5 sierpnia 2022

Zmotywuj się do działania! Najlepsze książki motywacyjne.

Przypomnij sobie sytuację, którą na pewno dobrze znasz. Mnóstwo zadań do wykonania, zero motywacji. Albo pragnienie podjęcia jakiejś nowej aktywności, które szybko zostaje zniweczone przez słomiany zapał. Wiele osób czuje, że ich głównym problemem jest prokrastynacja, czyli ciągłe odkładanie zadań na później. A przecież chcielibyśmy być bardziej produktywni, tylko… jakoś ciągle brakuje nam energii.

 

KSIĄŻKI MOTYWACYJNE – NAJLEPSZE TYTUŁY

 

W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się wszelkie książki motywacyjne. Przecież książki motywujące do działania pełne są motywujących cytatów oraz konkretnych porad dotyczących tego, jak wyjść z życiowego kryzysu, zaakceptować siebie lub przezwyciężyć nadmierny perfekcjonizm!

W książkach wydawnictwa Media Rodzina z pewnością znajdziecie motywujące cytaty, które dadzą Wam przysłowiowego „kopa” do działania. Gdzie najlepiej ich szukać? Przedstawiamy najlepsze książki motywacyjne!

 

 

PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚ WYSTARCZAJĄCO DOBRA!

 

Wystarczająco dobraW swojej książce – skierowanej głównie do kobiet – Małgorzata Mostowska, najbardziej znana i najsympatyczniejsza polska joginka, pisze o czułym podejściu do życia i swojej drodze do samoakceptacji. „Wystarczająco dobra” to relacja z drogi autorki w głąb siebie – pełna niepewności, smutków, ale także sukcesów, refleksji i przemyśleń.

Autorka tak mówi o swojej książce: „Chciałam, aby była zbiorem luźnych myśli, tak żebyś, Droga Czytelniczko, mogła sięgnąć po nią w każdym momencie, otworzyć w dowolnym miejscu i przeczytać kilka słów, być może ku pokrzepieniu, a może ku refleksji”.

Książkę Gosi tworzą między innymi zebrane wpisy z jej bloga i Instagrama. Opowiada w nich o swoim życiu, swojej karierze zawodowej i o swojej drodze do samoakceptacji. Pokazuje, że aby dobrze się czuć w swojej skórze, trzeba nauczyć się o siebie dbać, pokochać siebie i sobie zaufać. I że wcale nie trzeba być idealną.

 

 

ZAAKCEPTUJ SIEBIE W CAŁEJ SWEJ NIEDOSKONAŁOŚCI

 

Dary niedoskonałości, Brené BrownKsiążki motywujące do działania mogą też dotykać problemu niskiej samooceny. Bestsellerowe „Dary niedoskonałości” to poradnik, który przekonuje, że aby stać się bardziej śmiałą i pewną siebie osobą, trzeba zaakceptować swoje słabości. Jego autorką jest Brené Brown, amerykańska profesor, która swoje podejście do niedoskonałości wyraziła w jednym z najczęściej oglądanych wykładów TED – The Power of Vulnerability.

Jeśli tkwimy głęboko w przeświadczeniu, że musimy być idealni, to nie akceptujemy obecnej wersji siebie. Przez to trudno nam zmotywować się do działania. Autorka głęboko wierzy, że niedoskonałość jest cenna. Rodzi większą autentyczność oraz pomaga nam lepiej rozumieć innych ludzi i popełniane przez nich błędy.

Bestsellerową książkę „Dary niedoskonałości” od niedawna możecie kupić w nowej szacie graficznej.

 

 

WALKA O ŻYCIE WARTE PRZEŻYCIA

 

Marsha Linehan, Życie warte przeżyciaKsiążki motywacyjne najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy są tworzone przez odpowiednie osoby. Taką osobą jest Marsha Linehan, twórczyni terapii dialektyczno-behawioralnej, która sama przeżyła piekło. Teraz stara się wydostać z niego także innych. W autobiograficznej książce „Życie warte przeżycia” opowiada o swojej walce z zaburzeniami psychicznymi.

W młodości autorka spędziła dwa lata w szpitalu psychiatrycznym z powodu skłonności samobójczych. Obiecała sobie wówczas, że jeśli uda jej się wydostać z tej otchłani, zrobi wszystko, by pomóc innym, znajdującym się w równie rozpaczliwym położeniu.

Linehan, opisując swoją drogę do duchowo-psychicznej równowagi. Dzieli się z czytelnikami nadzieją na przyszłość i motywacją do tego, by wyjść z trudnej sytuacji. Jej mottem stało się stwierdzenie „Nie można poprzez myślenie nauczyć się nowych zachowań – to poprzez nowe zachowania można nauczyć się nowego myślenia”. Jeśli interesują Was motywujące cytaty z książek, gorąco zachęcamy do lektury tej właśnie pozycji.

 

 

INTELIGENCJA EMOCJONALNA – CZYLI CO TO ZNACZY BYĆ ZDOLNYM

 

Inteligencja emocjonalna, Daniel GolemanInteligencja emocjonalna nie jest cechą wrodzoną. Książka Daniela Golemana wskazuje, kiedy i jakimi metodami można ją kształtować w dzieciach, aby zapewnić im jak najwłaściwsze wykorzystanie wrodzonych zdolności w uzyskaniu sukcesu w życiu. Mimo że „Inteligencja Emocjonalna” nie jest poradnikiem, najprawdopodobniej zetknął się z nią każdy zainteresowany rozwojem osobistym.

„Inteligencja emocjonalna” to jedna ze sztandarowych publikacji naukowych. Żywo dyskutowana na całym świecie, przynosi odpowiedź na nurtujące pytania. Jak to się dzieje, że zdolni uczniowie stają się zaledwie przeciętnymi pracownikami? Albo że osoby o wysokim ilorazie inteligencji nierzadko z trudem radzą sobie w życiu? Jeśli nawet pytanie to wydaje się banalne, to odpowiedź, którą dokumentują najnowsze badania naukowe, obala dotychczasowe poglądy na rolę intelektu w odnoszeniu życiowego sukcesu życiowego. Zależy on bowiem w głównym stopniu od samoświadomości, czyli od kontrolowania własnych emocji, zapału i wytrwałości w dążeniu do celu, a także od zdolności do empatii i umiejętności zachowań społecznych. Czyli – jak to określa autor – współczynnika inteligencji emocjonalnej.

 

 

KSIĄŻKI MOTYWACYJNE DLA MŁODZIEŻY

 

Powerbook dla dziewczynA jakie książki motywacyjne nadadzą się dla nastolatków? Nasze propozycje to „Powerbook dla dziewczyn” oraz „Powerbook dla chłopaków”. Obie książki stanowią zbiory motywacyjnych myśli, poprzez które autorka stara się wprowadzić młodzież w świat dorosłych. A to wszystko z dużym zrozumieniem dla młodych ludzi.

„Powerbook dla dziewczyn” oraz „Powerbook dla chłopaków” poruszają różnorodne tematy istotne dla nastolatków – związane ze sferą ich marzeń, planów, ale także uczuć czy problemów z własną cielesnością. Odnoszą się także do stereotypów związanych z pojęciami męskości i kobiecości. Wszystko to sprawia, że te dwie pozycje od Jenni Pääskysaari świetnie sprawdzą się jako książki motywacyjne dla młodzieży.

Dodatkowo historie kobiet i mężczyzn, którzy osiągnęli sukcesy w życiu zawodowym, również mogą zmotywować młodych ludzi do działania i pomóc im w ukształtowaniu własnych planów na przyszłość.

 

 

„KICIA KOCIA” ZMOTYWUJE TWOJE DZIECKO DO CZYTANIA

 

Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?Na książki motywacyjne można też spojrzeć w inny sposób. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: co czytać dzieciom, żeby zachęciło je to w przyszłości do sięgania po książki? Taką motywującą do czytania serią może być „Kicia Kocia”.

W książkach z tej serii dzieci odkrywają świat wraz z sympatyczną kotką. Dowiadują się także, jak powinny zachować się w nowych sytuacjach. W serii znajdują się też książki do bazgrania i kolorowania, a także książeczki z okienkami, skrywającymi różne niespodzianki. Kicia Kocia sprawi, że dzieci z pewnością nie będą kojarzyły czytania z czymś nudnym!

 

 

I jak, czujecie już przypływ motywacji do czytania? Mamy nadzieję, że udało nam się wzbudzić Wasze zainteresowanie i zdecydujecie się sięgnąć po nasze najlepsze książki motywacyjne. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Wam, by nigdy nie zabrakło Wam energii do działania!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?