Poradniki dla rodziców: jak mówić, by głos był słyszany | Media Rodzina

18 marca 2024

Poradniki dla rodziców: jak mówić, by twój głos był słyszany

Rodzicielstwo to nie tylko sztuka, ale i nauka. Aby być lepszym rodzicem, trzeba rozwijać umiejętności komunikacyjne i zrozumienie dla potrzeb swojego dziecka. Dlatego warto sięgać po poradniki dla rodziców, które oferują praktyczne wskazówki i sprawdzone strategie – być może znajdą zastosowanie również w Waszej rodzinie?

Szukając drogi do efektywnego macierzyństwa, warto sięgnąć po mądre poradniki dla rodziców, które oferują praktyczne narzędzia i wskazówki. Seria „Jak mówić…” to zbiór ośmiu książek, które otwierają drzwi do lepszej komunikacji z dziećmi na każdym etapie ich rozwoju.

 

BESTSELLEROWE PORADNIKI  DLA RODZICÓW

Praktyczne ćwiczenia i wskazówki ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi – i… nie tylko z nimi – sprawiają, że książki Adele Faber i Elaine Mazlish są przeznaczone dla każdego, kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci oraz być przez dzieci kochanym i rozumianym.

 

JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY. JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY DZIECI DO NAS MÓWIŁY

jak mówić żeby dzieci nas słuchałyBestsellerowa pozycja, która nauczy sztuki empatycznego komunikowania się z dziećmi. Dzięki praktycznym ćwiczeniom i wskazówkom, zbudujesz bardziej otwartą i bliską relację z Twoimi dziećmi, stając się lepszym rodzicem. Nowe wydanie poszerzone o posłowie „Nowe pokolenie”, które napisała Joanna Faber, córka jednej z autorek. Wychowana według metod przedstawianych w książce, dzieli się doświadczeniami i podejmuje współczesne wyzwania, szukając nowych rozwiązań. Podstawa, z której warto czerpać wielokrotnie.

 

JAK MÓWIĆ, ŻEBY MALUCHY NAS SŁUCHAŁY

jak mówić, żeby maluchy nas słuchałyTwój maluch ma „bunt dwulatka” i wszystko jest na nie? Mycie zębów, jedzenie warzyw albo problemy z ubieraniem się? Książka „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” pomaga rodzicom nauczyć się komunikacji z najmłodszymi. W publikacji skierowanej do opiekunów dzieci w wieku od 2 do 7 lat, zostały opisane długoletnie doświadczenia autorek związane z pracą z dziećmi. Poradnik sprawdzi się także wśród pedagogów, nauczycieli czy psychologów, którzy ze względów zawodowych mają do czynienia z tak małymi dziećmi. Autorki, za pomocą autentycznych historii oraz komiksów, znanych także z poprzednich tytułów z serii „Jak mówić…”, dostarczają rodzicom wielu praktycznych narzędzi i wskazówek. Jak się komunikować, jak rozmawiać i rozwiązywać trudne sytuacje, nie ignorując przy tym potrzeb dziecka ani swoich? Tego dowiesz się z tej publikacji! Poznasz także odpowiedź na pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców: co możemy zrobić, kiedy konieczna jest współpraca ze strony małej, nielogicznej i niesfornej istoty, jaką jest dziecko?

 

JAK MÓWIĆ, GDY DZIECI NIE SŁUCHAJĄ. JAK SŁUCHAĆ, GDY DZIECI MÓWIĄ

Jak mówić, gdy dzieci nie słuchająW teorii wszystko jest jasne, tylko praktyka często rozmija się z teorią. Autorki poradnika dla rodziców – po kilkudziesięciu latach współpracy z opiekunami, nauczycielami, pedagogami – przedstawiają w książce niezbędne narzędzia, jak poradzić sobie z nieuniknionymi konfliktami pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Część pierwsza książki to praktyczne (również rysunkowe) wskazówki, jak zachowywać się w sytuacjach konfliktowych dorosłych z dziećmi, zaczynając od przedszkolaków, na nastolatkach kończąc. Każdy rozdział kończy się praktycznymi ćwiczeniami. W części drugiej autorki poruszają trudne tematy dotyczące komunikacji międzypokoleniowej, o których poruszenie prosili czytelnicy. Prezentują historie z życia wzięte i na ich podstawie próbują znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące najtrudniejszych wyzwań, jakie postawiły przed dorosłymi dzieci. Książka oferuje więc skuteczne metody komunikacji, które pomogą zbudować silniejszą więź rodzinną i zrozumienie między pokoleniami.

 

JAK MÓWIĆ DO NASTOLATKÓW, ŻEBY NAS SŁUCHAŁY. JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY Z NAMI ROZMAWIAŁY

jak mówić do nastolatkówOkres dorastania to czas wyzwań dla rodziców i nastolatków. Ta książka pokaże, jak porozumieć się z młodzieżą, budując szacunek i zaufanie po obu stronach. To niezbędne narzędzie dla każdego rodzica nastolatka. Autorki bestsellerowej serii tym razem opowiadają o problemach związanych z problemami wychowawczymi typowymi dla buntowniczego okresu dorastania i o sposobach ich rozwiązywania. Adele Faber i Elaine Mazlish piszą o zagubieniu, o pragnieniu akceptacji, o młodzieńczym buncie i przekorze. Co więcej, także o potrzebie decydowania o sobie, jaką odczuwają prawie wszystkie nastolatki. Poruszają także kwestie związane ze zmianami obyczajowymi, zainteresowaniem seksem, łatwym dostępem do narkotyków, niebezpieczeństwami związanymi z szerokim dostępem do mediów. Książka powstała na podstawie wielu zajęć i spotkań, jakie autorki przeprowadziły z nastolatkami i ich rodzicami. Nowe wydanie ukazuje się w odświeżonej szacie graficznej.

 

JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI SIĘ UCZYŁY

jak mówić, żeby dzieci się uczyłyEdukacja to kluczowy element rozwoju dziecka. Ta książka pomoże zrozumieć, jak wspierać proces nauki i rozwijać kreatywność dziecka, ucząc je samodzielności i doceniania własnych osiągnięć. Autorki przedstawiają konkretne przykłady zachowań i język, który jest tak ważny w procesie nauczania. Pokazują rodzicom i nauczycielom, jak wspólnie pomagać dzieciom w rozwiązywaniu problemów, jak motywować do nauki i osiągania sukcesów w szkole.

 

Sprawdź także: Książki psychologiczne, które warto przeczytać

 

JAK BYĆ RODZICEM, JAKIM ZAWSZE CHCIAŁEŚ BYĆ

jak być rodzicemAutorki bestsellerowych książek o wychowaniu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji między rodzicami a dziećmi. Tym razem ich rady dotyczące świadomego i pełnego szacunku rodzicielstwa zostały ujęte w zwięzłej formie podręcznika. Bazując na inspirujących doświadczeniach rodzin z całego świata pokazują, że każdy, nawet najbardziej zapracowany rodzic może nabrać umiejętności, jakie zawsze „chciał mieć”. A są to między innymi: spokojne rozwiązywanie rodzinnych konfliktów, stawianie dzieciom granic i zachęcanie ich do współpracy. Ta książka skierowana jest do rodziców pragnących rozwijać się w swojej roli i być lepszymi wzorcami dla swoich dzieci. Oferuje inspirujące historie i konkretne strategie, które pomogą stworzyć rodzinę opartą na wartościach i empatii.

 

WYZWOLENI RODZICE, WYZWOLONE DZIECI

wyzwoleni rodziceW książce Adele Faber i Elaine Mazlish dzielą się spostrzeżeniami, poradami i wskazówkami, dotyczącymi sposobów, jak ulepszać życie rodzinne. Wyciągając wnioski z rozmów prowadzonych z rodzicami oraz na podstawie własnych doświadczeń, autorki wskazują drogę, jak krok po kroku doskonalić sposoby porozumiewania się. Wszystko po to, by i rodzice i dzieci wyzwolili z siebie to, co najlepsze. Poradnik, który kładzie nacisk na równowagę między potrzebami rodziców a dziecka. Oferuje strategie, które pozwalają na tworzenie zdrowych granic i budowanie wspólnej harmonii w rodzinie.

 

Czytaj również: Książki o wychowaniu dzieci. Tytuły obowiązkowe dla każdego rodzica

 

RODZEŃSTWO BEZ RYWALIZACJI

rodzeństwo bez rywalizacjiKonflikty między rodzeństwem należą do codzienności każdej rodziny. Autorki tym razem opowiadają o problemach związanych ze współzawodniczeniem rodzeństwa o miłość i uwagę rodziców. Adele Faber i Elaine Mazlish pokazują, jak podejść do sporów, by z rozwiązania skorzystały dzieci i ich rodzice. Publikacja mówi o napięciach, jakie rodzi rywalizacja kierowana zazdrością, żalem czy osobistymi rozczarowaniami. I co dobrego, a co złego wnosi ona w życie każdej rodziny. Podsuwają pomysły, jak podchodzić do takich kwestii, by zapewnić każde z dzieci, że jest kochane, bezpieczne i wyjątkowe. Ponadto chce jednocześnie stworzyć podwaliny przyszłych więzi i bliskich stosunków między rodzeństwem. Edycja wzbogacona jest o suplement zawierający opis doświadczeń polskich rodziców. Nowe wydanie ukazuje się w odświeżonej szacie graficznej.

 

PODSUMOWANIE – KSIĄŻKI I PORADNIKI DLA RODZICÓW

Seria „Jak mówić…” to nie tylko zbiór książek, to droga do bardziej świadomego i efektywnego rodzicielstwa. Wybierając te poradniki dla rodziców, inwestujesz w lepszą przyszłość dla siebie i swojej rodziny. Dlatego właśnie, jeśli do tej pory nie spotkałeś się z publikacjami z serii Faber i Mazlish, dodaj je do listy lektur.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?