Gwiazdkowy Prosiaczek, J.K. Rowling

29 czerwca 2021

Informacja prasowa – okładka i polski tytuł nowej książki J.K. Rowling

Ogłaszamy okładkę i polskie brzmienie tytułu nowej książki J.K. Rowling!

Poznań, 29 czerwca 2021, 16:00

 

 

FANTASTYCZNA OKŁADKA NOWEJ KSIĄŻKI DLA DZIECI AUTORSTWA J.K. ROWLING

GWIAZDKOWY PROSIACZEK

 

Gwiazdkowy Prosiaczek, J.K. Rowling

Autorem ilustracji i okładki książki, która ukaże się drukiem
12 października 2021, jest Jim Field

 

Zwiastun książki dostępny tutaj: https://youtu.be/Ck0-GirQACM
Link do pobrania okładki: https://www.mediarodzina.pl/mrcore/uploads/2021/06/snowball_polish_cover_revised-scaled.jpg

 

 

Wydawnictwo Media Rodzina z przyjemnością prezentuje okładkę książki Gwiazdkowy Prosiaczek.

Autorem kolorowej ilustracji okładkowej jest Jim Field, który stworzył również projekt wnętrza książki, w tym dziewięć czarno-białych ilustracji dwustronicowych i kilka mniejszych.  Niektóre z nich pokażemy w ramach kampanii przedpremierowej.

Gwiazdkowy Prosiaczek to emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb. To książka jednotomowa, niepowiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling, skierowana do dzieci w wieku 8+. Tę powieść pióra autorki zaliczanej do największych pisarzy świata pokochają całe rodziny.

 

Wypowiedź J.K. Rowling:

Ilustracje Jima są wprost idealne. Mam wrażenie, że Jim odgaduje i ilustruje moje najskrytsze myśli! Aż krzyknęłam, gdy zobaczyłam ilustrację jednej ze scen (nie powiem której, żeby nie spoilerować), tak wiernym była odzwierciedleniem!

Wypowiedź Jima Fielda:

To doprawdy było odrobinę onieśmielające, gdy wyobraziłem sobie, ilu ludzi na całym świecie będzie patrzeć na tę okładkę… Tak więc zero presji, Jim! Na szczęście od samego początku wszyscy wiedzieliśmy, co powinno być na okładce, więc miałem dużo czasu na dopracowanie detali. Chciałem nadać okładce wydźwięk filmowy i ponadczasowy i oddać nią magię tej historii oraz cudowność świąt, od których wszystko się zaczyna. Praca nad tą książką to marzenie. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego projektu.

 

Gwiazdkowy Prosiaczek wyjdzie w Zjednoczonym Królestwie, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Indiach nakładem Hachette Children’s Group, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie nakładem wydawnictwa Scholastic, jako audiobook w nakładem Audible, a jednocześnie ukaże się w trzydziestu pięciu językach nakładem wydawców z całego świata. Będzie to wielka premiera globalna. Audiobook zostanie wydany przez Audible jednocześnie po angielsku, niemiecku, francusku, włosku, hiszpańsku (w wersji auropejskiej i latino) oraz japońsku.

W Polsce książka ukaże w oprawie twardej w cenie detalicznej 49,90 zł oraz w oprawie miękkiej w cenie 39,90 zł. Przedsprzedaż książki w języku polskim rozpocznie się 12 lipca 2021 roku.

Więcej informacji o wydaniu polskim: wydawnictwo@mediarodzina.pl

 

 

Dla dziennikarzy

 

1. O Gwiazdkowym Prosiaczku

 

Jack jest bardzo przywiązany do swojej przytulanki, Daj Prosia. DP jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Aż w Wigilię staje się coś strasznego – DP ginie. Na szczęście Wigilia to noc cudów i przegranych spraw; w tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan: udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…

Gwiazdkowy Prosiaczek jest pierwszą dziecięcą książką J.K. Rowling od czasu Harry’ego Pottera i pojawia się tuż po Ikabogu, znakomitej opowieści, którą autorka powróciła na scenę literatury dziecięcej. Ikabog został opublikowany w odcinkach w Internecie, aby wszystkie dzieci miały do niego wolny dostęp w czasie lockdownu, a następnie ukazał się w formie książki. Tantiemy z wydań książkowych autorka przeznaczyła w całości, za pośrednictwem organizacji charytatywnej Volant, na pomoc grupom najbardziej dotkniętym pandemią Covid-19.

 

2. O autorce

 

J.K. Rowling jest autorką siedmiotomowego cyklu „Harry Potter”, sprzedanego w nakładzie ponad 500 milionów egzemplarzy, przełożonego na 80 języków I zekranizowanego w postaci ośmiu bijących rekordy oglądalności filmów. Autorka napisała również trzy książki towarzyszące tej serii z myślą o działalności dobroczynnej, wśród nich Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, które stały się później inspiracją dla nowej serii filmów. Historię Harry’ego, już jako dorosłego, kontynuowała w sztuce teatralnej pt. Harry Potter i przeklęte dziecko, którą napisała wraz ze scenarzystą Jackiem Thorne’em i reżyserem Johnem Tiffanym.

 

W roku 2020 powróciła do literatury dziecięcej za sprawą baśni Ikabog, która pierwotnie została  opublikowana  w  Internecie  jako ogólnodostępna  lektura dla dzieci w  okresie lockdownu, a następnie wydana w formie książkowej. Tantiemy ze sprzedaży książki zostały przekazane na rzecz grup szczególnie dotkniętych pandemią Covid-19.

 

Pisarka dostąpiła wielu zaszczytów i otrzymała liczne nagrody literackie, w tym za powieści kryminalne pisane pod pseudonimem Robert Galbraith. Wspiera sporo inicjatyw humanitarnych poprzez swój fundusz Volant i jest założycielką fundacji Lumos, która walczy o reformę systemu opieki nad sierotami. Odkąd J.K. Rowling sięga pamięcią, pragnęła zostać pisarką i jest najszczęśliwsza, kiedy może dać upust swojej wyobraźni. Pisarka mieszka z rodziną w Szkocji.

 

 

3. O ilustratorze

 

Jim Field jest nagradzanym ilustratorem, twórcą postaci i reżyserem animacji. Jego doświadczenie obejmuje szeroki wachlarz projektów, od wideoklipów i czołówek po reklamę i książki.

 

Pierwsza książka, którą zilustrował, Hej, kocie! otrzymała nagrodę Booktrust Roald Dahl Funny Prize i była nominowana do nagrody Kate Greenaway. Od tego czasu zilustrował wiele bestsellerowych, nagradzanych książek dla dzieci, między innymi Hej, żabo! oraz Mysz, która chciała być lwem, jak również beletrystyczną serię dla młodszych czytelników Królik i Misia, książki Davida Baddiela oraz Monsieur Roscoe On Holiday – dwujęzyczną książeczkę do nauki języka francuskiego, w której zadebiutował również jako autor tekstu.

 

Jim dorastał w Farnborough, pracował w Londynie, a teraz mieszka w Paryżu z żoną i córeczką.

 

4. O wydawnictwie Media Rodzina

 

Media Rodzina od prawie trzydziestu lat wydaje uznane książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wydawnictwo jest najbardziej znane z cyklu o Harrym Potterze, z Opowieści z Narnii i serii Igrzyska śmierci.  Wiele polskich dzieci wychowało się na wydanych nakładem Media Rodziny książkach Wojciecha Widłaka, wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej czy seriach Kicia Kocia, Pettson i Findus albo Mądra Mysz.

Wydawnictwo jest też znane ze znakomitych poradników i książek psychologicznych, od Inteligencji emocjonalnej Daniela Golemana po Pułapki myślenia Daniela Kahnemana. Wśród poradników największe triumfy święci seria Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.

Media Rodzina słynie też z edycji „Klasyka w nowych szatach”, czyli nowych tłumaczeń i świetnej oprawy graficznej znanych baśni i utworów literackich dla dzieci i dla dorosłych (np. kilkunastotomowe wydanie dzieł Hermanna Hessego).

W dziale beletrystyki, w imprincie Gorzka Czekolada znalazło dom wielu poczytnych autorów współczesnych, jak Nele Neuhaus, Graeme Simsion, Karen Dionne i in.

www.mediarodzina.pl
FB, IG @mediarodzina

 

 

5. Publikując okładkę, należy zamieścić następujące noty:

 

Text and Illustrations (c) J.K. Rowling 2021. THE CHRISTMAS PIG is a registered trade mark. llustrations by Jim Field.

 

6. Gwiazdkowy Prosiaczek zostanie wydany 12 października 2021 w następujących krajach i terytoriach:

 

Albania (DITURIA Publishing House)
Brazylia (Rocco)
Bułgaria (Egmont Bulgaria)
Czechy (Albatros)
Dania (Gyldendal)
Estonia (Varrak)
Finlandia (Tammi)
Francja (Gallimard Jeunesse)
Grecja (Psichogios Publications)
Hiszpania (Salamandra)
Holandia (De Harmonie)
Indonezja (Gramedia)
Izrael (Books in the Attic & Yedioth Books)
Japonia (SayZanSha)
Katalonia (Edicions 62)
Korea Płd (Moonhak)
Litwa (Alma Littera)
Łotwa (Zvaigzne)
Niemcy (Carlsen)
Norwegia (Cappelen Damm)
Polska (Media Rodzina)
Portugalia (Presenca)
Rosja (Azbooka-Atticus)
Rumunia (Editura Art)
Serbia (Carobna Knjiga)
Słowacja (Ikar)
Słowenia (Mladinska Knjiga)
Szwecja (Rabén & Sjögren)
Tajwan (Crown Publishing)
Tajlandia (Nanmeebooks)
Turcja (Yapi Kredi Yayinlari)
Ukraina (A-BA-BA-HA-LA-MA-HA)
USA i Kanada (Scholastic)
Węgry (Central Publishing Group Ltd. Animus Books)
Włochy (Salani)
Wyspy Owcze (Bokadeild Foroya)
Zjednoczone Królestwo, Australia, Nowa Zelandia, Irlandia, Indie (Hachette Children’s Group)

 

– koniec informacji prasowej –

 

Zaloguj się

Nie masz konta?