Książki o miłości, które warto przeczytać

28 stycznia 2022

Książki o miłości, które warto przeczytać

Zbliża się luty, a wraz z nim Walentynki. Każdy z nas przeżywa ten dzień w inny sposób, prawda? Jak może spędzić go mól książkowy? Rzecz jasna – z książką! Najlepiej taką o miłości!

Kiedy czytać książki o miłości, jeśli nie czternastego lutego? Dla niektórych z nas Walentynki to dzień, w którym dajemy znać swoim bliskim, jak wiele dla nas znaczą. Zakochane pary nadzwyczaj uroczyście celebrują wtedy swoje uczucie i organizują dla siebie wymyślne niespodzianki. Albo wręcz przeciwnie, zaszywają się z zaciszu własnych mieszkań i spędzają spokojny wieczór w swoim towarzystwie. A jak najlepiej wczuć się w walentynkowy klimat? Sięgnąć po dobrą książkę!

Na walentynkowy wieczór polecamy nasze najpiękniejsze książki o miłości.

 

 

KSIĄŻKI O MIŁOŚCI DLA MŁODZIEŻY

Niemożliwa para, Emma Mills

Na początek przedstawimy Wam książkę o miłości młodzieńczej. Takiej, która wywołuje motylki z brzuchu. „Niemożliwa para” to książka, przy której nie sposób się nie uśmiechnąć. Pełna jest zabawnych perypetii, ale i poważnych momentów z życia młodych ludzi, dopiero wkraczających w dorosłość. Główna bohaterka, Claudia, zwykle trzymająca się na uboczu, zostaje zaangażowana w przygotowania do przestawienia. Zmiana środowiska pomaga jej otworzyć się i zawrzeć nowe przyjaźnie. Zbliża się do Iris, nieznośnej, złośliwej i nielubianej dziewczyny, a także do Gideona, jednego z najprzystojniejszych chłopców w szkole. „Niemożliwa para” to historia o wielu wymiarach przyjaźni i różnych formach miłości.

 

 

„Zauroczona, zwariowana, zakochana” to kolejna prześmieszna, błyskotliwa i szalona komedia romantyczna. Caro to niesamowicie inteligentna dziewczyna o duszy romantyczki. Pochłonął ją bez reszty niezbadany świat fizyki. Wydaje się, że dziewczyna ma w życiu wszystko – kochających rodziców, wierne przyjaciółki, przyjazny dom. Brakuje jej jednak miłości. Kocha się bez wzajemności w przystojnym Harukim. Na szczęście dowiaduje się o przełomowym odkryciu naukowym, które może pomóc jej zwrócić na siebie uwagę chłopaka. Jaki wpływ na jej życie będzie miało tajemnicze odkrycie? Czy dostrzeże ukryte w sobie piękno i odnajdzie pewność siebie? Musicie się tego dowiedzieć!

 

 

LOVE STORY NA WALENTYNKI

 

Be My Ever, Julia BielCzy w zestawieniu najlepszych książek o miłości można pominąć książki Julii Biel? Oczywiście, że nie! To nie jest, do diabła, love story to pełna błyskotliwych dialogów, ciętego humoru oraz – oczywiście – miłosnych wzlotów i upadków seria, którą pokochały nastolatki! Ella i Jonasz to wybuchowa para, której historia rozśmiesza, zachwyca i wzrusza. To antidotum na prozę życia, która czasem nas przygniata, i lekarstwo na wszystkie fakapy, jakie przydarzają nam się po drodze. To seria, której nie sposób odłożyć i niezaprzeczalny powiew świeżości w literaturze młodzieżowej.

Na całe szczęście Julia Biel pisze kolejne książki! Romans znajdziecie także w najnowszej powieści autorki. „Be My Ever” to to łobuzerska, urocza, romantyczna i pełna bolesnych sekretów opowieść o tym, ile winy jesteśmy w stanie unieść, i ile może znieść serce, które dostało solidny wycisk. Jeśli uwielbiacie romanse, musicie poznać Everlee i Mavericka.

 

 

MIŁOŚĆ W WIELU KOLORACH

 

Lato Koloru WiśniPowieść „Lato koloru wiśni” to lekkie love story utrzymane w konwencji romansu akademickiego. Zamknięta w sobie Emely czuje się samotna, studiując w Berlinie. Na szczęście na trzecim roku do miasta przyjeżdża jej przyjaciółka, Alex. Narodził się jednak niemały problem, ponieważ Alex postanawia zamieszkać ze swoim bratem. Bratem, którego Emely z całego serca nienawidzi. Łączą ją z nim wyjątkowo niemiłe wspomnienia. Na szczęście wkrótce dziewczyna otrzyma romantyczny mail od tajemniczego wielbiciela…

„Lato koloru wiśni” to książka rozweselająca, intrygująca, pełna lekkości i trudnych przeżyć. Wiecie, co jeszcze jest w niej pięknego? To, że głównej bohaterce możemy towarzyszyć na kartach jeszcze dwóch kolejnych tomów!

Jeśli dacie się wciągnąć w historię opowiedzianą na kartach „Lato koloru wiśni”, bez wątpienia szybko będziecie chcieli sięgnąć również po „Zimę koloru turkusu” i „Wiosnę koloru słońca”!

 

 

NAJLEPSZE KSIĄŻKI O MIŁOŚCI PEŁNEJ NAMIĘTNOŚCI

 

„Styczniowa letnia noc”Styczniowa letnia noc, Mika Modrzyńska | Media Rodzina to zabawna, urzekająca i… naprawdę gorąca powieść! Życie Zuzy wywraca się do góry nogami w momencie, w którym rzuca ją narzeczony. Dziewczyna dostrzega jednak, że przez ostatnie lata związku nie była szczęśliwa. Nie rozpacza, ale bierze życie w swoje ręce i planuje zacząć wszystko od nowa. Podejmuje odważną decyzję o wyjeździe do Nowej Zelandii. Na jej drodze stanie pewien zadziorny mężczyzna o opinii lekkoducha. Sama nie posądziłaby sobie o to, że tak szybko otworzy się przed nieznajomym.

Relacja Zuzy z przystojnym Nowozelandczykiem przyspiesza bicie serca i maluje rumieńce na twarzy. Pełna jest pikanterii i gorących uczuć. „Styczniowa letnia noc” odkrywa przed nami również trudne tematy, jakimi są odkrywanie siebie, czy rozmawianie z drugim człowiekiem o swoich prawdziwych, głębokich uczuciach.

 

 

KSIĄŻKI O MIŁOŚCI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

 

Relacje należy pielęgnować, aby z czasem nie zabrakło w nich zrozumienia, namiętności i radości. „Miłość nie wystarczy. Jak rozwiązywać nieporozumienia i konflikty małżeńskie” to znakomity poradnik dla małżeństw i osób żyjących w długoletnich związkach, które nie oczekują, że jakoś to będzie a ich relacja przetrwa wszystko. Z biegiem czasu początkowa fascynacja drugim człowiekiem słabnie. Dodatkowo do związku może wkraść się rutyna. Stąd już niedługa droga do tego, byśmy oddalili się od siebie. Jak rozpoznawać problemy w związku jeszcze wtedy, kiedy dopiero zaczynają kiełkować? Aaron Beck, światowej sławy autorytet w dziedzinie nauk psychologicznych, przekazuje w książce proste i praktyczne rady, jak opanować umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania konfliktów i nieporozumień małżeńskich.

 

 

WZRUSZAJĄCE KSIĄŻKI O MIŁOŚCI

 

Miłość, Hélène Delforge i Quentin GrébanMiłość to nie tylko więź dwojga ludzi pozostających w relacji romantycznej. Za jej najbardziej bezinteresowną formę uznaje się miłość macierzyńską. Ona także została przedstawiona na kartach niezliczonych ksiąg. Również w naszym katalogu odnajdziesz książki, które są jej poświęcone. Na uwagę zasługuje niezwykle wzruszająca książka „Mama”. Quentin Gréban stworzył wspaniałą kolekcję portretów matek z różnych epok i stron świata, a Hélène Delforge opatrzyła je pięknymi, poetyckimi tekstami. Znajdziemy wśród nich nie tylko wzruszające obrazy dzieciństwa i urocze opowiastki o dziecięcych całusach, ale także refleksje mamy dorastającej córki czy obawy samotnej matki. Wszystko to zamknięte w zachwycającej formie graficznej.

 

Nie sposób nie sięgnąć również po drugą książkę tego znakomitego duetu – „Miłość”. To wielobarwna – czasem radosna, czasem nostalgiczna – próba zebrania emocji, wrażeń i kolorów najważniejszego uczucia na ziemi. Zaprezentowane wiersze bardzo się od siebie różnią. Zupełnie tak, jak różne potrafią być oblicza miłości. Słowa o miłości to słowa płynące prosto z serca, pełne pasji, tęsknoty i prawdy… Książka dla tych, którzy kochają, kochali, lub dopiero czekają na swoją wielką miłość.

 

 

KSIĄŻKI DLA DZIECI O MIŁOŚCI

 

Leopantera. Historia pewnej miłościWzruszeń nie zabraknie również w czasie lektury „Leopantera. Historia pewnej miłości”. Panterę i leoparda połączyło przypadkowe spotkanie. Mimo to, że różnią się od siebie jak dzień i noc, szybko rodzi się pomiędzy nimi uczucie. Nie łatwo im jednak wzrastać w miłości, ponieważ dzielące równice wciąż potęgują niezrozumienie. To opowieść o tym, jak niezwykle silna potrafi być miłość i jak wielkie przeciwności pokonuje. Kiedy wsłuchujemy się w głos serca, wszystkie przeszkody tracą na znaczeniu. Jeśli szukasz książki dla dzieci o miłości, to bardzo dobrze trafiłeś. Klimatyczne ilustracje i ciepła, otulająca fabuła sprawią, że dziecko zaśnie z uśmiechem na ustach.

 

 

Tak wiele napisano książek o miłości, że moglibyśmy ciągnąć tę listę jeszcze długo, długo. Mamy jednak nadzieję, że w tym krótkim zestawieniu znajdziecie lekturę dla siebie. Życzymy Wam długiego, zaczytanego popołudnia oraz wiele miłości nie tylko od święta!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?