Najlepsze książki motywacyjne. Zmotywuj się do działania | Media Rodzina

5 sierpnia 2022

Zmotywuj się do działania! Najlepsze książki motywacyjne.

Czy książki motywacyjne są dla Ciebie? Przypomnij sobie sytuację, którą na pewno dobrze znasz. Mnóstwo zadań do wykonania, zero motywacji. Albo pragnienie podjęcia jakiejś nowej aktywności, które szybko zostaje zniweczone przez słomiany zapał. Wiele osób czuje, że ich głównym problemem jest prokrastynacja, czyli ciągłe odkładanie zadań na później. A przecież chcielibyśmy być bardziej produktywni, tylko… jakoś ciągle brakuje nam energii. Jeśli i Ty szukasz sposobu na zmotywowanie się do działania, to sięgnij po książki o motywacji!

 

JAKĄ KSIĄŻKĘ O MOTYWACJI WYBRAĆ?

Przede wszystkim książki motywacyjne trzeba dobrać do siebie. Książki o motywacji często odpowiadają na ogólne potrzeby znajdujące się w wielu dziedzinach życia, jednak jeśli w jakimś konkretnym obszarze potrzebujesz pomocy – praca, sport, życie rodzinne, rozwój osobisty, itd. – tutaj również możesz zasugerować się konkretną tematyką.

 

KSIĄŻKA MOTYWACYJNA, KIEDY NIE MAM CZASU CZYTAĆ?

Brak czasu to częsta wymówka, która usprawiedliwia nasz brak motywacji w działaniu. Nie wiesz jak się zmotywować? Chcesz kupić książkę, ale stwierdzasz, że i tak przez brak czasu nie uda Ci się jej przeczytać? W takiej sytuacji z pomocą przychodzą audiobooki motywacyjne! Książka motywacyjna w formie do słuchania, to idealny wybór, aby połączyć naukę motywacji z codziennymi obowiązkami. Stoisz w korku, idziesz na zakupy, wychodzi na spacer z psem – słuchaj książek do motywacji w formie audiobooka i wykorzystaj w pełni ten czas! 

 

KSIĄZKO MOTYWACYJNE TYLKO DLA DOROSŁYCH? ALEŻ NIE!

Czy problem z motywacją występuje tylko u dorosłych? Oczywiście, że nie! Na liście najlepszych książek motywacyjnych znajdują się również tytuły dla młodszych czytelników. Warto już od najmłodszych lat dbać o chęć do działania, którą można zrodzić w dziecku za pomocą książek motywacyjnych dla młodzieży. 

 

A więc jaką książkę do motywacji wybrać? Poniżej nasze propozycje:

 

 

WYSTARCZAJĄCO DOBRA. MAŁGORZATA MOSTOWSKA

 

Wystarczająco dobra

W tej książce motywacyjnej – skierowanej głównie do kobiet – Małgorzata Mostowska, najbardziej znana i najsympatyczniejsza polska joginka, pisze o czułym podejściu do życia i swojej drodze do samoakceptacji. „Wystarczająco dobra” to relacja z drogi autorki w głąb siebie – pełna niepewności, smutków, ale także sukcesów, refleksji i przemyśleń.

Autorka tak mówi o swojej książce: „Chciałam, aby była zbiorem luźnych myśli, tak żebyś, Droga Czytelniczko, mogła sięgnąć po nią w każdym momencie, otworzyć w dowolnym miejscu i przeczytać kilka słów, być może ku pokrzepieniu, a może ku refleksji”.

Książkę o motywacji tworzą między innymi zebrane wpisy z jej bloga i Instagrama. Autorka opowiada w nich o swoim życiu, swojej karierze zawodowej i o swojej drodze do samoakceptacji. Pokazuje, że aby dobrze się czuć w swojej skórze, trzeba nauczyć się o siebie dbać, pokochać siebie i sobie zaufać. I że wcale nie trzeba być idealną.

 

 

DARY NIEDOSKONAŁOŚCI. BRENÉ BROWN

 

Dary niedoskonałości, Brené BrownKsiążki motywujące do działania mogą też dotykać problemu niskiej samooceny. Bestsellerowe „Dary niedoskonałości” to poradnik motywacyjny, który przekonuje, że aby stać się bardziej śmiałą i pewną siebie osobą, trzeba zaakceptować swoje słabości. Jego autorką jest Brené Brown, amerykańska profesor, która swoje podejście do niedoskonałości wyraziła w jednym z najczęściej oglądanych wykładów TED – The Power of Vulnerability.

Jeśli tkwimy głęboko w przeświadczeniu, że musimy być idealni, to nie akceptujemy obecnej wersji siebie. Przez to trudno nam zmotywować się do działania. Autorka głęboko wierzy, że niedoskonałość jest cenna. Rodzi większą autentyczność oraz pomaga nam lepiej rozumieć innych ludzi i popełniane przez nich błędy.

Bestsellerową książkę motywacyjną „Dary niedoskonałości” od niedawna możecie kupić w nowej szacie graficznej.

 

 

ŻYCIE WARTE PRZEŻYCIA. MARSHA LINEHAN

 

Marsha Linehan, Życie warte przeżyciaKsiążki motywacyjne najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy są tworzone przez odpowiednie osoby. Taką osobą jest Marsha Linehan, twórczyni terapii dialektyczno-behawioralnej, która sama przeżyła piekło. Teraz stara się wydostać z niego także innych. W autobiograficznej książce „Życie warte przeżycia” opowiada o swojej walce z zaburzeniami psychicznymi.

W młodości autorka spędziła dwa lata w szpitalu psychiatrycznym z powodu skłonności samobójczych. Obiecała sobie wówczas, że jeśli uda jej się wydostać z tej otchłani, zrobi wszystko, by pomóc innym, znajdującym się w równie rozpaczliwym położeniu – właśnie tak powstała książka motywacyjna “Życie warte przeżycia”.

Linehan, opisując swoją drogę do duchowo-psychicznej równowagi. Dzieli się z czytelnikami nadzieją na przyszłość i motywacją do tego, by wyjść z trudnej sytuacji. Jej mottem stało się stwierdzenie „Nie można poprzez myślenie nauczyć się nowych zachowań – to poprzez nowe zachowania można nauczyć się nowego myślenia”. Jeśli interesują Was motywujące cytaty z książek, gorąco zachęcamy do lektury tej właśnie pozycji.

 

 

INTELIGENCJA EMOCJONALNA. DANIEL GOLEMAN

 

Inteligencja emocjonalna, Daniel Goleman“Inteligencja emocjonalna” to książka motywacyjna, z której dowiesz się jak działa ludzki organizm i jak sami możemy sterować swoją motywacją. Książka Daniela Golemana wskazuje, kiedy i jakimi metodami można ją kształtować w dzieciach, aby zapewnić im jak najwłaściwsze wykorzystanie wrodzonych zdolności w uzyskaniu sukcesu w życiu i motywacji do działania. Mimo że „Inteligencja Emocjonalna” nie jest poradnikiem, najprawdopodobniej zetknął się z nią każdy zainteresowany rozwojem osobistym.

„Inteligencja emocjonalna” to jedna ze sztandarowych publikacji naukowych. Żywo dyskutowana na całym świecie, przynosi odpowiedź na nurtujące pytania. Jak to się dzieje, że zdolni uczniowie stają się zaledwie przeciętnymi pracownikami? Albo że osoby o wysokim ilorazie inteligencji nierzadko z trudem radzą sobie w życiu?  Czy może chodzić o ich motywację do działania? Na te i wiele innych pytań odpowie książka Daniela Golemana.

 

 

KSIĄŻKI MOTYWACYJNE DLA MŁODZIEŻY

 

Powerbook dla dziewczynA jakie książki motywacyjne nadadzą się dla nastolatków? Nasze propozycje to „Powerbook dla dziewczyn” oraz „Powerbook dla chłopaków”. Obie książki stanowią zbiory motywacyjnych myśli, poprzez które autorka stara się wprowadzić młodzież w świat dorosłych. A to wszystko z dużym zrozumieniem dla młodych ludzi.

„Powerbook dla dziewczyn” oraz „Powerbook dla chłopaków” poruszają różnorodne tematy istotne dla nastolatków – związane ze sferą ich marzeń, planów, ale także uczuć czy problemów z własną cielesnością. Odnoszą się także do stereotypów związanych z pojęciami męskości i kobiecości. Wszystko to sprawia, że te dwie pozycje od Jenni Pääskysaari świetnie sprawdzą się jako książki motywacyjne dla młodzieży.

Dodatkowo historie kobiet i mężczyzn, którzy osiągnęli sukcesy w życiu zawodowym, również mogą zmotywować młodych ludzi do działania i pomóc im w ukształtowaniu własnych planów na przyszłość.

 

 

„KICIA KOCIA” ZMOTYWUJE TWOJE DZIECKO DO CZYTANIA

 

Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?Na książki motywacyjne można też spojrzeć w inny sposób. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: co czytać dzieciom, żeby zachęciło je to w przyszłości do sięgania po książki? Taką motywującą do czytania serią może być „Kicia Kocia”.

W książkach z tej serii dzieci odkrywają świat wraz z sympatyczną kotką. Dowiadują się także, jak powinny zachować się w nowych sytuacjach. W serii znajdują się też książki do bazgrania i kolorowania, a także książeczki z okienkami, skrywającymi różne niespodzianki. Kicia Kocia sprawi, że dzieci z pewnością nie będą kojarzyły czytania z czymś nudnym!

 

 

MOTYWUJĄCE CYTATY Z KSIĄŻEK

 

Książki motywujące do działania pełne są cytatów oraz konkretnych porad dotyczących tego, jak wyjść z życiowego kryzysu, zaakceptować siebie lub przezwyciężyć nadmierny perfekcjonizm! Warto zapisywać motywujące cytaty z książek, aby móc do nich wracać już po zakończonej lekturze. Poniżej kilka cytatów z książek motywacyjnych:

 

„Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy”, Brene Brown

Przestań przemierzać świat w poszukiwaniu dowodów na to, że nigdzie nie przynależysz. Zawsze je znajdziesz, kiedy uczynisz te poszukiwania swoją życiową misją.
Przestań przeglądać się w ludzkich twarzach w poszukiwaniu dowodów na to, że jesteś niewystarczająca. Zawsze je znajdziesz, bo to poszukiwanie stanie się Twoim celem.
Prawdziwe poczucie przynależności i własnej wartości to nie są rzeczy, które negocjujemy z innymi. Prawda o tym, kim jesteśmy żyje w naszych sercach.
Aktem odwagi jest ochrona naszego dzikiego serca przed nieustanną oceną innych, a zwłaszcza przed naszą własną.
Nikt nie przynależy tutaj bardziej, niż Ty.

„Inteligencja emocjonalna w praktyce”, Daniel Goleman,

Kiedy stawiamy czoło wyzwaniu z niezłomnym postanowieniem sprostania mu, mózg zanurza się w kąpieli katecholamin i innych związków wydzielanych przez nadnercza. Sprawiają one, że nie tylko poświęca on uwagę stojącemu przed nim zadaniu, ale nawet odczuwa z tego powodu fascynację i przygotowuje się do dłuższego wysiłku. Silna motywacja jest w sensie dosłownym „przypływem adrenaliny”.

„Powerbook dla dziewczyn”,  Jenni Pääskysaari 

Strach i podenerwowanie często świadczą o tym, że znajdujemy się w obliczu czegoś nowego. Człowiek ma naturalne skłonności do otaczania się tym, co bezpieczne i znajome. To zrozumiałe, ale groźne. Jeśli nigdy nie zrobimy czegoś nowego i ekscytującego, nasz świat skurczy się i w końcu całkiem zwiędniemy.

 

I jak, czujecie już przypływ motywacji do czytania? Mamy nadzieję, że udało nam się wzbudzić Wasze zainteresowanie i zdecydujecie się sięgnąć po nasze najlepsze książki motywacyjne. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Wam, by nigdy nie zabrakło Wam energii do działania!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?