje od Media Rodzina i Must Read na jesień

Jesień tuż, tuż, a razem z nią przychodzi czas na wyjątkowe chwile spędzane w domowym zaciszu. Po intensywnym rozpoczęciu nauki w szkole lub dniach wypełnionych pracą, nie ma lepszego sposobu na relaks niż zatopienie się w świecie literatury. W materiale przedstawiamy listę najlepszych książek na jesień, które pozwolą zapomnieć o szarym, deszczowym dniu i wciągnąć się w wir fascynujących historii.

Sezon jesienny to czas magiczny, pełen barw i melancholijnej atmosfery. Długie wieczory, przytulne kocyki i ciepła herbata tworzą idealny klimat do czytania. To moment, gdy możemy oderwać się od rzeczywistości i przenieść w inne światy, pełne tajemniczych postaci i niespodziewanych zwrotów akcji. Dlatego przygotowaliśmy listę najciekawszych książek, które trzeba przeczytać jeszcze we wrześniu.

 

JESIENNE NOWOŚCI: MEMORY ALMOST GONE

memory almost goneDruga część zaskakującej historii Julii Biel to pozycja obowiązkowa na jesienne wieczory. Główni bohaterowie „Memory Almost Gone”, Jonatan i Amelia, stali się powiernikami szmaragdów i rodzinnych tajemnic. Nie wyobrażają sobie, że mogliby się rozdzielić, więc postanawiają razem wyjechać do Nowego Jorku. W mieście, które nigdy nie zasypia, Jonatan ma odbyć staż w firmie Bellamy Lion Constructions, którą Amelia jest zainteresowana z własnych powodów. Jej celem jest konfrontacja z właścicielem firmy – mężczyzną, który naznaczył jej życie. Skazani tylko na siebie i na własne ograniczenia, zakochani i gotowi do podjęcia ryzyka bohaterowie ścigają się z czasem, który nieubłaganie depcze im po piętach. Tylko czy ci dwoje w ogóle mają szanse na szczęśliwy finał? Przekonaj się już dziś!

 

ODKRYJ NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA JESIEŃ – WSZYSTKO, CZYM JESTEŚMY RAZEM

Wszystko czym jesteśmy razem„Wszystko, czym jesteśmy razem” to fenomen hiszpańskiego TikToka. Kontynuacja powieści, która poruszyła nawet najtwardsze serca. W drugim tomie akcja przenosi nas o trzy lata, od kiedy Axel i Leah widzieli się po raz ostatni. Teraz ona ma spełnić swoje marzenie i wystawić obrazy w galerii. I mimo ich przeszłości on czuje, że musi przy tym być. Kiedy ich drogi znowu się krzyżują, Leah musi podjąć decyzje, które mogą wszystko zmienić, bo bez względu na to, co się wydarzyło, zostały jej wspomnienia. Bo on nadal jest tym chłopakiem, którego nie udało jej się zapomnieć. Jest morzem, rozgwieżdżonym niebem i winylami Beatlesów. A czasami wystarczy jedno Let It Be, żeby mieć wszystko…

 

Czytaj także: https://www.mediarodzina.pl/blog/ksiazki-dla-mlodziezy-o-milosci-nowosci-wydawnicze-2023/

 

KSIĄŻKI, KTÓRE POCHŁONĄ CIĘ JESIENIĄ. CZASAMI JESTEM MORZEM ŁEZ

Poruszający romans young adult dla wielbicieli powieści „Do wszystkich chłopców, których kochałam” Jenny Han, którzy pokochają tajemnice, chemię między bohaterami i motyw „enemies to lovers”. Quinn robi listy wszystkiego – od dni, w których płakała, przez „rzeczy, których nigdy nie wypowiem na głos”, aż po chłopców, których chciałaby pocałować. Jej listy utrzymują ją przy zdrowych zmysłach. Spisując swoje lęki na papierze, nie musi stawić im czoła w rzeczywistości. Aż do momentu, gdy jej dziennik znika… Anonimowe konto publikuje jedną z jej list na Instagramie, tak że cała szkoła może się z nią zapoznać i szantażuje ją, by stawiła czoło swoim siedmiu największym lękom. W przeciwnym razie cały jej dziennik zostanie ujawniony. Co wyniknie z próby zmierzenia się ze wszystkim, czego od zawsze obawia się dziewczyna? Czy Quinn znajdzie odwagę, by być szczera, żyć chwilą i się zakochać? Przekonaj się w książce „Czasami jestem morzem łez”.

 

JESIENNY CZAS NA CZYTANIE OPOWIEŚCI Z UROCZYSKA

Opowiesci z UroczyskaUroczysko to baśniowa kraina znana z powieści „Hazel Wood”. Podróż do niej to gwarancja, że na każdej stronie spotka się zachwycająco potworne przygody… W tym brutalnym i pięknym świecie młoda kobieta spędza noc z Panem Śmiercią, dziewczęta biorą ślub z tajemniczym domem ukrytym pośród drzew, a czarodziejka zostaje zabita dwa razy – a mimo to nadal żyje. Lecz pośród tych stron nie jest bezpiecznie i kiedy raz się tam wkroczy, możliwe, że nie będzie się już chciało wyjść… Wyczekiwany zbiór opowieści osadzonych w przyprawiającym o gęsią skórkę, zapadającym w pamięć baśniowym świecie zaprezentowanym w bestsellerowej serii Melissy Albert.

 

 

NUVOLE BIANCHE. BIAŁE CHUMRY, CZYLI POLSKIE KSIĄŻKI, KTÓRE TRZEBA PRZECZYTAĆ

Nuvole Bianche. Białe chmuryDoskonały romans historyczny, autorstwa Adrianny Ratajczak, dla fanek powieści Diany Gabaldon, Julii Quinn i Jane Austen. Aimil zdecydowanym krokiem przemierzała życie, dokładnie wiedząc, czego oczekuje – własna posiadłość w Szkocji, możliwość kształcenia. Ambitne plany dziewczyny krzyżuje jej ojciec, wysyłając do ciotki w Londynie, zdeterminowanej, by znaleźć dla niej męża. Alistair odziedziczył po ojcu nie tylko tytuł diuka i majątek, ale przede wszystkim obowiązki. Pragnąc zapomnieć o wojennym koszmarze, mężczyzna angażuje się w sprawy finansowe rodziny. Na prośbę matki wybiera się na londyńskie salony, gdzie szybko staje się obiektem zainteresowania panien na wydaniu. Burzliwa opowieść o poszukiwaniu wolności, miłości i łamaniu konwenansów, która zapewni niezapomniane emocje, nie tylko jesienią.

 

KLASYCZNE KSIĄŻKI, KTÓRE TRZEBA PRZECZYTAĆ – SKARB PANA ARNEGO

Skarb pana ArnegoPowieść w konwencji realizmu fantastycznego pióra szwedzkiej pisarki, która jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, osnuta na kanwie prawdziwych wydarzeń. Pan Arne, luterański duchowny, został zamordowany w swoim domu wraz z rodziną i służbą. Był najbogatszym człowiekiem w okolicy, więc jego skarb stał się łakomym kąskiem. Z napadu ocalała jedynie córka pastora, która zdołała skryć się przed zabójcami. Historia „Skarbu pana Arnego” cały czas trzyma w napięciu, a zimowa sceneria skutego lodem norweskiego wybrzeża potęguje nastrój grozy. Uwagę czytelnika przykuwa romantyczny wątek miłosny, uczucie między dwojgiem bohaterów od początku skazane na tragiczny finał.

 

KSIĄŻKI, KTÓRE TRZEBA PRZECZYTAĆ – PODSUMOWANIE

Jesień pozwala zwolnić tempo i cieszyć się chwilami spędzonymi z nowymi książkami. Niezależnie od tego, czy lubisz wzruszające romanse czy pełne magii opowieści, na pewno znajdziesz książki, które trzeba przeczytać. Odkryj fascynujące historie, które przyciągną Cię do świata literatury i pozwolą zapomnieć o szarym, deszczowym dniu za oknem. Bo jesień jest pełna magii, a książki pozwalają ją odkryć w pełni.

Zaloguj się

Nie masz konta?