Książki dla młodzieży o miłości - nowości 2023 | Media Rodzina
young adult

18 maja 2023

Książki dla młodzieży o miłości – nowości wydawnicze 2023

Po jakie książki najchętniej sięga młodzież? Czy romans wpisze się w gusta czytelnicze nastolatków? Spośród bogatej oferty wydawnictw młodzieżowych, każdy znajdzie książkę o miłości dla siebie. Romanse dla młodzieży z dużą dozą humoru, pełne zaskoczeń i zwrotów akcji, powinny zapewnić emocje każdemu wkraczającemu w czas pierwszych zakochań nastolatkowi. Jeśli więc szukasz lektury dla siebie lub kogoś bliskiego, zapoznaj się z naszym najnowszym wpisem i poznaj tytuły, na które warto zwrócić uwagę w 2023 roku.

Pierwsze westchnięcia, motyle w brzuchu i zawody miłosne –  nieodłączny aspekt dorastania. Takie porywy serc, czasem nieporadne, czasem szalone, ale wyjątkowe i nasze, kształtują nas na zawsze. W poniższym artykule polecamy najnowsze propozycje imprintu Must Read, które skradną wasze serca i nie dadzą o sobie zapomnieć! Sprawdź, której książki dla młodzieży o miłości dla nastolatków brakuje w twojej domowej biblioteczce!

 

KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY O MIŁOŚCI – CO WARTO PRZECZYTAĆ

Świat współczesnych nastolatków różni się od tego sprzed 20 czy 30 lat. Niezmienny pozostaje jednak temat miłości i książek, które w chwilach trudnych, bywają najlepszym lekarstwem na smutki. Romans, szczególnie ten osadzony we współczesnych czasach, to pozycja lekka i znacznie przyjemniejsza niż szkolne lektury obowiązkowe. Dzięki takiej narracji, dopełnionej nutą fantastyki czy magii, można identyfikować się z bohaterami i razem z nimi przeżywać pierwsze porywy serc.

 

WSZYSTKO, CZYM NIGDY NIE BYLIŚMY

Wszystko, czym nigdy nie byliśmyWszystko, czym nigdy nie byliśmy to absolutny fenomen hiszpańskiego TikToka. Powieść Alice Kellen, która poruszy nawet najtwardsze serca. Już na początku książki poznajemy główną bohaterkę. Od wypadku, w którym zginęli jej rodzice, Leah jest cieniem samej siebie, już nie maluje, rozsypała się na kawałki. Chociaż postanowiła odciąć się od wszystkich emocji, jej historia wywołuje w czytelniku cały kalejdoskop uczuć. Axel, najlepszy przyjaciel jej starszego brata, przyjmuje ją pod swój dach, by pomóc jej się odnaleźć i wydobyć z niej dziewczynę pełną kolorów, którą dawniej była. Nie wie jednak, że choć są jak rodzina, ona od zawsze darzy go uczuciem… Dojrzała, poruszająca opowieść o stracie i poszukiwaniu siebie. Piękna, intensywna i wzruszająca. Łamie serce i na długo zapada w pamięć.

 

LISTA SZCZĘŚCIA

Lista szczęściaLista szczęścia to szczera historia o tym, kim naprawdę jesteśmy, kogo kochamy oraz o życiu po utracie najbliższej nam osoby. Główną bohaterkę poznajemy latem poprzedzającym powrót do ostatniej klasy szkoły średniej. Na oczach całej szkoły Emily rozstała się z Mattem – świetnym chłopakiem i ulubieńcem jej zmarłej mamy. Na domiar złego jej ojciec postanawia sprzedać dom i pozbywa się rzeczy po matce, z którymi Emily wiąże wiele wspomnień. W maleńkim miasteczku czuje się samotna i wykluczona. Wszystko nabiera rumieńców, kiedy przyjeżdża Blake. Właśnie wtedy Emily znajduje listę zadań, którą jej mama realizowała, gdy miała tyle lat co Emily. Blake mówi, żeby to powtórzyć. Wraz z odhaczaniem kolejnych punktów dziewczyna odkrywa emocje tłumione przez lata, a Blake staje jej się coraz bliższa i to w sposób, o jakim nie myślała. Urocza opowieść Rachael Lippincott o pierwszej miłości, byciu wiernym sobie i otwieraniu się na nowe możliwości. Niesamowicie ciepła, zabawna i szalenie wzruszająca.

 

MEMORY ALMOST FULL, CZYLI KOLEJNA NIEBANALNA KSIĄŻKA DLA MŁODZIEŻY O MIŁOŚCI

Memory Almost FullMemory Almost Full to zapowiedź najnowszej książki Julii Biel, autorki bestselleru To nie jest, do diabła, love story. Tym razem autorka zachwyca powieścią z wątkiem fantastycznym i mnóstwem zagadek, w której miłość, przygoda i tajemnica spiętrzone są do granic możliwości. Bohaterką jest Amelia, która od dzieciństwa kocha anagramy, przyjaciółkę Kiki i swoją rodzinę. Kiedy wraca ze szkolnej wymiany, okazuje się, że w domu czeka na nią zupełnie inne życie i rzeczywistość, z którą niełatwo się pogodzić. W dodatku w ręce dziewczyny trafia list, a z nim tajemnica, która solidnie zamiesza w jej życiu oraz w jej… snach. Już wkrótce Amelia nie będzie w stanie stwierdzić, gdzie przebiega granica między jawą a snem i do którego świata należy. Zwłaszcza że i w jednym, i w drugim wymiarze spotyka chłopaka o szmaragdowych oczach.

 

A FATE DARKER THAN LOVE

fate darker than lovePierwszy tom serii Ostatnia Bogini, nowego romansu fantasy bestsellerowej autorki, Bianki Iosivoni. W tej książce magia wylewa się ze stron, a bezpieczny świat marzeń staje się wrogiem. Walkirie są następczyniami nordyckich bogów i jedynymi istotami, które mogą uchronić ludzkość przed ostateczną zagładą. Ich zadanie polega na towarzyszeniu duszom poległych bohaterów w drodze do Walhalli. Blair, która jako córka walkirii nie posiada mocy, nie ma z tym wszystkim nic wspólnego – do czasu, kiedy jej matka ginie w wypadku samochodowym. Blair jest pewna, że to nie był wypadek. Jej matka została zamordowana. Nikt jednak nie chce jej uwierzyć, nawet najlepszy przyjaciel Ryan, do którego od dawna czuje coś więcej niż przyjaźń. Zdana na samą siebie Blair wyrusza na poszukiwanie prawdy i wkrótce przekonuje się, że jej przeznaczenie splata się z losem walkirii – i z przyszłością Ryana. A Fate Darker Than Love to opowieść o wielkiej miłości, nieposkromionej odwadze i ogromnym poświęceniu.

 

ALL THAT’S LEFT IN THE WORLD. TO, CO ZOSTAJE PO KOŃCU ŚWIATA

All That’s Left in the World. To, co zostaje po końcu świataZapadająca w pamięć historia, która przypadnie do gustu fanom serialu The Last Of Us. Erik J. Brown w postapokaliptycznej młodzieżówce kreśli historię z elementami survivalu, pokazuje próby zachowania człowieczeństwa w ekstremalnych sytuacjach, jednocześnie wplatając w fabułę queerowy romans. Kiedy Andrew staje pod domem Jamie’ego, jest ranny, głodny i nie ma nic do stracenia. Śmiercionośny wirus wybił większość populacji, wliczając ich najbliższych. Bohaterowie ruszają w poszukiwaniu śladów cywilizacji. Każdy z nich posiada głęboko skrywane tajemnice. Aby pokonać trudną drogę, będą musieli zmierzyć się nie tylko ze strachem i konsekwencjami własnych działań, ale przede wszystkim stawić czoło prawdzie. W świecie spustoszonym przez wirusa jedno jest pewne – coś do siebie czują. Jamiego i Andrew z All That’s Left in the World pokochacie od pierwszych stron, a towarzysząc im w podróży przez zgliszcza Ameryki, doświadczycie momentów grozy i wzruszeń. Odpowiecie też sobie na pytanie, czy jedna osoba może zastąpić cały świat.

 

KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY O MIŁOŚCI – PODSUMOWANIE

Literatura młodzieżowa, szczególnie w kategorii romans, ma wiele do zaoferowania. Sztuką jest wybrać taki tytuł, który pozwoli w pełni ponieść się historii i zanurzyć w emocjach bohaterów. Czy pokazane książki dla młodzieży o miłości Must Read mają szanse zagościć na półkach i w sercach młodych czytelników? Przekonajcie się sami!

 

Zaloguj się

Nie masz konta?