Pettson i Findus, Sven Nordqvist | Media Rodzina

Pettson i Findus

Seria książek Pettson i Findus – szwedzki cykl dla dzieci autorstwa uznanego pisarza i ilustratora, Svena Nordqvista.

Na odległej skandynawskiej prowincji, w małym domku z drewutnią, mieszkał staruszek Pettson. Niczego mu nie brakowało, a jednak czasami czuł się smutny i samotny… Aż pewnego dnia zjawił się w jego domu mały wesoły kociak Findus. Findus nie jest zwyczajnym kotem: nie dość, że nosi ogrodniczki w zielone pasy to jeszcze… mówi! Cichy dotąd i pusty dom wypełnił gwar i bieganina, a życie dwójki bohaterów zmieniło się nie do poznania…

Razem z Pettsonem i Findusem w domu w szwedzkiej wiosce mieszkają też kury, krowa i niezliczona liczba psotnych mukli.

W tej serii dla dzieci ukazało się dwanaście książek (w tym jedna kartonowa dla maluchów) i dwa audiobooki w formacie MP3 na płycie CD, na których swojego głosu bohaterom użyczył Jerzy Stuhr.

Seria książek Pettson i Findus o sympatycznej i niezwykłej parze przyjaciół przeżywającej zwykłe przygody szwedzkiej na wsi przypadły do gustu tysiącom młodszych i starszych czytelników. Maluchy uwielbiają je bowiem za pełne detali ilustracji (niezapomniane mukle i ich urocze domki!). Dorośli natomiast za niebanalny humor kryjący się w warstwie tekstowej i ilustracyjnej. Cechy te sprawiają, że seria Svena Nordqvista to również znakomity pomysł na prezent dla każdego przedszkolaka (i jego rodzica!).

Twórczośc autora książek o Pettsonie i Findusie można podziwiać w miniserii o Nosku, a także wspaniałej publikacji „Spacer z psem„!

Zaloguj się

Nie masz konta?