Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać | Blog Media Rodzina
Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać | Blog Media Rodzina

21 października 2021

Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać

Czy warto sięgać po książki o rozwoju osobistym? Zdecydowanie tak! W poniższym artykule zebraliśmy dla Was kilka najciekawszych tytułów, które warto przeczytać!

Człowiek, który chce nad sobą pracować, często sięga po książki o rozwoju osobistym. Gdy już podejmiemy decyzję, że chcemy zmienić coś w naszym życiu, sposobie myślenia czy zachowaniu, stajemy przed ważnym pytaniem. Którą z książek o rozwoju osobistym wybrać? Pomożemy Wam podjąć właściwą decyzję! Specjalnie dla Was stworzyliśmy listę najciekawszych pozycji o rozwoju osobistym. Znajdziecie w nich ćwiczenia na koncentrację, a także porady dotyczące tego, jak zaakceptować siebie oraz – to przyda się chyba większości z nas – jak najlepiej unikać stresu. Jesteśmy przekonani, że wśród naszych propozycji każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

 

 

KONCENTRACJA TO KLUCZ DO SUKCESU

 

Focus. Sztuka koncentracji jako ukryte dążenie do doskonałościBy osiągnąć sukces, trzeba być skoncentrowanym na swoim celu. Taki właśnie temat porusza Daniel Goleman w swojej książce Focus. Sztuka koncentracji jako ukryte dążenie do doskonałości. Opowiada w niej o tym, jak kluczowa w drodze do sukcesu jest koncentracja. Książka Golemana jest jedną z najlepszych pozycji na ten temat, jakie ukazały się na polskim rynku.

Dodatkowo książka zawiera wiele odnośników do tekstów źródłowych. Ci, którzy zapragną rozszerzyć swoją wiedzę i zajrzeć do źródeł, z których autor czerpał informacje, na pewno będą zadowoleni. Nie musimy chyba dodawać, że dzięki tak rozbudowanej bibliografii każdy czytelnik może być spokojny o wiarygodność przyswajanych informacji?

 

Daniel Goleman jest autorem wielu książek poruszających temat psychologii we współczesnym życiu. Do wszystkich tematów podchodzi bardzo rzetelnie, starając się jak najlepiej przestawić każdy aspekt prezentowanej przez niego metody. Mimo to wszystkie książki Golemana są napisane prostym językiem, co pomaga czytelnikowi zapoznać się z wiedzą zawartą w tych publikacjach. Jesteśmy pewni, że jest to jedna z książek o rozwoju osobistym, która spodoba się każdemu!

 

 

KSIĄŻKI O ROZWOJU OSOBISTYM – MEDYTACJA

 

Trwała przemianaKolejnym ciekawym tytułem Daniela Golemana jest bestsellerowa książka o rozwoju osobistym Trwała przemiana, którą napisał wraz z Richardem Davidsonem. Autorzy zawarli w niej wiele ciekawych teorii o długotrwałej medytacji i jej wpływie na ciało oraz umysł człowieka. Swoje spostrzeżenia oparli na rzetelnych badaniach naukowych, które dodatkowo sprawdzali oraz promowali w świecie nauki. Cała wiedza zawarta w książce przedstawiona została w formie przyjaznej dla czytelnika, która nie przytłoczy go ilością informacji. Wyniki badań Golemana oraz Davidsona w ciekawy sposób obrazują, jak medytacja wpływa na nasz poziom stresu i sposób radzenia sobie z przeróżnymi trudnościami.

Publikacje Daniela Golemana to książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać. Każda osoba, która interesuje się tematem medytacji lub poszukuje porad dotyczących tego, jak zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu, znajdzie w nich coś dla siebie.

A kto w dzisiejszych czasach nie chce stresować się chociaż odrobinę mniej?

 

 

JESTEŚ OPTYMISTĄ CZY PESYMISTĄ?

 

Optymizmu można się nauczyćKolejny interesujący tytuł, który zdecydowanie możemy Wam polecić, to Optymizmu można się nauczyć. Jak zmienić swoje myślenie i swoje życieJest to książka o rozwoju osobistym napisana przez profesora psychologii Martina E.P. Seligmana. Można w niej znaleźć wiele ciekawych porad związanych z pozytywnym podejściem do życia, a także mnóstwo interesujących wskazówek dotyczących tego, jak porzucić negatywne myślenie. Autor doskonale tłumaczy, jak optymizm i pesymizm wpływają na nasze życie.

W ostatnim rozdziale książki można znaleźć ciekawe testy dla dzieci i dorosłych. Dzięki nim sprawdzisz swoje nastawienie do życia oraz znajdziesz odpowiedź na pytanie: jesteś optymistą czy pesymistą?

 

 

PODNIEŚ SWOJĄ SAMOOCENĘ!

 

Dary niedoskonałościZaakceptuj siebie takim, jakim jesteś i przestań się martwić, czego oczekują od ciebie inni! Jeśli poszukujesz ciekawej książki o rozwoju osobistym, która pomoże Ci podnieść samoocenę, Dary niedoskonałości Brené Brown to pozycja dla Ciebie. Jest to intrygujący poradnik dla każdej osoby, która ma problem z perfekcjonizmem, a wskutek tego także z zaniżoną samooceną.

Autorka radzi w niej, by zaakceptować swoje braki jako część ludzkiej natury. Dzięki temu podejściu pomogła ona wielu czytelnikom w chwilach słabości i otworzyła ich oczy na problem nadmiernego perfekcjonizmu. W książce Dary niedoskonałości Brené Brown opisała jak osiągnąć to, by każdy z nas czuł się dobrze takim, jakim jest.

 

 

 

KSIĄŻKI O ROZWOJU OSOBISTYM, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

 

Książki o rozwoju osobistym, to jedne z ciekawszych pozycji, w które możemy zaopatrzyć nasze domowe biblioteczki. Każdy z nas może znaleźć w nich coś dla siebie: porady dotyczące tego, jak znaleźć lepszą pracę, jak polepszyć swoje nastawienie czy zmienić postępowanie. Mamy nadzieję, że któraś z zaprezentowanych przez nas pozycji przypadła Wam do gustu!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?