Spotkanie z Juliuszem Kublem w Bibliotece Raczyńskich | Media Rodzina

14 listopada 2023

Spotkanie z Juliuszem Kublem w Bibliotece Raczyńskich

W sobotę, 25 listopada o godzinie 12.00 w Bibliotece Raczyńskich, odbędzie się spotkanie autorskie z Juliuszem Kublem, tłumaczem „Dómka Szpeniolka” – kolejnej książki w naszej gwarowej kolekcji.

Zapraszamy na spotkanie z autorem przekładu trzeciej części kolekcji literackiej klasyki na gwarę wielkopolską – Juliuszem Kublem. Barwna postać, twórca postaci Starego Marycha, której poznaniakom przedstawiać nie trzeba, to znany radiowiec, scenarzysta, dziennikarz i publicysta. Już za dwa tygodnie porozmawiamy z nim o premierze książki „Dómek Szpeniolka”.

Jeśli chcesz ponownie odwiedzić chatkę Puchatka i sprawdzić, jak historia A.A. Milnego brzmiałby w gwarze wielkopolskiej, przyjdź w sobotę, 25 listopada o godzinie 12.00 do Biblioteki Raczyńskich, na placu Wolności 19. Spotykamy się w Filii Sztuki w sali numer 5. Wydarzenie poprowadzi poznański dziennikarz Mariusz Kwaśniewski. W bibliotece nie zabraknie Puchatkowych – czy raczej Szpeniolkowych – opowieści, książek, a o specjalną oprawę spotkania dla dużych i małych zadbają również poznańscy Bambrzy.

Zapraszamy!

Zaloguj się

Nie masz konta?