Nowości wydawnicze od Media Rodzina – sierpień 2023 | Media Rodzina
nowości wydawnicze

9 sierpnia 2023

Nowości wydawnicze od Media Rodzina – sierpień 2023

Koniec wakacji – czas na powrót do normalności czy czerpanie pełnymi garściami z ostatnich chwil odpoczynku? Niezależnie od tego, na co stawiasz, dobra książka będzie wspaniałym kompanem sierpniowych wieczorów dla dużych i małych czytelników!

Przerwa wakacyjna to dla wielu miłośników książek trudny czas. Jeśli również u Ciebie brak premier powoduje nerwowe drżenie rąk – bez obaw. Spieszymy z odsieczą! Już 23 sierpnia na półkach księgarń pojawią się nasze pierwsze po przerwie nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży, idealnie przed powrotem do szkolnych ławek. W końcu książki są wspaniałymi towarzyszami, szczególnie w chwilach, gdy wakacyjna beztroska ustępuje miejsca planom i wyzwaniom, jakie niesie ze sobą nowy rok szkolny.

 

NOWOŚCI WYDAWNICZE I POWRÓT DO SZKOŁY

Choć lato powoli się kończy, a wakacyjne wspomnienia ulatują wraz z cieplejszymi dniami, sierpień nie tylko zwiastuje bliskość września, ale również niesie ze sobą długo wyczekiwane nowości wydawnicze. To idealna okazja, by zanurzyć się w światy kreowane przez utalentowanych pisarzy i wciąż pozostać w magicznej atmosferze wakacji. Książki, jak zawsze, stają się oazą spokoju i inspiracji, na którą warto postawić w chwilach przejścia z wakacyjnej swobody do rytmu szkolnej codzienności.

 

DLA NAJMŁODSZYCH „ZUZIA IDZIE DO SZKOŁY”

zuzia idzie do szkołyDla tych czytelników, którzy właśnie przygotowują się na swój pierwszy krok w świat szkolnych przygód, na półkach księgarń pojawia się fascynująca propozycja – „Zuzia idzie do szkoły” z serii Mądra Mysz. Ta urocza książeczka to idealny towarzysz dla dzieci w wieku przedszkolnym, które z niecierpliwością oczekują na pierwszy dzwonek szkolnego dzwonka. Autorka w ciepły i zabawny sposób opowiada o oczekiwaniach i obawach, które towarzyszą małym uczniom w dniu rozpoczęcia nauki. Kolorowe ilustracje i przejrzysty język sprawiają, że ta książka stanie się ulubionym lekturą zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

 

 

POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY Z „MAM PRZYJACIÓŁKĘ ARCHITEKTKĘ”

mam przyjaciolke architektkePodseria książeczek o zawodach cieszy się niesłabnącą popularnością. I nie ma się co dziwić, że w sierpniu zasili ją kolejny tomik. Wśród opisanych profesji mali czytelnicy znajdują nie tylko tradycyjne zawody, ale również te budzące ciekawość, jak śmieciarz czy kolejarz, energetyk czy baletnica. Przystępne opisy, merytoryczne szczegóły i pełne detali ilustracje usatysfakcjonują najbardziej dociekliwe dziecko! W najnowszym wydaniu poznajemy historię Agaty, która jest architektką. Dzięki wizycie w jej biurze projektowym Paweł dowiaduje się, jaki to niesamowicie ciekawy zawód. Koleżanka przedstawia mu swoją pracę – od pierwszych szkiców po wizytę na budowie. Ciekawa, pełna szczegółów książeczka dla małych budowniczych.

 

WAKACYJNY KLIMAT PIĄTEJ CZĘŚCI Z SERII ELENA

Elena. Wielki triumfAle sierpień to nie tylko czas powrotu do szkoły dla najmłodszych. Dla młodzieży również przygotowaliśmy pasjonujące i poruszające nowości. „Elena. Wielki triumf” to piąty tom serii znanej autorki kryminałów Nele Neuhaus. Tym razem wpadamy w istny wir miłosnych zawirowań: ukochany Eleny, Tim, dziwnie się zachowuje i dziewczyna zwyczajnie go nie poznaje. Co więcej, na ostatnich zawodach w sezonie dochodzi do katastrofy. Elena natomiast otrzymuje pomoc od kogoś, od kogo się jej w ogóle nie spodziewa. W międzyczasie zaś, za sprawą przystojnego zawodnika Eintrachtu Frankfurt, w jej życie wkrada się sport zupełnie inny niż jeździectwo – piłka nożna, która też potrafi budzić silne emocje. Te wszystkie niespodzianki to dość, by życie Eleny stanęło na głowie. Czy w natłoku zmian dziewczyna odnajdzie drogę do własnego szczęścia?

 

„PRÓBY SŁOŃCA” – MŁODZIEŻOWE FANTASY SPOD PIÓRA AIDENA THOMASA

„Próby Słońca”Próby Słońca to inspirowana kulturą meksykańską, elektryzująca powieść fantasy pióra Aidena Thomasa, osoby autorskiej bestsellerowych „Strażników dusz”. Ta uwielbiana przez czytelników książka została nominowana w plebiscycie Goodreads w kategorii „Best Young Adult Fantasy & Science Fiction (2022)”. Teo, siedemnastoletni transpłciowy syn bogini ptaków, niezbyt przejmuje się Próbami Słońca. Jest Jadeitą, więc to mało prawdopodobne, że zostanie wybrany do udziału w nich. Wprawdzie pewnie zawalczy w nich jego przyjaciółka, Niya, ale przecież ona urodziła się jako Złota półbogini o nieporównywalnych umiejętnościach. Lecz po raz pierwszy od ponad stu lat wszechbóstwo Sol wybiera nie jednego, a dwóch Jadeitowych uczestników: Teo oraz Xio, trzynastoletniego potomka boga pecha. Chociaż mało kto w to wierzy, Teo zamierza skutecznie przeprowadzić przez Próby siebie i przyjaciół – dla sławy, chwały… i przetrwania. To książka, która przenosi czytelników w świat wyzwań, marzeń i przyjaźni. Wciągająca historia pełna młodzieńczych emocji.

 

DREADFUL. TOM 2. OTCHŁAŃ CISZY I SPOKOJU 

Dreadful. Otchłań ciszy i spokojuA dla miłośników whattpadowych historii drugi tom z serii „Dreadful”, która zyskała dwa miliony wyświetleń w tej aplikacji i na stałe weszła do Must Read Stories! „Dreadful. Otchłań ciszy i spokoju” to kontynuacja historii Effie i Lucasa, która zapowiada się niczym jazda bez trzymanki. Więcej niebezpieczeństwa, adrenaliny i akcji! Po wyjściu ze szpitala Effie próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Przez kilka miesięcy jest spokojnie, ale cisza zwiastuje coś, na co ani ona, ani nikt z jej paczki nie był przygotowany. Choć przyjaciele z Gold Coast będą musieli zmierzyć się ze znacznie większymi problemami niż seryjny morderca grasujący po okolicy. Zbliżają się zawody Czarnej Gwiazdy – okrutna rozrywka, hazard, w którym stawka jest najwyższa z możliwych. Kim jest tajemniczy Chris i dlaczego chce zniszczyć Lucasa? Czy samozwańczy gang wyrzutków ma szanse w starciu ze zmasowanym złem? Do czego się posuną, aby przetrwać? Przekonaj się o tym już 23 sierpnia!

 

PODSUMOWANIE: NOWOŚCI WYDAWNICZE MEDIA RODZINA

Sierpień to bez wątpienia wyjątkowy miesiąc, który przynosi ze sobą nie tylko refleksję nad końcem wakacji i rozpoczęciem roku szkolnego, ale także radość ze względu na liczne sierpniowe nowości wydawnicze. Niezależnie od wieku czytelnika, książki oferują możliwość odcięcia się od rzeczywistości i przeniesienia się w odległe światy pełne przygód, emocji i inspiracji.

Tak więc, niech sierpień stanie się miesiącem, w którym jeszcze bardziej zatopisz się w książkach. Ponieważ czytanie to nie tylko sposób na wakacyjne relaksowanie się, ale również doskonały plan na przygotowanie się na kolejne wyzwania, jakie niesie ze sobą zbliżający się rok szkolny.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?