Książki dla młodzieży o miłości, Zauroczona, zwariowana, zakochana czy Projekt Prawda?

24 marca 2021

Książki dla młodzieży o miłości – TOP 5. Wciągające historie miłosne dla nastolatków

Najciekawsze serie i książki dla młodzieży – o miłości, emocjach, przeciwnościach losu czy poszukiwaniu własnej tożsamości. W poniższym artykule polecamy Wam pięć najciekawszych pozycji, które skradną wasze serca i nie dadzą o sobie zapomnieć! Wybierz dla siebie najlepszy romans dla młodzieży!

Czy książki dla młodzieży o miłości zawsze są wciągające? Pewnie! W końcu miłość to nieodłączna część życia, a pierwsze porywy serc kształtują nas na zawsze. Czasem nieporadne, czasem szalone, ale wyjątkowe i nasze. Jeśli szukasz idealnej książki – romanse dla młodzieży z dużą dozą humoru, nieodkładalne, pełne zaskoczeń, powinny zapewnić Ci czytelnicze atrakcje na dłuższy czas!Hate-love o każdej porze – dnia, nocy i roku

Już w 2015 roku w życie polskich czytelników jak burza wpadła Emely i odbiła się od turkusowych oczu Elyasa. Gdyby nie Elyas, życie w Berlinie byłoby znacznie bardziej znośne, a zamierzchła historia tych dwojga nie wróciłaby jak bumerang i nie domagałaby się uwagi. Tymczasem z godziny na godziny wszystko zaczyna się komplikować. Komplikują się myśli, uczucia, słowa, spotkania, spojrzenia.

Seria autorstwa Cariny Bartsch to pełen zachwycających przepychanek słownych urzekający romans akademicki, który w trzech krokach prowadzi czytelnika do zachwytu. Lato koloru wiśni zapewnia emocjonalny rollercoaster. Zima koloru turkusu funduje koktajl uczuć i rozterek. Wiosna koloru słońca, która (po długim oczekiwaniu) ukazała się w roku 2021, przynosi ukojenie jak po miłosnej kłótni. Ta historia jest pełna sarkazmu, dowcipnych pojedynków na słowa i nieskończenie zabawna. W dodatku absolutnie przeurocza. To bezapelacyjnie must have wszystkich wielbicieli wciągającego romansu.

 

Książka Lato koloru wiśni, Carina Bartsch, tom 1   Książka Zima koloru turkusu, Carina Bartsch, tom 2   Książka Wiosna koloru słońca, Carina Bartsch, tom 3Romans dla młodzieży z nutą fantastyki

Wszystkie fanki prozy Kerstin Gier choć raz w życiu wzdychały do Gideona. Tak, nie ma co się wstydzić, trzeba się do tego przyznać i wyczekiwać kolejnych powieści spod pióra bestsellerowej niemieckiej pisarki.

Książka Trylogia czasu (komplet), Kerstin Gier

Gwendolyn Shepherd jest przekonana, że jest całkiem przeciętną nastolatką, a gen podróży w czasie odziedziczyła jej zadzierająca nosa kuzynka. Kiedy więc się okazuje, że nosicielką genu jest jednak Gwendolyn, życie dziewczyny bardzo się komplikuje, ale i zyskuje na atrakcyjności. Gwen nigdy nie pobierała nauki misteriów. Ma słabe pojęcie o historii, polityce i fechtunku, więc w ekspresowym tempie musi opanować mnóstwo umiejętności, które pozwolą jej przetrwać w XVIII wieku. Ale od czego jest nieziemsko przystojny Gideon i prastara tajna organizacja, do której należy?

Miłość wbrew przeciwnościom losu, podróże (do osiemnastego wieku) bez żadnych ograniczeń i niespodziewane zwroty akcji. Poza tym zważywszy na fakt podróży w czasie, aż by się chciało napisać o Trylogii Czasu, że to historia… ponadczasowa. A co najmniej taka, przy której można stracić poczucie czasu!

 To nie jest, do diabła, typowy romans dla młodzieży

Pełna uroku seria książek dla dziewczyn o pewnej wybuchowej parze. Ma wszystko, czego można chcieć od książki o miłości dla młodzieży – bohaterów, z którymi łatwo się utożsamić, i angażującą historię, która czyta się sama. Naprzemienna narracja dwojga bohaterów, Elli o polsko-amerykańskich korzeniach, i Jonasza, chłopaka z Poznania, a także maile i wiadomości WhatsApp sprawiają, że opowieść jest bliska czytelnikowi i łatwo się w niej zapomnieć.

Ten obfitujący w humor językowy, dowcipy i aluzje, lekki, a jednocześnie dotykający poważnych tematów cykl pokochały dziewczyny w całej Polsce. Nic dziwnego, że pierwszy tom serii został nominowany w plebiscycie Lubimy Czytać.

Do tej pory w serii ukazały się dwie książki. Romanse dla młodzieży zasili wkrótce tom trzeci – To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep. Ma on swoją premierę już w czerwcu tego roku. Chociaż opowiada o losach nowych bohaterów, jest tak samo niesamowita jak jej poprzedniczki.

Książka To nie jest, do diabła, love story. Tom 1, Julia Biel   Książka To nie jest, do diabła, love story. Tom 2, Julia Biel   Książka To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep, Julia Biel, tom 3Sekretem miłości jest… chemia!

Nie mówcie, że nie wiedzieliście!

Książka Zauroczona, zwariowana, zakochana, Laura Steven

Caro Kerber-Murphy z zaangażowaniem godnym miłośnika nauki poszukuje definicji prawdziwej miłości. To prawda, że jest nerdem, wierzy w siłę nauki, ale kto powiedział, że tacy jak ona nie zasługują na szaloną miłość? Zwłaszcza kiedy jej obiektem jest przystojny sportowiec?

Tylko czy to uczucie można zdefiniować? A jeśli tak, to czym tak naprawdę jest miłość? I czy można na nią kupić jakieś… tabletki?

Zauroczona, zwariowana, zakochana to nieprzyzwoicie zabawna, urocza i niebanalna powieść dla młodzieży o współczesnym dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie i – oczywiście – miłości! Laura Steven w błyskotliwy i prześmieszny sposób zgłębia świat kompleksów współczesnych nastolatek.

 Jeszcze jeden przykład książki dla młodzieży o miłości, poszukiwaniu tożsamości, tajemnicach i zaufaniu

Ostatnio do absolutnie nieodkładalnych romansów dołączył fenomenalny Projekt Prawda. I to wcale nie jest romans z własnym DNA ani romans z poezją, choć na pewno romans z poezją i DNA w tle. Projekt Prawda to poruszająca historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, ale także o przyjaźni i miłości – we wszystkich jej odcieniach.

Cordelia Koenig chce po prostu oddać projekt i mieć święty spokój. Podłapuje więc pomysł siostry i w ramach pracy zaliczeniowej decyduje się zbadać swoje etniczne pochodzenie. Tylko że wyniki testu nie są do końca takie, jakich można by się spodziewać…

Historia, od której nie można się oderwać, opowiedziana za pomocą maili, esemesów oraz narracji stylizowanej na wiersz, a do tego wydrukowana na niebieskich kartkach! Już samo wydanie robi wrażenie, prawda? A gdy do tego dodać jeszcze treść, Projekt Prawda okazuje się być naprawdę wyjątkowy. Takie książki dla młodzieży o miłości nie zdarzają się często.

Książka Projekt Prawda, Dante Medema

 

Mamy nadzieję, że zaciekawiły was powyższe książki! Romanse dla młodzieży z pewnością skradną niejedno serce. To co, któremu dacie szansę w pierwszej kolejności?

Zaloguj się

Nie masz konta?