Książki na święta - atrakcyjne zestawy dla każdego | Blog Media Rodzina

10 grudnia 2020

Książki na święta – atrakcyjne zestawy dla każdego

Książka od zawsze była jednym z najlepszych pomysłów na prezent. Przedstawiamy specjalną ofertę gotowych zestawów ksiązek dla różnych grup czyteników z nadzieją, że każdy znajdzie tu ciekawą propozycję dla swoich bliskich!

KSIĄŻKA NAJLEPSZYM PREZENTEM NA KAŻDĄ OKAZJĘ!

Książki na święta – atrakcyjne zestawy dla każdego – to nasza specjalna grudniowa oferta dla czytelników Media Rodzina.
Książka od zawsze była jednym z najlepszych pomysłów na prezent. Klasyczna, ponadczasowa,  elegancka – książka jest alternatywą nie tylko dla bezużytecznych bibelotów.

Dodatkowo, ma ogromne szanse trafić w gust obdarowanego lub pokazać mu świat z nieznanej perspektywy. Nie sposób nie wspomnieć o jej walorach edukacyjnych – zwłaszcza w przypadku młodych odbiorców. Książki uczą, rozwijają wyobraźnię i uwrażliwiają nie tylko dzieci. Czy można zatem wyobrazić sobie lepszy pomysł na prezent, nie tylko na (i od) święta?

KSIĄŻKI NA ŚWIĘTA DLA DWULATKA?

Jaki prezent pod choinkę będzie najlepszy dla dwulatka? Najlepiej taki, który rozwija percepcję i wspiera rozwój dziecka. Książka zamiast zabawki to cenna inicjatywa, ponieważ kształtuje nawyki czytelnicze i oszczędza miejsce w dziecięcym pokoju. Kartonowe książki w dużym formacie z serii Kicia Kocia i Nunuś stanowią znakomity prezent dla dziecka, gdyż są świetną alternatywą dla plastikowych zabawek. Tytułowa rezolutna kotka odważnie odkrywa świat, a towarzyszą jej wyrozumiali opiekunowie – rodzice i dziadkowie. Wraz z wiernymi przyjaciółmi Kicia Kocia uczy się zasad rządzących światem. Przygody Kici Koci przedstawione w wyraźnych ilustracjach, dużych kształtach i wyrazistych barwach są przyjemną lekturą dla malutkich dzieci. Książki produkowane są w Polsce i są przyjazne dzieciom. To najlepszy prezent dla chłopca i dla dziewczynki.  Z opowieściami z serii Kicia Kocia i Nunuś każdy maluch potrafi się utożsamić, gdyż opowiadają proste, znajome historie. Małe dzieci uwielbiają słuchać opowieści o tym, co znają z własnego, codziennego życia.

Dzieci przywiązują się do bohaterów książkowych i chętnie do nich wracają. To źródło popularności książeczek Pola. Ta skandynawska seria dla najmłodszych dzieci to najlepszy prezent pod choinkę dla malucha. Dziecko utożsamia się z bohaterką i towarzyszy jej w  przygodach. Razem z nią przeżywa radość, smutek, strach, złość, nawiązuje przyjaźnie, uczy się rozwiązywać konflikty. Naśladując bohaterka książki dziecko uczy się postaw społecznie akceptowanych i rozumie, które zachowania są potępiane. Pola to świetny wybór dla dziecka, gdyż naturalnie przygotowuje dziecko do pójścia do przedszkola. Znakomitym lekarstwem na nudę dla każdego malucha jest dostarczenie mu angażującej, ciekawej treści. Dwulatek jest gotów na przyjęcie pierwszej porcji wiedzy, więc warto zainwestować w książki, które uczą. Boardbooki z serii Uniwersytet Malucha w prosty i atrakcyjny sposób wprowadzają podstawowe pojęcia z zakresu nauki i astronomii, dostarczając jednocześnie mnóstwo zabawy. Dzieci mogą od najmłodszych lat obcować z nauką, wcale się nie nudząc. To najlepszy prezent dla przyszłego naukowca!

ŚWIĄTECZNY PAKIET KSIĄŻEK DLA TRZYLATKA

Książki dopasowane do wieku dziecka to świetny prezent pod choinkę. Trzyletnie dziecko jest gotowe podejmować wyzwania społeczne, ponieważ w tym wieku dziecko staje się przedszkolakiem. Dzieci nawiązują przyjaźnie, uczą się pracować w grupie i poznają normy społeczne. Seria małych kwadratowych książek Kicia Kocia to idealny prezent pod choinkę dla 3-latka, gdyż nowe wyzwania stają się łatwiejsze, gdy dziecku towarzyszy ulubiony bohater. Maluch odkrywa swoje możliwości, a codzienne zajęcia zamieniają się w przygodę. Kicia Kocia jest świetną towarzyszką każdego malucha. Duże kartonowe książki z otwieranymi okienkami z serii Kicia Kocia i Nunuś to atrakcyjny prezent dla dziecka. Otwierając okienka, dzieci potrafią spędzić długi czas, ćwicząc koncentrację, zdolności manualne i motywację. Seria dostarcza dzieciom sporej porcji wiedzy, gdyż dzięki niej dzieci zapoznają się z różnymi zawodami,  uczą się szacunku dla przyrody, poznają funkcjonowanie lotniska, uczą się tolerancji i postaw społecznych. Każda książka zawiera blisko pięćdziesiąt okienek.

Gdy dziecko się nudzi, najprzyjemniej spędzi czas z bohaterem, który tak jak ono uwielbia odkrywać otaczający świat. Dobrą propozycją na prezent świąteczny jest seria dla najmłodszych dzieci Akademia Kici Koci, ponieważ  dzieci chętnie przyswajają wiedzę, gdy towarzyszy im bystra kotka! Książki o Kici Koci pełnią wszystkie najważniejsze funkcje edukacyjne, ponieważ przybliżają dzieciom rzeczywistość, kategoryzują przedmioty i pojęcia i nadają im nazwy. Uczą również angielskich słówek w sposób naturalny i niewymagający wyjaśnień, dlatego seria Kicia Kocia to edukacja i przyjemność w jednym! Nie zapominajmy, jak ważny dla dziecka jest śmiech! Seria Krowa Matylda jest idealnym prezentem dla każdego trzylatka, ponieważ małe dzieci uwielbiają się śmiać. Przesympatyczna pocztowa krowa i jej towarzysze zamieniają każdy dzień w szaloną zabawę, a śmieszne ilustracje zachwycą każdego kilkulatka. Z Krową Matyldą i jej przyjaciółmi wszyscy dobrze się bawią: i dzieci, i rodzice. A w dodatku Matylda potrafi świetnie wprowadzić w świąteczną atmosferę.

POMYSŁY NA PREZENT DLA CZTEROLATKA

Seria Wesoły Ryjek to ciepłe, pełne humoru opowiadania o życiu rodzinnym, które niosą ze sobą ważne wartości i są idealne do czytania dziecku na głos. Czytanie książek dzieciom to wartościowy sposób budowania więzi. Rozwija język, wyobraźnię, pamięć, koncentrację, rozbudza zainteresowania, wspiera jego rozwój psychiczny i podnosi samoocenę, a także buduje inteligencji emocjonalną i empatię. Czytając dziecku, zaszczepiamy w nim na całe życie przekaz, że czytanie to przyjemność i zabawa. Czas spędzony z dzieckiem nad książka zostawi mu dobre wspomnienia na całe życie, a dzięki temu w starszym wieku dziecko nie będzie stronić od książek i łatwiej przyjdzie mu nauka i pokonywanie szkolnych wyzwań. Warto sprawić dziecku prezent pod choinkę ze Skandynawii, np. szwedzką serię Pettson i Findus, bo te książki to gwarancja nieskrępowanej zabawy i mnóstwa śmiechu. Podczas gdy rodzic czyta, dziecko śledzi Ilustracje, które pełne są zabawnych szczegółów, a odkrywanie szczegóły to coś, co dzieci lubią najbardziej!

Jeśli lubicie skandynawskich autorów, to świetnym pomysłem na prezent świąteczny będzie duża, okazała książka obrazkowa Spacer z psem. Ta książka nie zawiera słów, lecz opowiada historię poprzez obrazy. Dziecko spędzi dużo czasu nad jej kartami, opowiadając samo sobie niesamowitą historię. Dzięki szczegółowym ilustracjom pełnym niespodziewanych detali, dziecko rozwija wyobraźnię i wyzwala w sobie kreatywność. Dobrym pomysłem pod choinkę będzie seria Kastor, jeśli lubicie praktyczne prezenty dla dzieci. Te szwedzkie książki o sympatycznym bobrze charakteryzuje się skandynawską prostotą i akcentem na umiejętności manualne. Seria Kastor to istna kopalnia pomysłów na codzienne zajęcia, gdyż wszystkie czynności są w książeczkach dokładnie zilustrowane i szczegółowo opisane, dzięki czemu można bawić się z dzieckiem, ucząc je przy okazji wielu czynności domowych. Samodzielny bóbr potrafi budować, majsterkować, uprawiać rośliny, a nawet piec. Książki o praktycznym bobrze to znakomity prezent pod choinkę, ponieważ zainspiruje dziecko do aktywności! Dostarczy również rewelacyjny przepis na „zawsze wychodzące” ciasto!

ŚWIĄTECZNY PAKIET NA GWIAZDKĘ DLA PIĘCIOLATKA

Pięcioletnie dziecko staje się żądne wiedzy, ponieważ zadaje mnóstwo pytań i zaczyna samodzielnie badać świat. Wraz z samodzielnością pojawiają się jednak problemy i zagrożenia. Dlatego najlepiej przeżyć je z ulubioną postacią z książki, która przemawia do dzieci i odpowiada ich potrzebom. Seria Mądra Mysz: Zuzia to najlepszy prezent gwiazdkowy dla pięciolatka, ponieważ odpowiada na najważniejsze wyzwania, jakie czekają dzieci w tym wieku. Zuzia po raz pierwszy idzie do dentysty, nocuje u koleżanki, gubi się w centrum handlowym, zaczepia ją nieznajomy, i stawia czoło wielu wyzwaniom, w jakie obfituje życie kilkulatka. Mądra Mysz: zawody to najlepszy prezent dla chłopca pod choinkę. W każdej z książek z serii Mądra Mysz. Mam przyjaciela… dziecko poznaje jeden zawód, spędzając dzień z ciekawym człowiekiem i słuchając opowieści z życia profesjonalisty. Te książki sprawią przyjemność dzieciom, ponieważ dzieci lubią wiedzieć więcej, a przy okazji niejeden rodzic dowie się z nich czegoś nowego!

Seria Pan Kuleczka z pięknymi ilustracjami to wspaniały prezent gwiazdkowy dla dziecka, z którym nie rozstanie się aż do dorosłości. To opowieści, od których robi się ciepło w sercu, ponieważ są zabawne, mądre i ponadczasowe. Małe dziecko uczy się otaczającej go rzeczywistości poprzez kontakt z drugim człowiekiem: rodzicem, rówieśnikiem, opiekunem. Także bohaterowie książek wpływają na tworzenie hierarchii wartości i budowanie postaw u dziecka, a Pan Kuleczka to przyjaciel, na którym może polegać. Te książki pomagają budować zaufanie, które jest bezcenną wartością w życiu człowieka. Z kolei seria Żubr Pompik to wspaniała dawka wiedzy przyrodniczej i świetny prezent dla pięciolatka, ponieważ dziecko poznaje las i jego mieszkańców, nabiera dla nich zrozumienia i szacunku. To mądre książki o wydźwięku ekologicznym z ilustracjami rysowanymi zabawną kreską. Książki z serii Wyprawy Żubra Pompika oprowadzą małego czytelnika po całej Polsce i pokażą mu parki narodowe i ich mieszkańców.

ŚWIĄTECZNY ZESTAW KSIĄŻEK DLA SZEŚCIOLATKI I SZEŚCIOLATKA

Sześcioletnia dziewczynka z pewnością pokocha książki z serii Ciocia Jadzia, gdyż mądra, skora do zabawy i nieco szalona ciotka to marzenie każdego dziecka. Z ciocią Jadzią nikt nigdy się nie nudzi, a problemy okazują się dużo prostsze. Zabawnie zilustrowane i zwariowane opowiadania to świetny prezent dla każdej dziewczynki. Każdy rodzic wie, że każda mała dziewczynka jest królewną. Można jednak być królewną silną, niezależną i samodzielną i tego właśnie uczy książka Jestem królewną. Z kolei dziewczynka z wyobraźnią i poczuciem humoru doceni książkę Pan Trąba i wynalazki, gdyż ta bajka jest wspaniałym lekarstwem na codzienność. To również świetny prezent pod choinkę. Dla mądrych dziewczynek proponujemy serię Mądra Mysz. Dawniej i dziś, ponieważ jest to skarbnica wiedzy o przeszłości. Jest łatwa przyjemna i interesująca, dlatego będzie idealnym prezentem od Mikołaja (w Wielkopolsce: Gwiazdora) dla ciekawej świata dziewczynki. To zarazem znakomite przygotowanie do zerówki czy pierwszej klasy.

 

 

Pośród książek na święta znajdą się także atrakcyjne zestawy dla sześciolatka. Będzie to seria niewielkich, kwadratowych książek Mądra Mysz: Maszyny i pojazdy. Te książeczki zaspokoją ciekawość każdego sześciolatka, ponieważ pełne są technicznych szczegółów i drobiazgowych ilustracji. Chłopcy pokochają tę serię, gdyż  w pasjonujący sposób tłumaczy działanie maszyn, pojazdów i innych skomplikowanych urządzeń. Opowiadają o pojazdach ratowniczych, budowlanych, rolniczych, używanych na ulicach miast, w trakcie budowy drogi i wielu innych. Ilustracje przyciągną uwagę dziecka, gdyż obfitują w fachowe szczegóły, a jednocześnie są pełne humoru. Te książki to prezent dla mądrego chłopca. Z kolei seria Mądra Mysz: Dawniej i dziś porównuje świat dzisiejszy i świat czasów odległych. Odpowiada na pytania dotyczące życia codziennego, techniki, rolnictwa i przemysłu w dawnych czasach. To znakomita okazja do czytania razem z dziadkami, ponieważ, ponieważ na dwunastu rozkładanych stronach odkryją wspólnie wiele nowych faktów z czasów zarówno bardzo dawnych, jak i tych, które pamiętają jeszcze ich dziadkowie.

ŚWIĄTECZNY ZESTAW DLA DZIECI, KTÓRE UMIEJĄ CZYTAĆ SAMODZIELNIE

Jeśli Twoje dziecko czyta samodzielnie, to warto podtrzymać ten dobry zwyczaj i podarować dziecku książki, które zachęcą go do lektury. Nawyki czytelnicze budujemy od najmłodszych lat, więc warto w nie zainwestować, sprawiając dziecku w prezencie angażujące i satysfakcjonujące książki. Seria Charlie zmienia się… to zwariowana, śmieszna, a zarazem mądra i bogata w refleksję opowieść o chłopcu, który zmienia się w przypadkowe zwierzęta. Przygody Charliego są pasjonujące, więc utrzymają uwagę dziecka na długo i zagwarantują salwy śmiechu! Książki detektywistyczne dla najmłodszych to idealny prezent pod choinkę dla czytających dzieci. Kto nie lubi zagadek i tajemnic i nie chciałby zostać słynnym detektywem? Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy chętnie wcielą się w postacie młodych detektywów z serii Operacja, ponieważ te historie dostarczają dziecku tego, co najcenniejsze w lekturze: wiedzy o świecie, dreszczyku emocji, umiejętności dedukcyjnych i logicznych oraz satysfakcji z rozwiązania zagadki!

 

Pakiet na gwiazdkę dla ośmiolatków i dziewięciolatków to idealna propozycja dla dzieci, które lubią dać się porwać wciągającej opowieści. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki pokochają Kostka, psa-ducha, ponieważ nawet z zaświatów wiernie służy swojej pani. Książki z serii Kostek. Pies nie z tego świata to dawka familijnej przygody, tajemnicy, dreszczyku emocji i przyjaźni, która trwa wiecznie. Najlepszy prezent dla dziewczynek, które kochają przyrodę, to Mia i biały lew, gdyż jest to historia znana z ekranów kin. Ta książka zachwyci każdą dziewczynkę, która marzy o przygodzie i kocha zwierzęta. Opowieść o przyjaźni Mii z białym lwem to potężna porcja przygody, akcji, emocji i wiedzy przyrodniczej. Dla mądrego ośmiolatka proponujemy książki Andrzeja Grabowskiego znanego rodzicom autora programów dla dzieci „Pan Tik-Tak”, „Ciuchcia”, „Kulfon”.  Dziewczynka ze srebrnym zębem to historia w klimacie Pippi Langstrumpf, która uczy humoru w najtrudniejszej sytuacji. Ta książka to świetny wybór na święta, bo zapewni młodemu czytelnikowi wiele wzruszeń.

 

GWIAZDKOWY PAKIET DLA MŁODSZYCH I STARSZYCH NASTOLATKÓW

Kto nie lubi widoku dziecka bez reszty pogrążonego w lekturze? Zapewnij dziecku tę wspaniałą przygodę i sprezentuj mu na gwiazdkę wciągającą książkę. Dzieci lubią bohaterów, z którymi mogą pozostać dłużej, dlatego cykle fabularne są najlepszym pomysłem na prezent dla młodego czytelnika. Seria książek Kristiny Ohlsson to świetny prezent dla każdego młodego miłośnika tajemniczych historii. Pełne tajemnic i fabuły ucieszą każdego, kto lubi rozwiązywać zagadki. Bohaterowie serii Szklane dzieci wpadają na trop niewiarygodnych wydarzeń, a ich przygody obfitują w niespodziewane zwroty akcji. Lektura z dreszczykiem! Dobrym prezentem dla fanów Harry’ego Pottera są serie Nevermoor i Magiczny ekspres. Nevermoor to nowy, magiczny świat, gdzie triumfuje wyobraźnia, a smaku dodaje wyśmienity czarny humor.  Główna bohaterka podobnie jak Harry Potter musi zmierzyć się ze straszną przepowiednią. Magiczny ekspres to szkoła na szynach, a jednocześnie pełen tajemnic internat na kołach. Bohaterka serii rusza w podróż napędzaną węglem, parą i magią, ponieważ musi odnaleźć zaginionego brata.

 

 

 

 

 

 

Na święta proponujemy też tajemniczy zestaw książek dla nastolatków. To idealna propozycja na prezent dla młodych czytelników, którzy lubią niespodziewane zwroty akcji. Ostatni trend młodzieżowy to thrillery psychologiczne, które dostarczają niesamowitej porcji emocji i niosą ze sobą wartościowy przekaz. Dobra powieść młodzieżowa trafia i do dwunastolatka, i do osiemnastolatka, a nawet ich rodziców. Okazuje się bowiem, że trendy w literaturze młodzieżowej wspierają książki, które przekraczają granice wiekowe. Polecamy zatem bestsellerowe młodzieżowe książki na święta – atrakcyjne zestawy dla każdego to skuteczna alternatywa dla gier komputerowych i serwisów społecznościowych, ponieważ wciągają i angażują. Te książki dowodzą, że czytanie nadal jest trendy.

Emocjonujące, komercyjne książki dla młodzieży to świetny prezent pod choinkę. Fabuła oparta na sekretach, tajemnicach, lękach i niespodziewanych plot twistach to znak rozpoznawczy M.A. Bennett, poczytnej autorki dla młodzieży. Powieści Bezludna wyspa oraz STAGS będą trafionym prezentem świątecznych dla nastolatka i nastolatki. Dobrą propozycją będzie też Chmura, oparta o nastoletnie doświadczenia w necie. Ta książka wciąga i zaskakuje zakończeniem.

 

 

 

 

 

 

Polecamy gorąco nasze książki na święta – atrakcyjne zestawy dla każdego sprawią przyjemność wszystkim czytelnikom i sprawią, że każdy znajdzie pośród nich coś dla siebie.

Zaloguj się

Nie masz konta?