Książki o magii dla młodzieży i dorosłych

31 lipca 2023

Książki o magii dla młodzieży i dorosłych

Wiele serii dla dzieci i młodzieży opisuje światy pełne magii. Mało kto wie, że pozycje te mogą wpasować się także w gusta starczych odbiorców. W tym artykule przedstawiamy książki o magii dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Książki o magii dla młodzieży i dorosłych są równie popularne jak te dla dzieci. Magia jest czymś bardzo intrygującym dla każdego człowieka, niezależnie od wieku. Inspiruje, zadziwia i uszczęśliwia ludzi. Właśnie to jest powodem tak częstego jej występowania w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę, że niektóre z tych pozycji nadają się także dla dorosłych. Postanowiliśmy więc stworzyć listę uniwersalnych książek o magii, które spodobają się nie tylko najmłodszym, ale również ich rodzicom.

 

 

MAGICZNY EKSPRES – KSIĄŻKI O MAGII DLA KAŻDEGO

 

Magiczny Ekspres, Anca SturmSiedzenie w szkole większości z nas wydawało się nudnym obowiązkiem. Podręczniki, lekcje i ten sam widok za oknem, w który wpatrywaliśmy się na każdych nudniejszych zajęciach. Możesz jednak przenieść się w świat, gdzie szkołą możesz podróżować po całym świecie, ponieważ byłaby ona pociągiem. I to w dodatku magicznym!

Magiczny ekspres opowiada historię dziewczynki o imieniu Flinn, która pewnej nocy zauważa na opuszczonej stacji nadzwyczajny pociąg z pocztówki jej zaginionego brata. Chociaż nie posiada biletu, wsiada na jego pokład i zaczyna swoja przygodę. W wirze wydarzeń Flinn będzie musiała rozwiązywać przeróżne zagadki, poznawać wyjątkowe dzieci i znaleźć przyjaciół. Jedno jest pewne: dziewczynka nie spocznie, póki na odnajdzie swojego brata.

Magiczny ekspres oraz Magiczny ekspres. Między światłem a cieniem to książki o magii, które świetnie wpisują się w nurt bardzo popularnych pozycji dla młodszych czytelników. To wciągające historie na spokojne wieczory – szczególnie te jesienne!

Cykl ten składać się będzie z trzech części – dwie z nich zostały już wydane.

 

 

NAJPOPULARNIEJSZE KSIĄŻKI O MAGII DLA MLODZIEŻY I DOROSŁYCH!

 

Książka Harry Potter i Kamień Filozoficzny, RowlingKażdy z nas lubi wspominać przyjemne chwile z czasów dzieciństwa. Książkami, które mogą nas przenieść do takich wspomnień, może być seria Harry Potter. Jest to w końcu jedna z najbardziej znanych historii o szkole magii, w której młodzi czarodzieje uczą się korzystania ze swoich zdolności. Błyskotliwa, szalenie intrygująca i angażująca historia Harry’ego i jego przyjaciół zyskała mnóstwo fanów na całym świecie. A grono to nieustannie się powiększa!

W 2020 roku, z okazji 20 rocznicy wydania pierwszego tomu, na rynku pojawił się pierwszy tom Harry’ego Pottera w edycji jubileuszowej. Każdy będzie mógł zebrać cały cykl w kolorze ulubionego domu. Dodatkowo pierwsze cztery tomy zostały wydane w pięknej wersji ilustrowanej. Tom piąty jest aktualnie w przygotowaniu.

Każdej osobie, którą świat wykreowany przez J.K. Rowling zauroczył, możemy polecić także Baśnie barda Beedle’a. Jest to zbiór fascynujących opowieści, który dorośli czarodzieje czytają swoim dzieciom przed snem, w dodatku opatrzony komentarzami samego Albusa Dumbledore’a. Przepełnione magią historie, które poruszą niejednego czytelnika, mogą także wywołać dreszcz lęku przed śmiercią. Jest to idealna książka o magii dla młodzieży i dorosłych, którzy spragnieni są dodatkowych wrażeń w świecie stworzonym przez Joanne K. Rowling. Warto dodać, że wpływy ze sprzedaży tej książki przekazywane są organizacji charytatywnej, która wspiera dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej.

 

 

POZNAJ MAGICZNE ZWIERZĘTA!

 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariuszKilkadziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi nam z cyklu o Harrym Potterze miały miejsce inne wydarzenia, które znacząco wpłynęły na historię Harry’ego. Dzięki książkom z cyklu Fantastyczne zwierzęta możemy zapoznać się z historią Newta Skamandera i z jego magicznymi zwierzętami. Pobyt magizoologa w Nowym Jorku miał być krótką przerwą w jego podróży. Przerodził się on jednak w przygodę pełną poszukiwań i niebezpieczeństw.

Historia ta porywa tłumy zarówno w formie książek, jak i filmów. W ciekawy sposób dopełnia ona historię młodego czarodzieja i ukrytego świata pełnego magii. Jest także miłym wspomnieniem dla fanów, którzy chcieliby zostać w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling.

Fantastyczne zwierzęta to książki o magii dla młodzieży i dorosłych, które rozkochają w sobie także najmłodszych. Wydane zostały w formie scenariuszy filmowych, a na rynku ukazały się już dwie części z planowanych pięciu. Dodatkowo do serii należy także kultowy podręcznik z Hogwartu (Fantastyczne zwierzęta) oraz jego wersja ilustrowana. Każdy fan tego magicznego świata znajdzie w tej serii coś dla siebie.

 

 

PEŁNE MAGII KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH I DZIECI!

 

nevermoorPełna tajemnic kraina czarów, do której trafia jedenastoletnia Morrigan, opisana została w cyklu Nevermoor. Są to idealne nie tylko dla dzieci książki o magii. Fantasy, które zachwyca szczegółami świata przedstawionego!

Morrigan Crow nazywano przeklętym dzieckiem. Mówiono, że urodziła się w pechowy dzień, pod pechową gwiazdą, w co dziewczynka nie chciała wierzyć. W dzień swoich jedenastych urodzin spotyka rudego dżentelmena o imieniu Jupiter i to wydarzenie zmienia jej życie. Trafia do tajemniczego miasta Nevermoor, gdzie rozpoczyna się jej przygoda pełna magii.

Historia ta polecana jest przez wielu czytelników w różnym wieku. Zachwyca ona swoją lekkością, przejrzystością historii, intrygującą fabułą oraz konstrukcją świata przedstawionego. Zgarnęła wiele nagród, w tym wszystkie najważniejsze dla książki dziecięcej w Australii. W serii pojawiły się już trzy tomy: Nevermoor, Wundermistrz oraz Pustka Wietrzna.

 

 

Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez nas książki o magii dla dorosłych, młodzieży, a także dzieci były interesujące. Z pewnością świat magii wciągnie was bez reszty. Może któraś z nich zagości w waszych biblioteczkach?

 

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?