Jak przekonać dziecko do przedszkola

16 sierpnia 2023

Jak przekonać dziecko do przedszkola? Książki dla dzieci i rodziców

Początki adaptacji dziecka w przedszkolu bywają trudne – ciężko jest opuścić ukochanych rodziców na kilka godzin i pozostać w obcym miejscu, pod opieką nowych opiekunów. Jak zatem przekonać dziecko do przedszkola? O tym w najnowszym wpisie!

 

ADAPTACJA W PRZEDSZKOLU – KSIĄŻKI DLA DZIECI I RODZICÓW

 

Każdy rodzic wie, że adaptacja dziecka w przedszkolu to nie lada wyczyn. Proces przekonywania dziecka do przedszkola nie zawsze przebiega bezproblemowo. Zatem co zrobić, aby znaleźć odpowiedni sposób na zachęcenie dziecka do przedszkola? Z ratunkiem nadchodzą książki! Wśród wielu tytułów można znaleźć książki dla dzieci z ulubionym bohaterem o tematyce przedszkola, które przybliżą nieznany świat naszemu maluchowi. Oczywiście nie tylko książki dla dzieci mogą zdziałać cuda! Warto również sięgnąć po poradniki dla rodziców, które pokażą sposoby na to, jak przekonać dziecko do przedszkola.

 

 

KSIĄŻKI O PRZEDSZKOLU DLA DZIECI

 

Wydawnictwo Media Rodzina, prezentuje książki dla przyszłych przedszkolaków. Będą się przy nich dobrze bawić zarówno dzieci, jak i rodzice – a przy okazji najmłodsi przekonają się, że przedszkole może być naprawdę fajne! Dzięki nim to, jak przekonać dziecko do przedszkola, przestanie spędzać rodzicom sen z powiek.

 

 

KICIA KOCIA W PRZEDSZKOLU – ULUBIENICA MALUCHÓW IDZIE DO PRZEDSZKOLA!

 

Kicia Kocia w przedszkoluAnita Głowińska to autorka książek o Kici Koci – przeuroczej kotce, którą maluchy pokochały. Ulubienica maluchów z odwagą poznaje świat, uczy się samodzielności i przeżywa przygody wraz z braciszkiem Nunusiem i przyjaciółmi.

Książki o Kici Koci pomagają dzieciom odnaleźć się w nowych sytuacjach – na przykład w przedszkolu. „Kicia Kocia w przedszkolu” to jedna z książek o małej, bystrej kotce. Jesteśmy pewni, że po lekturze tej książeczki dzieci przekonają się, jak fajnie można bawić się w przedszkolu.

Kicia Kocia idzie do przedszkola. Rano przygotowuje się sama do wyjścia, a droga do przedszkola jest bardzo ciekawa. W przedszkolu spotyka przyjaciół i wspólnie robią dużo ciekawych rzeczy. Dzięki Kici Koci dzieci dowiadują się, jak wygląda typowy dzień przedszkolaka.

 

 

MĄDRA MYSZ – EDUKACYJNA SERIA KSIĄŻEK DLA NAJMŁODSZYCH

 

Mądra Mysz to edukacyjna seria książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi i Maksa, a także przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…”. Poniżej lista książek należących do serii Mądra Mysz, które przybliżą przedszkolakowi nowy świat, aby bez stresu wkroczył w nowy etap swojej edukacji.

 

Zuzia idzie do przedszkolaZUZIA IDZIE DO PRZEDSZKOLA

 

Książka „Zuzia idzie do przedszkola” to historia, która opowiada, jak dziewczynka spędziła swój pierwszy dzień w przedszkolu. Zuzia skończyła już trzy lata i wreszcie może iść do przedszkola. Od dawna cieszyła się na tę chwilę! Mamy nadzieję, że nasza bohaterka zarazi najmłodszych swoim entuzjazmem i dzięki niej dzieci pójdą do przedszkola równie chętnie!

 

Zuzia śpi w przedszkoluMĄDRA MYSZ. ZUZIA ŚPI W PRZEDSZKOLU

 

A może, tak jak i Zuzia, polubią przedszkole na tyle, że zechcą spędzić w nim noc? „Zuzia śpi w przedszkolu” to jeszcze jedna książka, która przedstawia przedszkolne przygody rezolutnej dziewczynki. Dzięki tej książeczce nie tylko zachęcimy dziecko do przedszkola, ale również pokażemy mu, jakie przyjemności czekają na niego w nowym miejscu! 

 

 

Maks idzie do przedszkolaMĄDRA MYSZ. MAKS IDZIE DO PRZEDSZKOLA

 

Do przedszkola idzie też Maks, bohater książki „Maks idzie do przedszkola”. Chłopiec jest bardzo podekscytowany tym co go czeka, w końcu w przedszkolu tyle się dzieje! Na powitanie dzieci śpiewają wspólnie piosenkę, później można malować, bawić się w środku i na zewnątrz, a na obiad zjeść makaron z sosem pomidorowym. Przygody bohatera na pewno skłonią dzieci do opowiadania o tym, co one same robiły danego dnia w przedszkolu!

 

 

 

PRZEDSZKOLE? A MOŻE OD RAZU… UNIWERSYTET?

 

Fizyka jądrowa dla maluchów | Uniwersytet maluchaTak, dobrze przeczytaliście – z chęcią wysyłamy maluchy na uniwersytet! I to nie byle jaki, bo przeznaczony specjalnie dla najmłodszych. Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla małego geniusza – tak Chris Ferrie mówi o swoich książkach, które rozbudzają w małych odkrywcach ciekawość.

Seria Uniwersytet Malucha przy pomocy kolorowych, kartonowych książek wprowadza najmłodszych czytelników w świat różnych dziedzin wiedzy. Wpisuje się dzięki temu w najnowsze założenia współczesnej edukacji, której celem jest wzmacnianie od najmłodszych lat kompetencji dziecka w zakresie nauk ścisłych. Stąd w naszej serii znalazły się przystępnie przedstawione zagadnienia z zakresu chemii organicznej, fizyki kwantowej i jądrowej, astronomii czy teorii względności.

W książeczkach z tej serii nie ma co prawda mowy o przedszkolu, ale jesteśmy pewni, że jeśli maluchy wcześnie polubią zdobywanie wiedzy, każdy dzień w przedszkolu będzie dla nich szansą na nauczenie się czegoś ciekawego.

 

 

Kicia Kocia w przedszkolu WSPRACIE W PIERWSZYCH DNIACH W PRZEDSZKOLU

 

Co prócz książek może ułatwić adaptację dziecka w przedszkolu? Najlepiej wsparcie, które cały czas będzie pod ręką, czyli ulubiona maskotka! Wiele serii, w tym Kicia Kocia, posiada swoje maskotki, które odzwierciedlają głównych bohaterów książeczek dla dzieci. W sprzedaży można znaleźć różne wielkości maskotek Kicia Kocia, które zmieszczą się do każdego przedszkolnego plecaka.

 

 

KSIĄŻKI O ADAPTACJI DLA RODZICÓW

 

Książka Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby do nas mówiłyO tym, jak zachęcić dziecko do przedszkola, mogą poczytać także rodzice. Szczególnie polecamy serię naszych bestsellerowych poradników dla rodziców „Jak mówić”.

To bestsellerowa, ośmioczęściowa seria dla rodziców, która pomogła już setkom tysięcy rodzin na całym świecie. W skład serii wchodzi osiem poradników uczących empatycznego sposobu komunikacji. Przeznaczone są dla każdego, kto chciałby lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci oraz być przez dzieci kochanym i rozumianym. Dzięki nim rodzice mogą w spokojny i zrozumiały sposób wyjaśnić dziecku, co je czeka w przedszkolu. Dowiedzą się także, jak się do niego przygotować.

Seria pomaga rozwiązać najróżniejsze problemy wychowawcze, które pojawić się mogą w rodzinie w miarę upływu lat i dorastania dzieci. Wsparcie w wychowaniu, konkretne przykłady postępowania i skuteczne rady znajdą tu zarówno rodzice najmłodszych, nawet dwuletnich maluchów, jak i dojrzewających nastolatków.

 

 

JAK PRZEKONAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA?

 

Książki o przedszkolu dla dzieci to ogromna pomoc, bo adaptacja dziecka w przedszkolu nie jest łatwa. W końcu każdy maluch lubi naśladować swoich ulubionych bohaterów z książek czy bajek. Zamiast więc zastanawiać się dłużej nad tym, jak przekonać dziecko do przedszkola, po prostu kup mu polecane przez nas książki. Dzieci, które zobaczą, jak chętnie do przedszkola uczęszcza Kicia Kocia, Zuzia czy Maks, same będą robiły to z radością i uśmiechem!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?